FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
10-03-23 18:41  [G] Anatra Anasal skala 1/48
Paweł~ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 4
 

Model Anatra Anasal w skali 1/48 oparty motywach modelu z wydawnictwa Bumażnoje Modelirowa.

Kadłub gotowy.









--

Post zmieniony (02-04-23 15:02)

 
02-04-23 15:02  Odp: [R] Anatra Anasal skala 1/48
Paweł~ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 4
 

Fajnie, że moje prace podobają się Wam- dzięki!

Model powstał praktycznie od podstaw, bo wiele elementów wymagało przeróbki lub poprawy.

Zdobyty w Wilnie prawdopodobnie jedyny w Lotnictwie Polskim Anatra Anasal nr 815 z 1 Eskadry Wywiadowczej. Więcej informacji i zdjęcia oryginału TUTAJ

Po więcej zdjęć z budowy TUTAJ












--

Post zmieniony (02-04-23 15:03)

 
09-04-23 19:28  Odp: [G] Anatra Anasal skala 1/48
Paweł~ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 4
 

QN - modele w tej skali są w sam raz. Pozwalają na relatywnie dobry stopień detalizacji a jednocześnie są bardziej optymalne w przechowywaniu.

Czas na małe podsumowane projektu.

Halberstadt CL.IV nr 525/18 z 14 Eskadry Wywiadowczej.


Nieuport 80 E2 z Bydgoskiej Szkoły Pilotów.



Nieuport 80 E2 nr 11000 z 12 Eskadry Wywiadowczej.


AEG C. IV nr 7123/17v.R. nr CWL 5.3 z 9 Eskadry Wywiadowczej.


AEG C. IV 1035/16 z 21 Eskadry Niszczycielskiej.


Nieuport 16C1 nr 4365 z II Polskiego Oddziału Awiacyjnego w Jassach.


Nieuport 16C1 z 2 Dońskiego Oddziału Lotniczego Armii Denikina, na którym latał Polak porucznik pilot Seweryn Sacewicz.


Nieuport 11C1 nr 1125 z Polskiego Oddziału Awiacyjnego sformowanego przy I Korpusie Polskim w Mińsku.


Nieuport 11C1 zdobyty przez Polaków na lotnisku we Lwowie.


Albatros C.VII nr 3536/16 z Wyższej Szkoły Pilotów na Ławicy.


LVG C.II nr 5230/18 z Wyższej Szkoły Pilotów na Ławicy



Anatra Anasal nr 815 z 1 Eskadry Wywiadowczej.


--

Post zmieniony (09-04-23 19:31)

 
10-04-23 23:30  Odp: [G] Anatra Anasal skala 1/48
Paweł~ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 4
 

Karas napisał:

>Extra. Zamierzasz je może wydać? Albo jeszcze lepiej, przeskalować do 33?
>
> --
Tak jak już pisałem przy modelu LVG C.II moje projekty raczej nadają się dla osób, które wykazują dużą inwencję własną w budowie modeli, więc jako pełnoprawne modele kartonowe do publikacji się nie nadają.
Ale nic nie stoi na przeszkodzie, żebym dzielił się moją "twórczością".
TUTAJ można zobaczyć model, na którym bazowałem (bardzo luźno), sklejony w ortodoksyjnym standardzie. Jeśli kogoś nie odstrasza zaproponowana przez projektanta osłona silnika w tym modelu, to z chęcią udostępnienie kadłub i skrzydła w skali 1/ 33 tak aby można było zbudować ten model w polskich barwach.

Tak wygląda siatka kadłuba zaprojektowana przeze mnie w skali 1/33 na arkuszu o wymiarach 20X28 czyli prawie format A4



--
-

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024