FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
11-02-23 21:30  [R/G] Tu 128 Fiddler - Hobby Model - latający kolos
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Mata nie lubi pustki, więc zaraz po tym jak z niej zjechał Su34, na warsztat wjechało Tu128 Fiddler z Hobby Model. Ktoś mógłby powiedzieć, że to najczystsza forma masochizmu, ale muszę zaskoczyć. Na chwilę obecną model jest świetnie spasowany i jestem zadowolony z uzyskanego efektu. Tak po prawdzie jest to moje drugie podejście do tego tematu. Pierwsze było zaraz po ukazaniu się modelu i skończyło się…sukcesem. Model wiele lat wisiał w firmie pod sufitem, a po mojej zmianie pracy zabrał go dla wnuków kolega (razem z He-177 Greif i Mistelem 2, oba z Fly Model). Chciałem go jednak mieć u siebie, a jako, że nadarzyła się okazja zakupić go, stwierdziłem, że w sumie czemu nie? ;)
Opracowanie przedstawia największy seryjnie produkowany myśliwiec – ma w sobie to coś. Do tego piękny srebrny druk, który daje efekt glamour :’D Ze względu na ten druk, modelu niczym nie impregnowałem, balem się bowiem czy nie straci tego efektu
Model rozdzielony jest na takie dwie logiczne części związane z jego konstrukcją. Na chwilę obecną prawie gotowa jest część dziobowa. Do tej pory nie było problemów, przy klejeniu pamiętać jednak należy o tym, że to wręgi dopasowujemy do oklejek, a nie na odwrót.


--

Post zmieniony (06-04-23 19:45)

 
13-02-23 11:49  Odp: [R] Tu 128 Fiddler - Hobby Model - latający kolos
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Dzięki za Wasze głosy i link do relacji.
Henryku, aby wkleić adres jako aktywny link wprowadź tekst pomiędzy klamry i , bez żadnych spacji.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
20-02-23 17:57  Odp: [R] Tu 128 Fiddler - Hobby Model - latający kolos
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Nie ma na co czekać, nowe modele się pojawiają i trzeba się za nie zabierać a nie siedzieć przy jednym ;) Lecimy więc.
Dalsze prace związane były z ukończeniem części dziobowej. Postanowiłem nie zostawia po drodze żadnych części, których aktualnie mi si nie chce robić, bo później bardzo ciężko się do nich wraca. Oczywiście za wyjątkiem tych, które mogłyby ulec uszkodzeniu, np. różnego rodzaju anteny.
Kabina pilotów została wyposażona w fotele i zamknięta. Na tym etapie w zasadzie wszystko pasowało. Model pozwala zrobić owiewkę w pozycji otwartej i wydaje mi się, że mogłoby to atrakcyjnie wyglądać…natomiast kompletnie by nie pasowało do mojej konwencji samolotu w locie.

Naturalnie następnym krokiem było wzięcie na warsztat reszty kadłuba. I tutaj zaczęło się mozolne dłubanie kolejnych segmentów. W zasadzie do sekcji ogonowej wszystko ładnie pasowało do siebie, pod koniec nastąpił mały rozjazd, natomiast powinien on być całkowicie zasłonięty przez ster.
W trakcie oczywiście musiałem sobie przymierzyć jak to będzie wyglądało.

A po zmontowaniu w całość, kadłub prezentuje się tak. Trochę ciężko się już fotografuje tego kolosa – ma około 85cm długości.

Trzeba też było zamknąć kadłub z tyłu silnikami. Tutaj taka mała uwaga. Tylna wręga zamykająca kadłub, wklejona pomiędzy oklejkę, nie jest symetryczna i powoduje, że jeden z otworów pod montaż silnika jest za mały i nie mieści się w nim gotowy zespół. Trochę go powiększyłem szlifierką.

A tutaj przedstawiam mini tutorial klejenia wlotów powietrza, bo pomimo, ze kiedyś je już kleiłem to nie pamiętałem jak to było robione.
Najpierw wklejamy element wzmocnienia przylegający na kadłub. Następnie oklejamy je oklejkami górnymi i dolnymi.

Jako kolejny krok to wykonanie i ukształtowanie podstawy wlotu wraz ze stożkowym elementem chwytu. Tutaj wprowadziłem małą modyfikację – w stożek jest wmontowany dodatkowy kawałek tektury w kształcie trójkąta równoramiennego o długości ramion 17mm i podstawie 11mm. Ułatwia to montaż tego elementu do wzmocnienia na kadłubie.

A potem to już tylko skorupa zewnętrzna i voila, mamy gotowy wlot.


--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
06-04-23 19:45  Odp: [R] Tu 128 Fiddler - Hobby Model - latający kolos
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Dawno mnie tu nie było…..trochę wstyd. I to nie dlatego, że nie kleiłem, bo z tym to jest różnie i nic się na to nie poradzi, ale dlatego, że model to już dawno skończony jest. Ba! Kolejny jest już całkiem zaawansowany.
Wrzucam więc na szybko kilka pozostałych zdjęć z budowy i galerię końcową. Jako podsumowanie mogę powiedzieć, że model w zasadzie to mógłby być z marszu wznowiony, bez ingerencji w projekt. Te kilka małych problemów jest akceptowalnych i łatwych do skorygowania, a sam model jest nieźle opracowany, co więcej przedstawia bardzo ciekawy obiekt. A do tego fajnie się prezentuje pod sufitem ;) No to lecimy…


I galeria końcowa. Samolocik jest tak wielki, że musiałem go wynieść na zewnątrz żeby jakoś obfotografować, bo we wnętrzu nie szło się ustawić żeby go obfotografować ;) Zapraszam do oglądania i komentowania i do zobaczenia w kolejnej relacji….to już za kilkanaście minut, jak wrzucę zdjęcia na fotosika ;)





--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024