FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
28-03-23 20:41  Odp: [R] Parowoz P3.1 czekając na raport inż. Fujita Tanaki
pawlo100 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 1

Witam ponownie.

Koła prawie gotowe, następna będzie ostoja, lasery obklejone kartonem, nasączone CA przeszlifowane, poobklejane gdzie się da nitami i śrubami rożnej wielkości. Dwie warstwy farby przedzielone lakierem do włosów i przetarte, by pokazać spękania i spodnią warstwę. Ostoja malowana pędzlem, nie zależało mi na gładkiej powierzchni, no i nie trzeba niczego maskować taśmą, wybaczcie trochę niechlujne tło na pierwszych zdjęciach.



Ponieważ montaż wszystkich elementów do ostoi wymaga ciągłego jej dotykania a co za tym idzie ścierania lakieru, to postanowiłem zrobić podstawkę montażową. Zamontowałem ostoję w podstawce i jest rzeczywiście jest łatwiej.



--
Pozdrawiam Paweł
Się robi: Pruski Parowóz P3.1
Się zrobiło: Ls410D,Pruski Parowóz T3

 
01-04-23 10:40  Odp: [R] Parowoz P3.1 czekając na raport inż. Fujita Tanaki
Primo 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Rewelacyjnie to wygląda. Ja w swoim wykonaniu nie posunąłem się do aż tak mocnego postarzenia tego parowozu.

Będę tu zaglądał i pamiętaj żeby przed założeniem osi pod budką zamontować stojak z popielnikiem bo on zachodzi pod oś.

--
Kleić każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej

pod młotkiem :KOF II
na bocznicy ; P3.1, Pruski wagon bagażowy , ADLER , Tx4 , OL 49 , Tkt48 , Cn2t Las


 
03-04-23 08:05  Odp: [R] Parowoz P3.1 czekając na raport inż. Fujita Tanaki
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Świetnie wykonujesz tą ciuchcię. Podziwiam.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
16-04-23 17:51  Odp: [R] Parowoz P3.1 czekając na raport inż. Fujita Tanaki
pawlo100 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 1

Witam, niewiele doszło, zrobiłem sobie popielnik. Pierwsza wersja, trochę jak taczka.







Na sucho przyłożony do ostoi.



Zrobiłem też resory, dwa przyklejone na swoje miejsce.





Silniki też przymiarka.





Początek prac przy rozrządzie pary.



Taczka nie dawała mi spokoju, popracowałem kredkami akwarelowymi.









--
Pozdrawiam Paweł
Się robi: Pruski Parowóz P3.1
Się zrobiło: Ls410D,Pruski Parowóz T3

 
16-04-23 20:08  Odp: [R] Parowoz P3.1 czekając na raport inż. Fujita Tanaki
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

WOW...

--
GG 6801515

 
16-04-23 22:05  Odp: [R] Parowoz P3.1 czekając na raport inż. Fujita Tanaki
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

oszukista - pokazuje prawdziwe elementy i twierdzi że to karton.
Gdzie jest administrator? Mamy tu jednego pana do zbanowania !

--
pozdro
Wojtek
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
Ja każdy model potrafię schrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Cerkiew
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej

 
18-04-23 08:23  Odp: [R] Parowoz P3.1 czekając na raport inż. Fujita Tanaki
Lukee 

 

Mnie zafascynowała ta złuszczona i odstająca warstwa farby. JAK?! Ja się pytam grzecznie... No dobra, doczytałem sposób ale dalej nie wiem jak to wykonać fizycznie... Może mały tutorial albo link do relacji gdzie to podpatrzyłeś?
Pozdrawiam

Post zmieniony (18-04-23 08:28)

 
18-04-23 09:04  Odp: [R] Parowoz P3.1 czekając na raport inż. Fujita Tanaki
Brystol 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Twoje malowanie daje wrażenie, że to nie papier, a wizyta w warsztacie jakiejś parowozowni.

Niesamowite wrażenie rzeczywistości.

Jakim aparatem i objektywem robisz zdjęcia ?
--

Post zmieniony (18-04-23 09:09)

 
22-04-23 00:11  Odp: [R] Parowoz P3.1 czekając na raport inż. Fujita Tanaki
pawlo100 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 1

Witam.

Obiecałem kiedyś, że pokażę jak robię odłażącą farbę, cóż próba nie do końca udana, zbiornik powietrza malowany na czarno nie pozwala pokazać zbyt wyraźnie efektu, ponadto nie chcę zbyt obdrapywać powierzchni lokomotywy. Cały proces zaczyna się od malowania zbiornika olejną farbą.
Na samym początku muszę podkreślić, że przed całą procedurą musimy bardzo dokładnie zabezpieczyć karton przed wodą, żeby nie zepsuć swojej wcześniejszej pracy.



Następnie pokrywamy pomalowaną powierzchnię, dwoma-trzema warstwami np. lakieru do włosów, ja miałem taki jak na zdjęciu, ale mogą być firmowe płyny do chippingu.



Na mokry lakier można posypać np. sól, daje ona mniejsze obdarcia, ślady.





Pozostawiamy do wyschnięcia i przygotowujemy miksturę z pigmentu i wody.





Nakładamy ciapki z mieszaniny na wyschnięty lakier, tam, gdzie farba ma odchodzić od powierzchni.





Po wyschnięciu pigmentów, malujemy wierzchnią warstwę lakieru.



Dajemy farbie przeschnąć kilkanaście minut



i do kąpieli.



W zależności od twardości pędzli czy szczotki uzyskujemy rożne efekty, można naciąć delikatnie wierzchni lakier w nad warstwą pigmentu i naciskając wypłukać pigment.









Mam nadzieję, że to cokolwiek wyjaśnia.

Brystol Zdjęcia robię starym Canonem 450D standardowy obiektyw 18-55 lub 55-250 do tego pierścienie pośrednie, statyw i DUŻO światła.

--
Pozdrawiam Paweł
Się robi: Pruski Parowóz P3.1
Się zrobiło: Ls410D,Pruski Parowóz T3

 
22-04-23 01:09  Odp: [R] Parowoz P3.1 czekając na raport inż. Fujita Tanaki
Bjorn 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Kapitalnie to wygląda, naprawdę jestem w szoku. Świetna metoda. Ojjjjj będę śledził relacje.

--
"Każda wystarczająco zaawansowana technologia jest nierozróżnialna od magii." Arthur C. Clarke

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024