FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
16-02-23 16:50  [R] Polski samolot towarzyszący Lublin R-XIIID Kartonowa Kolekcja 1:33
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Witajcie. Emocje po budowie F-104 opadły więc mogłem się wziąć za kolejny model z Kartonowej Kolekcji. Model który będę budował to Lublin R XIII D projektanta nie trzeba przedstawiać. Mam nadzieję, że się uda ukończyć budowę i kolejny projekt stanie na półce. Do budowy użyje laserowo ciętych wręg. Zapraszam do oglądania.

Na początek okładeczka:



Pierwszym elementem który wykonałem był szkielet kadłuba. Po złożeniu całego szkieletu w całość zorientowałem się, że będę miał problem z przyklejeniem niektórych elementów do kabiny pilota, ale udało kilka przykleić i myślę, że stopniowo będą przybywać elementy:



Jeszcze udało mi się wykonać fotel pilota z poduszką aby pilot mógł wygodnie siedzieć i pasy. Otworów nie wycinałem bo i tak nie było by ich widać:



Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (18-02-23 18:58)

 
16-02-23 16:51  Odp: [R] Polski samolot towarzyszący Lublin R XIII D Kartonowa Kolekcja 1:33
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Świetny wybór! Powodzenia,

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
16-02-23 18:46  Odp: [R] Polski samolot towarzyszący Lublin R XIII D Kartonowa Kolekcja 1:33
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

Będę podglądał, powodzenia:D

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 
16-02-23 19:49  Odp: [R] Polski samolot towarzyszący Lublin R XIII D Kartonowa Kolekcja 1:33
Pablos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 4
 

Mam go. Kupiony osobiście od p. Pawła z autografem w Przeciszowie. Kiedyś skleiłem tacie na urodziny takiego, ale z Małego Modelarza. Będę tu zaglądał.

--
Model udany, to model który sprawił nam przyjemność i nauczył nas czegoś nowego

 
16-02-23 20:22  Odp: [R] Polski samolot towarzyszący Lublin R XIII D Kartonowa Kolekcja 1:33
Piotreq 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Mam go w planach, więc z chęcią poobserwuję.
Powodzenia.

 
16-02-23 20:39  Odp: [R] Polski samolot towarzyszący Lublin R XIII D Kartonowa Kolekcja 1:33
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Widzę, że mam dobrą widownię postaram się wszystkich nie zawieść i doprowadzić relację do końca. Model będę kleił swoim tempie mam nadzieję, że się uda.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
18-02-23 19:25  Odp: [R] Polski samolot towarzyszący Lublin R-XIIID Kartonowa Kolekcja 1:33
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Witajcie. Dziś będzie trochę skromnie powoli zacząłem wyposażać kabinę pilota i strzelca budowa idzie powoli i systematycznie staram się kleić codziennie po kilka godzin. Szablony wykonane z drutu są pomalowane srebrną farbą akrylową marki Valleyo. Myślę, że za nie długo ukończę przyklejać kolejne elementy wyposażenia kabiny pilota i strzelca. Zapraszam do oglądania.

Kolejne fotki z budowy:



Pozdrawiam.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
19-02-23 21:33  Odp: [R] Polski samolot towarzyszący Lublin R-XIIID Kartonowa Kolekcja 1:33
a.pokryszyn   

Witam. Podglądam sobie po cichutku. Widzę, że na tym etapie pominął Pan podstawę drążka pilota (tj. cz. 9a) i się zastanawiam, czy to celowo, czy też przyjął Pan inną koncepcję na jej wklejenie. Mogę podpowiedzieć od siebie, że cz. 31c (wewnętrzna oklejka poszycia kabiny) posiada owalne pole, które obrysem odpowiada zaznaczeniu na zewnętrznej części poszycia kadłuba, w miejscu gdzie przewidziany jest drut imitujący napęd lotek. W przypadku montażu owego drutu o wybranej przez sklejającego dłuższej długości tj. do podłogi kabiny (instrukcja przewiduje opcję krótszego drutu o długości od dolnego poszycia skrzydła do zewnętrznej części poszycia kadłuba), to rzeczone pole w cz. 31c trzeba przenieść i wyciąć po przeciwnej stronie. Oczywiście można też, najzwyczajniej przebić otwór już po wklejeniu tej części. Nie wiem jak jest w przypadku laserów, ale przy szkielecie skrzydeł pierwsza para żeber tj. cz. 47L, P posiada niepotrzebne wycięcie na wpust elementów usztywniających tj. cz. 53L, P i cz. 54L, P. Mam jeszcze pytanie co do kształtu cz. 1, bowiem brak jest zdjęcia od dołu. Czy wklejona część, posiada załamania widoczne w bocznym rzucie na rysunkach montażowych nr 1 i 2.

--

 
20-02-23 16:13  Odp: [R] Polski samolot towarzyszący Lublin R-XIIID Kartonowa Kolekcja 1:33
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

a.pokryszyn podstawa drążka pilota (tj. cz. 9a) będzie przyklejona tak jak i drążek pilota. A jeśli chodzi o dół części 1 posiada załamania tak jak na rysunkach bocznych pokażę to przy następnej aktualizacji.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
02-03-23 21:02  Odp: [R] Polski samolot towarzyszący Lublin R-XIIID Kartonowa Kolekcja 1:33
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Witajcie. Mogę powiedzieć, że wyposażenie kabiny pilota i strzelca zostało ukończone wszystko dobrze się skleiło jestem zadowolony z postępu prac na modelem i się cieszę z wykonanej części. Model sprawia, że chce mi się codziennie kleić i daje motywację aby ukończyć budowę.

Fotki:



Po ukończeniu kabin zabrałem się powoli oklejanie szkieletu kadłuba poszyciem na samym początku przykleiłem górne poszycie i dolne poszycie. Po przyklejeniu poszycia zacząłem formowanie poszycia które będzie przyklejone na bok kadłuba zrobię to po przyklejeniu naciągów:



I jeszcze dodatek w postaci statecznika który też wykonałem:



Pozdrawiam.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024