FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
23-03-23 22:17  [R] Parowoz P3.1 czekając na raport inż. Fujita Tanaki
pawlo100 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 1

Witam ponownie.

Miało nie być relacji, ale jest, mam nadzieję, że zmobilizuje mnie do bardziej systematycznej pracy.

Na matę wziąłem model z wydawnictwa "Angraf model" nr 7/2017 Parowóz P3.1 projekt Adriana Wandtke.

Model szczegółowo opracowany, kupiłem części cięte laserem, przymierzyłem do wycinanki i ...No nic wydawnictwo załatwiło tę sprawę wzorowo, więc na tym koniec.

O eksploatacji mojego parowozu na PKP nie wiadomo prawie nic, wiadomo o 19 egzemplarzach przekazanych przez Niemcy, znamy ich niemieckie oznaczenia i to w zasadzie tyle. Przydzielono nowe polskie oznaczenia Oc1, ale nie wiadomo, czy któryś parowóz je dostał przed wycofaniem. Przekornie wybrałem ten właśnie okres i tak pomaluję swój model, nie ma zdjęć to nikt się nie ...

Używane w tym okresie parowozy miały pozostawione oryginalne niemieckie oznaczenia, zrywano lub zamalowywano tylko niemieckie wrony, a nie, czarne orły. Dodawano polskie orły na bokach budki maszynisty oraz z przodu i tyłu na belce zderzaków lub na drzwiach dymnicy czy tyle tendra, oznaczenie w formacie, w moim przypadku "P3 KAT 1608". Wybrałem sobie egzemplarz oznaczony KATTOWITZ 1608, bo wiadomo, że był na stanie lokomotywowni Warszawa w 1920 r.

Parowóz w Warszawie w czasie wojny z sowietami nie musiał być wzorowo utrzymany, mógł być odstawiony z racji zużycia i takiego właśnie chcę zrobić.





Jeśli chodzi o relację, to początek fotografowany niestety telefonem, następne etapy postaram się wrócić do mojego Canona. Pierwsza zdjęcie to kilka posklejanych części, nic ciekawego



Dla mnie najciekawsze zaczyna się wraz z malowaniem, koła do pomalowania bieżni trzeba dokładnie wyszlifować


Później z zapałem wziąłem się za brudzenie, zostałem zbesztany, no to poczyściłem.



Koła dostały docelową patynę.



No, to na dzisiaj tyle.

--
Pozdrawiam Paweł
Się robi: Pruski Parowóz P3.1
Się zrobiło: Ls410D,Pruski Parowóz T3

 
23-03-23 22:42  Odp: [R] Parowoz P3.1 czekając na raport inż. Fujita Tanaki
Arek 

Na Forum:
Galerie - 1
 

No, no... Kolejny Precyzyjny? Bardzo fajna figurka.

--
Pozdrawiam,
Arek

 
24-03-23 08:33  Odp: [R] Parowoz P3.1 czekając na raport inż. Fujita Tanaki
szad 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Ja nie mogę.
Ja to tylko kleje, kleję......

 
24-03-23 10:36  Odp: [R] Parowoz P3.1 czekając na raport inż. Fujita Tanaki
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Mój bobrze! - jakie to piękne !

--
pozdro
Wojtek
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
Ja każdy model potrafię schrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Cerkiew
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej

 
24-03-23 12:54  Odp: [R] Parowoz P3.1 czekając na raport inż. Fujita Tanaki
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Dobrze rozumiem, że farba o kolorze stalowym została wypolerowana i taki oto piękny efekt powstał na bieżniach?

 
24-03-23 21:06  Odp: [R] Parowoz P3.1 czekając na raport inż. Fujita Tanaki
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Humbrol 27003? Polished steel? Ta farba wymaga solidnej polerki na dobrze przygotowanym podłożu ale mnie ciekawi co innego : Jak uzyskałeś tak doskonały efekt odchodzącej farby... W makro efekt miażdży... Mariusz/Precyzyjny ma tu poważnego konkurenta a kto wie czy nie aby detronizację w dziedzinie kolejowej precyzji :P

--
GG 6801515

 
24-03-23 21:17  Odp: [R] Parowoz P3.1 czekając na raport inż. Fujita Tanaki
pawlo100 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 1

Witam. Cieszę się, że moja praca się Wam podoba.
GTiStyle Jest dokładnie tak, jak piszesz, powierzchnia do malowania tą farbą powinna być wypolerowana, dobrze jest pokryć tę powierzchnie warstwą czarnej błyszczącej farby, na to kładziemy lakier do polerowania (tutaj Polished steel od Humbrola) odczekujemy przepisany czas i polerujemy miękką szmatką czy polerką elektryczną.
Jaroslav Ty sobie nie żartuj z kolegi Mariusza, na detronizację będzie musiał poczekać na innego modelarza, ja się do tego nie nadaję, nie jestem taki precy... dokładny.
Na jednym ze zdjęć widać nazwę farby, to stara wersja mam ją ze trzydzieści lat , zaczyna się już rozwarstwiać w puszce, ale jak widać po rozcieńczeniu daje radę. Farbę nakładałem pędzelkiem, nowa wersja tej farby ma numer, który podałeś.
Odłażąca farba to sztuczki plastikowców, farba kładziona na lakier do włosów, moczona wodzie i przecierana pędzelkiem.

--

Post zmieniony (24-03-23 21:30)

 
24-03-23 22:34  Odp: [R] Parowoz P3.1 czekając na raport inż. Fujita Tanaki
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

dobrze rozumiem, że przecierana zanim wyschnie ?

--
pozdro
Wojtek
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
Ja każdy model potrafię schrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Cerkiew
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej

 
24-03-23 23:05  Odp: [R] Parowoz P3.1 czekając na raport inż. Fujita Tanaki
pawlo100 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 1

żółtodziób Jeśli chodzi Ci o spękania, to nie podkreśliłem, że wierzchnia farba ta przecierana to powinna być akrylowa. Ja zostawiłem do przeschnięcia, a z pół godziny może mniej. Najlepiej spróbuj gdzieś na boku i pamiętaj o tym, że model jest z kartonu, on nie lubi wody.

--
Pozdrawiam Paweł
Się robi: Pruski Parowóz P3.1
Się zrobiło: Ls410D,Pruski Parowóz T3

 
25-03-23 00:42  Odp: [R] Parowoz P3.1 czekając na raport inż. Fujita Tanaki
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Drogi Kolego, ja sobie nie żartuję.... Gdybym za łebka się nie naczytał artykułów w "Skrzydlatej"i nie naoglądał zdjęć Mistrza a obecnie mojego serdecznego kolegi Andrzeja Ziobra to do dziś bym pewnie kleił modele w standardzie zamiast projektować je sobie samemu... Widzę w Tobie ogromny potencjał i będę Ci wiernie kibicował w dalszych postępach a Mariusz? Cóż mogę powiedzieć...
Umarł król, niech żyje król...Takie życie... ;P

--
GG 6801515

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024