FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
10-02-23 20:26  Noże precyzyjne z Netto
Zeus12345   

Witam

Dzisiaj się pojawił zestaw noży hobystycznych fajnie się nimi wycina :)

https://www.gazetki.pl/sklepy/netto/oferty/zestaw-noyy-hobbystycznych-promocja-19248842/

 
10-02-23 22:03  Odp: Noże precyzyjne z Netto
ADAM 12 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Fajna sprawa na pewno robią robotę, ale na naszą robotę potrzeba dużo wymiennych ostrzy, dlatego Olfa jest nr 1.

PZDR

--
Ruto88 ;)
Barwionka RZĄDZI
Forumowym napinaczom, mówimy stanowcze weź się za klejenie :)

 
10-02-23 22:32  Odp: Noże precyzyjne z Netto
Zeus12345   

Olfę ostrza nie można zamocować za krótka śrubka ja mam Olfę 5 :)

Do cyrkla z Castoramy pasują ostrza do cyrkla Olfa CMP-1 COB-1 :)

Post zmieniony (10-02-23 22:45)

 
12-02-23 10:59  Odp: Noże precyzyjne z Netto
szad 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Po co mieszać?
Kupiłem / dawno temu / nożyk Olfa, cyrkiel Olfa, tnę modele / od dawna olfą /, dokupuję ostrza Olfa.
Nie mam problemów co do czego pasuje, co do czago zamontować.
Jak mi pasuje / a pasuje / to tego się trzymam. Moim zdaniem szkoda ubierać się w jednorazowy zakup niemarkowego zestawu.

PS. Jak masz Mercedesa, to jakie części kupujesz ? od Citroena ?
AK 5 + 30 ostrzy na allegro kosztuje 34, ten zestaw z NETTO 25.
Same ostrza 30 sztuk do olfy 15. mniej-więcej wychodzi na to samo, a ostrzy więcej.

Post zmieniony (12-02-23 11:14)

 
12-02-23 11:41  Odp: Noże precyzyjne z Netto
brzydal 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 3

To ja przypomnę dwa wątki, w których te tematy były omawiane:
[t] cyrkiel olfa
[P] Skalpel olfy

Pozdrawiam!

--
W budowie: TKS, Chi-he. Gotowe: Tiger. 50 lat MM: Wz. 29 i Wz. 34, Renault R17, T-38.

 
12-02-23 12:00  Odp: Noże precyzyjne z Netto
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Ja tnę nożykiem że sklepu metalowego w cenie 7 zł i nie widzę problemów lecz trzeba było wykasować luz skrawkiem kartonu 0.5 mm. A te nożyki z netto to masz foto uchwytu ? Bo owszem kiedyś były takie zestawy lecz paranoiczna okrągła cienka rączka uniemożliwiała użytek. A tu coś jakby tam było widać większy uchwyt ale nie jestem pewien.

 
12-02-23 17:43  Odp: Noże precyzyjne z Netto
Zeus12345   

https://www.fotosik.pl/zdjecie/1984427913582462

 
12-02-23 19:16  Odp: Noże precyzyjne z Netto
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ja odkąd kupiłem Olfę, nie chcę nic innego. A przez lata eksperymentowałem z:

1 - żyletkami Polsilver
2 - skalpelami chirurgicznymi
3 - nożykami do tapet wszelkiej maści i wielkości
4 - skalpelami wszelkiej maści firmy Topex (wyjątkowy badziew)
5 - jakimiś skalpelami z metalową rączką made in USA (te były całkiem niezłe, ale nie ma na rynku pasujących ostrzy)
6 - Olfa

I na tym poszukiwania się zakończyły. A więc jak pisał @szad - ja wyszedłem z założenia, że po co jeździć Trabantem, skoro w tej samej cenie ktoś daje tobie przysłowiowego Mercedesa?

Ale to tylko moje zdanie. Pozycje 1 do 5 były wywaleniem pieniędzy w błoto - tak stwierdzam z perspektywy dwóch dekad.

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
13-02-23 08:10  Odp: Noże precyzyjne z Netto
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Taka mała generalna uwaga, dla tych co lubią jak ja olfe. Nie tnijcie grubych drutów: ]
złamałem już 2 noże, za pierwszym razem myślałem, że to ze starości, ale dosłownie 2 dni temu strzelił mi roczny nożyk na miedzianym drucie o,6mm. Odkąd miałem 2 noże, jeden z nowymi ostrzami służył do papieru, 2 z lekko tępymi lub ukruszonymi ostrzami był do drucików. O ile z cienkimi nie ma problemu, to jak widać trzeba uważać. Mimo wszystko OLFA jest rewelacyjna, szkoda kasy na jakieś półśrodki.

--
Zwodowane: Shima, HMS Fiji
Stocznia: pampers HMS Suffolk, USS Somers
Wymęczone: zbiornik M6oA2


 
13-02-23 08:45  Odp: Noże precyzyjne z Netto
Kris 



Na Forum:
Relacje w toku - 3


 - 10

te noże z netto są pokroju tych z biedronki, są ostre ale że są długie to sprężynują inaczej mówiąc wyginają się jak przyłożymy większą siłę podczas cięcia. Natomiast też złamałem głowicę i w dodatku tą metalową od Olfy, ale zdecydowanie wolę Olfę.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024