FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
16-02-23 20:07  [G] MIG 15 z Hobby Model
Tede 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Cześć,
poniżej mała galeria Miga 15 z wydawnictwa Hobby Model. Model miał wielkie szanse wyladować w koszu ze względu na nieusuwalny babol polegający na pofalowaniu pokrycia skrrzydeł (widać to dobrze na przedostatnim zdjęciu). Ponieważ jednak poległem na orlikowym Jaku 3 to drugi z rzędu model w śmietniku zapewne uśmierciłby na amen resztki mojego modelarskiego ego. Dlatego zdecydowałem się jednak samolocik dokończyć, zwłaszcza,że po dodaniu kierownic strug na płatach feler jest jakby odrobinę mniej widoczny.
Model skleiłem bez jakiejś specjalnej waloryzacji. Jedynie wlot powietrza zaprojektowałem od nowa (oryginalny był jak dla mnie zbyt uproszczony) i wydrukowałem na zapasie koloru. Zrobiłem też reflektor do ladowania i te dwa okienka w spodzie kadłuba. W sumie bez sensu, bo tych elementów być nie powinno. Ale ładnie wygladają, więc są. Sam model jest dobrze spasowany. Cienki papier zmusza do ostrożności ale pozwala dość łatwo kształtować elementy. Natomiast koślawe rysunki w instrukcji niewiele pomagają, a czasem wręcz wprowadzają w błąd. To zdecydowanie najsłabsza strona opracowania. Ja wspomagałem się relacjami dostępnymi na tym forum. Acha, kabinka z GPMu tradycyjnie nie pasowała. Wykorzystałem z niej tylko przednią część wiatrochronu.
Pora na zdjęcia.




Pozdrawiam,

Tomek

 
16-02-23 21:30  Odp: [G] MIG 15 z Hobby Model
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Dobrze znowu Cię widzieć w akcji, fajnie, że działasz i nie dałeś się pokonać modelarskim przeciwnościom losu:-)
Model całkiem zgrabny i fajnie zrobiony:-)
Mam słabość do tego samolotu i każde jego wykonanie działa na mnie podwójnie:-)
Gratulacje:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
16-02-23 22:29  Odp: [G] MIG 15 z Hobby Model
Tede 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dzięki. Niestety klejąc przeciętnie jeden model na dwa lata ciężko doskonalić warsztat. A samolot rzeczywiście jest klasyczny i można mieć do niego słabość.

Tomek

 
16-02-23 22:52  Odp: [G] MIG 15 z Hobby Model
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Jeden model na dwa lata.... coś mi to przypomina:-)
Najważniejsza jest radocha z budowy:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
17-02-23 00:04  Odp: [G] MIG 15 z Hobby Model
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 11
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Jeden na dwa lata i to ma na nas zrobić wrażenie? Phi, amator jakiś... ;)
Pamiętaj że te modele które podtrzymują płomień afektu są najważniejsze. [ Ale mi się powiedziało...]
Szpachlowales ten przód czy tylko kleiles pierścienie?

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
17-02-23 13:59  Odp: [G] MIG 15 z Hobby Model
Tede 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Przód nie jest szpachlowany. Różnica odcieni wynika z tego, że zapas koloru był wydrukowany na zwykłym papierze a nie na kartonie. Podkleiłem i wydrukowałem siatki pierścieni.

Tomek

 
17-02-23 14:46  Odp: [G] MIG 15 z Hobby Model
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Bardzo fajny model Tomku, gratulacje. Tak jak i Grzesiek, bardzo się cieszę że znowu nadajesz :)

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
17-02-23 16:56  Odp: [G] MIG 15 z Hobby Model
Tede 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Cóż, mogę obiecać, że za dwa lata wstawię następną galerię 😊

Tomek

 
17-02-23 17:51  Odp: [G] MIG 15 z Hobby Model
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Bardzo fajna rura, czy tam odkurzacz :-)
Jak już wiesz, mnie się tam ten model bardzo podoba i żadnych baboli nie stwierdzam. Ładnie, czysto sklejony z eleganckimi, rubensowskimi wręcz krągłościami ;-)
O co chodzi z tymi okienkami na spodzie? Nie było ich w wycinance, a były w oryginale, czy też na odwrót?

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
17-02-23 18:45  Odp: [G] MIG 15 z Hobby Model
Tede 

Na Forum:
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

W wycinance było coś, co sugerowało szybki, więc zrobiłem okienka. A potem zacząłem sprawdzać dokumentację i nawet wlazłem pod Miga w krakowskim muzeum. Szybek nie stwierdziłem. Ale uważam, że z okienkami wygląda ciekawiej i ten Niemiec, co projektował Miga na pewno się pomylił. 😁

Tomek

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024