FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6 
11-02-23 08:37  Odp: [R] ORP Wicher 1:100 wydawnictwo MH
Montybacopa 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Niby tak , ale mam pokusę na koniec zrobić z tego cały model 3d z prezentacją ale to zobaczymy... Po drugie niestety nerwica natręctw nie pozwoliła by mi powiedzieć że dany element jest skończony jeżeli wiedział bym, że tak nie jest. Wiem to chore

--
Nigdy nie dokończyłem modelu. Jeżeli nie potrafię fizycznie to zrobię to wirtualnie

 
11-02-23 15:05  Odp: [R] ORP Wicher 1:100 wydawnictwo MH
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

:-D
Nie przejmuj się. Rób jak Ci pasuje.

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
11-02-23 16:01  Odp: [R] ORP Wicher 1:100 wydawnictwo MH
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

A ile rzeczy zamierzasz zrobić w realu i ile z tego chcesz wydrukować a ile zrobić z kartonu ? Domyślam się, że drukniesz wszystkie detale począwszy od uzbrojenia, poprzez windy, reflektory, wyposażenie pomostów, szalupy, żurawiki itp. A nadbudówki, kadłub chyba nie, a słupki relingu ? Będziesz próbował drukować ?

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
11-02-23 17:13  Odp: [R] ORP Wicher 1:100 wydawnictwo MH
Montybacopa 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Wszystkie detale typu kotwice, drzwi, schody itd... elementy pokładu także... uzbrojenia ... z kartonu pozostanie prawdopodobnie kadłub oraz główna kubatura nadbudówek... Zobaczymy jak wyjdzie jakość druku bo zamówiłem drukarke w systemie dpl... niby najbardziej szczegółowa do drobnych elementów... A jak wyjdzie to się przekonamy. Relingi widziałem z 3 otworami podobne jak ty brałeś z metalu... plus ich dopasowanie do schematu bramek, trojpodpory itd. Chodź zapewne spróbuję i zobaczę jak wychodzą w druku 3d

--

Post zmieniony (11-02-23 17:15)

 
12-02-23 02:34  Odp: [R] ORP Wicher 1:100 wydawnictwo MH
Montybacopa 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Specjalne wyrazy podziękowania dla "Aganda" za udostępnienie planów dotyczących Vickersa. Dzięki nim nareszcie skonstruowałem podstawę skrzynki amunicyjnej a od niej będę już dalej konstruował przyrządy celownicze. niestety czas nie pozwala na siedzenie przy modelowaniu na tyle, aby były jakiekolwiek znaczne postępy.



--
Nigdy nie dokończyłem modelu. Jeżeli nie potrafię fizycznie to zrobię to wirtualnie

 
27-02-23 22:05  Odp: [R] ORP Wicher 1:100 wydawnictwo MH
rykrol 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Monty , a czy wiesz że Pan Jan Schmidt w tej chwili rysuje nowe plany ORP Wichra. Gdyż stare plany 143 ( na tamte czasy idealne) zawierają błędy i niedomówienia które teraz będa poprawione. Już zasiadam do Twojej relacji. Bedę wiernym widzę gdyż ten okręt, jak i ORP Burza są moimi oczkami w głowie.

 
27-02-23 23:52  Odp: [R] ORP Wicher 1:100 wydawnictwo MH
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Rykrol, to bardzo dobra wiadomość! Znaczy, że pan Jan rysuje Wichra już dla kolejnego pokolenia modelarzy ;-)

Monty, naprawdę nieźle to wygląda! Brawo! Widzę, że wybrałeś się w "długą drogę" z tym modelem, nawet w baaaardzo długą ;-) Będę nadal kibicował.

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
29-04-23 18:24  Odp: [R] ORP Wicher 1:100 wydawnictwo MH
tyczeck   

Witam, czy jest szansa na podanie wymiaru wysokości wichru w skali 1:100? Przymierzam się do zakupu tego modelu, ale nie wiem czy zmieści mi się na regale pod sufitem...

 
29-04-23 22:39  Odp: [R] ORP Wicher 1:100 wydawnictwo MH
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Montybacopa - spoko wychodzi, czekam na pierwsze wydruki.

rykrol - fantastyczne wieści, znając opracowania Pana Jana Schmidta Wicher będzie pewnie świetnie opracowany. Szkoda tylko, że nadal nikt nie zabrał się za Orkana. Może jeszcze doczekamy :)

--
Relacje: IJN Fuso, ORP Piorun
Galerie: ORP Piorun,
Poradniki: Przygotowanie do druku 3D

 
30-04-23 07:40  Odp: [R] ORP Wicher 1:100 wydawnictwo MH
orkan   

wiesław, jakiś czas temu MO wspominało o ORP. Orkan ale to była raczej ściema.

--
,,Dwojaka jest natura Polaka"

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024