FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
28-02-23 08:07  Odp: [G] HMS Fiji 1:4oo (autor projektu Adam12)
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Trzeba też podkreślić wysoką/profesjonalną jakość zdjęć. No i ta mikro-drutologia, nigdy nie chciałoby mi się w tej skali robić relingów samodzielnie, dla mnie też w 200 to za dużo czasu i kombinowania, też już tutaj idę w fototrawki bo bardzo przyśpieszają, ale nie zawsze się da, niekiedy trzeba samodzielnie. Wolę "odlot" w druga skalę czyli tzw "giganty";) Gratulacje za odlotowy model, cierpliwość i wzrok by te mikro dostrzec przy doklejaniu, malowaniu. Odnośnie olinowania z wyprutych nici z pończoch: to bardzo stary patent Janusza Skulskiego, znanego mikromodelarza, także autora anatomii Yamato i Takao: widzę że idziesz w jego ślady ;)

--

Post zmieniony (28-02-23 08:08)

 
28-02-23 09:02  Odp: [G] HMS Fiji 1:4oo (autor projektu Adam12)
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Dzięki Sven, aaaaa widzisz, ja tego nie znałem. Dlatego tak bardzo cenie sobie fora i relacje różnych modelarzy, bo zawsze gdzieś się zawieruszy jakiś patencik. Ten z nićmi był dla mnie rewolucyjny, a jak się okazuje, znany od dawna: ].
Co do drutologii zawszę ją lubiłem, dlatego też dla mnie japki są bardzo fajne, bo mają w pip tego na kilometry.
Jeszcze raz dziękuje Sven za uchylenie rąbka historii. o7.

--
Zwodowane: Shima, HMS Fiji
Stocznia: pampers HMS Suffolk, USS Somers
Wymęczone: zbiornik M6oA2


 
28-02-23 15:23  Odp: [G] HMS Fiji 1:4oo (autor projektu Adam12)
Agand 

 

Tak jak Sven napisał - patent z rajstopami nie jest mój, podpatrzony wiele lat temu (jeszcze w epoce 'przedinternetowej') w którymś z pism właśnie od pana Skulskiego

--
Pozdrówka
Agand

 
01-03-23 07:10  Odp: [G] HMS Fiji 1:4oo (autor projektu Adam12)
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Wspaniały model! Przepiękne wykonanie.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
01-03-23 10:33  Odp: [G] HMS Fiji 1:4oo (autor projektu Adam12)
Bart 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Przepraszam, ale czy możesz podać jakiś link do tych siatek do wentylatorów?
Jak zrobiłeś okapy nad bulajami?
Jakim klejem i jak je przyklejałeś aby nie popaprać wszystko klejem?

 
01-03-23 12:16  Odp: [G] HMS Fiji 1:4oo (autor projektu Adam12)
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

@Agand mimo wszystko dziękuje za podzielenie się, ja nie znałem tego rozwiązania.
@Demon, podziękował
@Bart, na 'popularnym' serwisie aukcyjnym trzeba wpisywać siatka oczko np 0.5mm.
Przykład, pewnie niebawem zniknie, ale trudno
https://allegro.pl/uzytkownik/sitotech/sprzet-i-akcesoria-budowlane-siatka-302737

Wszystko kleje średnim CA, okapniki też, potem maluje a na koniec przychodzi punktowo wspomniany satynowy lakier do gwaszy. Na kaponowanym arkuszu, nie rozpoznasz, gdzie było dodatkowo lakierowane, a gdzie nie. Dlatego nie boję się ubabrać burty świecącym CA.
hehe kiedyś muszę pokazać jak wyglądają elementy bez lakierowania, całe uwalone w kleju: ] ale wjeżdża w to satynka i gotowe,

--
Zwodowane: Shima, HMS Fiji
Stocznia: pampers HMS Suffolk, USS Somers
Wymęczone: zbiornik M6oA2


 
01-03-23 12:41  Odp: [G] HMS Fiji 1:4oo (autor projektu Adam12)
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

a jakim lakierem satynowym?

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
01-03-23 13:09  Odp: [G] HMS Fiji 1:4oo (autor projektu Adam12)
Bart 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Dzięki za odpowiedź, a jak wycinasz tak idealne łuki na okapniki i jaką grubość drutu w tym przypadku zastosowałeś?
Dlaczego malujesz po a nie przed przyklejeniem części?

 
01-03-23 13:37  Odp: [G] HMS Fiji 1:4oo (autor projektu Adam12)
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

@97 Tu jest troszkę problem. Na pewno kupowałem w stormie, tylko że w sklepie w Gdyni, wchodząc na stronkę, nie widzę satynowego, jest glossy i matt. Może to jest matowy, a nie satynowy. Nie umiem powiedzieć, bo niestety zerwałem całą etykietę z buteleczki, aby móc podejżeć konsystencje. W tym satynowym/matowym jest coś co trzeba rozmieszać bo się osadza na dnie.
link do storma i matu, nie wiem czy jest satyna.

https://www.stormplastyczny.pl/pl/p/Werniks-matowy-do-gwaszy-107-Talens-75-ml/4615

@Bart, 0.12x2.5 srubor 1.3. To sobie zapisałem, bo warto zapisywać, wszystkie powtarzalne druty, patenty itp które się nie wykonuje na raz, aby potem wiedzieć co i gdzie. Już odkodowuje. Drut miedziany o,12mm, odcinam odcinek 2.5mm, dużo ich tne, zazwyczaj jeden od linijki reszta już od wzoru(pierwszego). Następnie stos drucików zawijam rolując na macie, w tym wypadku śrubokręcikiem którego średnica jest 1,3mm. Po całej operacji mamy stado łuczków, które hurtowo naklejam na burtę albo na chatki. Robię tak bo maluje je potem temperą, farbą która nie trzyma się drutków w ogóle, dlatego też, tak długo czekałem z pomalowaniem okapników na burtach. Bo nawet po zalakierowaniu jest to bardzo nietrwałe i łatwo paluchami uszkodzić. a 2, nie boję się malować na modelu, bo nawet jeśli pobrudzę okolice, to mogę bardzo łatwo to naprawić czystym wilgotnym pędzelkiem i zebrać nadmiar farby.

pozdr

--
Zwodowane: Shima, HMS Fiji
Stocznia: pampers HMS Suffolk, USS Somers
Wymęczone: zbiornik M6oA2


 
01-03-23 17:29  Odp: [G] HMS Fiji 1:4oo (autor projektu Adam12)
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Gratulacje, na zdjęciach wygląda świetnie. Ale dopiero na żywo widząc jaki to gabaryt szczęka opada :-)

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024