FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
27-09-22 23:06  Odp: [R] IJN Taiho GPM
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Istnieje też taka możliwość, że pod tymi 3 pasami+pancerz był na końcu wręg i zostały one do niego przynitowane w linii. Nie przesądzałbym, że to błąd.
Podobnie w rejonie stępki na pewno były denniki. Blacha mogła być do nich nitowana. Zresztą tak czy siak gdzieś musiała, bo przecież nie pływała swobodnie wokół statku. Tak naprawdę brakuje rzędów nitów w poprzek oraz wzdłuż statku mocujących poszycie właśnie do wręgów , wzdłużników i ram

--
pozdro
Wojtek
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
Ja każdy model potrafię schrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Cerkiew
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej

 
28-09-22 10:18  Odp: [R] IJN Taiho GPM
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Hej, też mam go w planach ale dalszych. A kiedy zobaczymy zdjęcia z budowy jakieś?

Zdrów.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
28-09-22 10:30  Odp: [R] IJN Taiho GPM
Sebastian J. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3
 

Witam.
Dopiero zacząłem wycinać wręgi.
Szkielet jest dosyć rozbudowany,wymaga sporej uwagi zacznę go montować w ten weekend.
Jak już pisałem mam jeszcze Hiryu na macie,wiec piorunujących efektów narazie nie będzie.

Co do poszycia jeszcze nic nie zdecydowałem.
Wszystkie opcje na stole ;)
Muszę przemyśleć sprawę.
Pozdrawiam

 
30-09-22 13:59  Odp: [R] IJN Taiho GPM
Sebastian J. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3
 

Witam.
Wręgi już gotowe do montowania.
W pierwszej kolejności wykonam sekcje pod wodną.
Co do sekcji nad wodnej zastanawiam się czy nie wykonać pełnego przedziału do obsługi kotwic.
Niestety projektant nie pokusił się o pełny pokład z urządzeniami ,co wydaje się sensowne ponieważ nie wiele było by widać.
Aczkolwiek są otwory w burtach gdzie ten przedział się znajduje i coś tam było by widać ;)
Może tez wykonam jedna opuszczana windę na rufie.
Wszystko to ,jednak wymaga przeróbek szkieletu wiec muszę się porządnie zastanowić.

Pozdrawiam.

 
01-10-22 10:46  Odp: [R] IJN Taiho GPM
Sprudin 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Orkan, dlaczego zakładasz, że układ poszycia na stępce w przytoczonych przez Ciebie planach jest błędny? Masz jakieś inne źródła?

--
Hope is the first step on road to disappointment.

 
01-10-22 19:02  Odp: [R] IJN Taiho GPM
orkan   

Moje wątpliwości co do układu połączeń płyt w sąsiadujących ze sobą pasach w nitowanej konstrukcji poszycia wynikają z tego iż
pokrywające się styki stoją w sprzeczności z zasadami budowy okrętów , gdzie styki w sąsiadujących pasach są w odległości dwóch
odstępów wręgowych a w pasach oddzielonych pasem pośrednim jednego odstępu wręgowego.
Prawidłowość projektowania jak i wykonania połączeń ma decydujący wpływ na wytrzymałość wzdłużną jak i miejscową kadłuba.

--
,,Dwojaka jest natura Polaka"

 
01-10-22 19:51  Odp: [R] IJN Taiho GPM
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Każde dążenie do wykonania kadłuba w sposób zbliżony oryginałowi jest lepszy niż robienie tych pionowych łączeń, które zdradzają, że model jest kartonowy.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
02-10-22 19:14  Odp: [R] IJN Taiho GPM
Sebastian J. 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3
 

Witam.
Moja wiedza na temat technologii wykonania poszycia w okrętach tej klasy jest rącze cząstkowa.
Z tego względu wypowiadać się nie będę,nie chcę pisać bzdur ;)
Ale chętnie poczytam opinie i rady.
Będę się starał wykonać poszycie części pod wodnej okrętu na tyle dokładnie na ile pozwolą mi moje umiejętności.
Bazując na materiałach które posiadam.
Dziś udało mi się złożyć sekcję pod wodną.
Szkielet tej części kadłuba jest spasowany idealnie.



Pozdrawiam.

 
02-10-22 20:09  Odp: [R] IJN Taiho GPM
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Tu też się zapowiada bardzo ciekawa relacja. Zasiadam i kibicuję.
Co do poszycia dn, pełna zgoda z Adamem. Każda imitacja blach wygląda lepiej niż standardowe rozwiązanie w postaci pionowych pasów.

Pozdrawiam

--

Post zmieniony (06-10-22 11:20)

 
26-03-23 08:28  Odp: [R] IJN Taiho GPM
orkan   

Jak postępy w budowie?

--
,,Dwojaka jest natura Polaka"

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024