FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
26-02-23 12:56  Odp: [R]Fokker Dr I proj Louis P. Igualada (Ecardmodels)1:33
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

"Szofer" Twojego drajdekera :-)

Ltn. Johannes Janzen z Jasta 6 i jego Dr. I (403/17) na lotnisku w Lien St.Armand - luty 1918 r.
Wojnę zakończył z saldem 13 zwycięstw. .

 
01-03-23 20:14  Odp: [R]Fokker Dr I proj Louis P. Igualada (Ecardmodels)1:33
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 11
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Dziś ważny i kluczowy etap: zamontowany i oprofilowany środkowy płat.



Trochę miętolenia detali (co widać) trochę pasowania i jest. Nawet symetrycznie. Chyba. ;)
Tu mam poważne zastrzeżenie: miejsce montażu skrzydła w relacji przód-tył jest słabo zaznaczone na modelu i równie słabo widoczne w instrukcji. Skutek był taki że w ostatniej chwili musiałem przesunąć posmarowany już klejem cały płat bo ostatnie przymiarki robione były na "żywym organizmie".
Na zdjęciu widać też że korekty będzie wymagał zarys "obicia kokpitu". Lepszym pomysłem byłoby klejenie imitacji skóry po montażu skrzydła.

Nie mogłem powstrzymać się przed sklejeniem śmigła.
Nigdy nie widziałem tak rozwiązanego rozwinięcia tego trudnego przecież kształtu.
Efekt, nawet pomimo mojego paskudnego klejenia jest tak dobry że po raz pierwszy od dłuższego czasu zastanawiam się czy nie zamontować na modelu kartonowego śmigła. :)



Mucha
Część wspomnianych detali karabiny już mają, a część dopiero dostaną. W wycinance jest ich sporo - o dziwo, nie widzę nigdzie celowników lub ich szablonów.
Ryszard
Fajne zdjęcie-dzieki.
Facet musiał być zawadiacki. ;)
I zacięty, bo wstąpił nawet do Luftwaffe.

I tyle na dziś.

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
12-03-23 20:18  Odp: [R]Fokker Dr I proj Louis P. Igualada (Ecardmodels)1:33
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 11
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Hej

Całe trzy zdjęcia i dużo czytania. ;)
Trochę drobiazgów min słupki i elementy centralnych wzmocnień górnego płata. Nie przemawiała do mnie metoda wzmacniania tych elementów tylko kartonem więc zastrzały "centralne" dostały rdzeń z drutu.
Miałem poważny kłopot z miejscem gdzie te detale łączą się z górnym (!) płatem ale o tym wspomnimy w następnym odcinku bom ze stresu zapomniał zrobić zdjęcia...
Jedna z fotek pokazuje najważniejszy ( i chyba jedyny ewidentny) błąd opracowania.
Otóż zarys przykadłubowej części dolnego płata w widoku z góry powinien być nieco "wcięty". Tak jak zaznaczyłem to przerywaną linią. Musiałem, pasując płat do kadłuba, ściąć tam prawie 2mm (!) żeby uniknąć paskudnych szpar.
Bardzo bałem się o zachowanie symetrii - w widoku od przodu słupki powinny trzymać pion...
Odciąłem też wystającą z płata część dźwigara wklejając w to miejsce "skrzynkowy" zamiennik widoczny na zdjęciu. Zdecydowanie lepiej tym manewrować przy dopasowywaniu i mamy mniejsze ryzyko wystąpienia krowich żeber.
Z rozpędu chciałem też ciachnąć widoczny na spodzie poszycia ząbek ale zdjęcia pokazały że oryginał posiadał takowy.

Tu jeszcze jedno poważne zastrzeżenie: zdjeciowa instrukcja budowy jest niegłupia i rozbudowana ale kilku newralgicznych miejsc zwyczajnie nie widać...



I tyle na dziś.
Do zobaczenia - wkrótce galeria! :)

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
03-04-24 20:22  Odp: [R]Fokker Dr I proj Louis P. Igualada (Ecardmodels)1:33
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 11
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Hello

Wisiała ta powinność nade mną i wisiała. Stało się - mamy galerie końcową!
Należy się ona Wam, drodzy kibice i współforumowicze, należy się Projektantowi i jego dziełu i należy się ona mnie - sklejaczowi drugiej kategorii.
Za opóźnienie i nadanie nowego sensu słowom "wkrótce galeria" przepraszamy. Ja i Fotosik. ;)

Model jaki jest każdy widzi. Są błędy i wypaczenia ale...
Jestem z niego cholernie zadowolony.
To jeden z najlepszych projektów jakie kleiłem. Panu L.P. Igualadzie życzę następnych tak udanych projektów a sobie i Wam tylko modeli które dają satysfakcję.

Dziękuję i pozdrawiam.











--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
03-04-24 21:31  Odp: [R/G]Fokker Dr I proj Louis P. Igualada (Ecardmodels)1:33
Mateusz Skałecki 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Dzięki za cynk. Znałem tę stronę ale tego autora jakoś przegapiłem. Super opracowane modele, chyba sobie zamówię Spada i Albatrosa. Na jakiej drukarce drukowałeś? Jak kupisz wersję cyfrową to w jakim formacie masz ten plik?

--
Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

Post zmieniony (03-04-24 21:32)

 
03-04-24 21:42  Odp: [R/G]Fokker Dr I proj Louis P. Igualada (Ecardmodels)1:33
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Gratuluję, wyszło bardzo ładnie! Bardzo podoba mi się malowanie, miła odmiana od wszechobecnych czerwonych.

Aż mi się przypomniało jakie emocje czułem 30 lat temu widząc plastikowy model tego samolotu na półce w Baltonie...

--
pozdrawiam
Piotr


 
04-04-24 08:27  Odp: [R/G]Fokker Dr I proj Louis P. Igualada (Ecardmodels)1:33
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

niby ładny modelik ale czegoś brakuje... gdzie wnęki podwozia? no lipa Panie!
hehehe

gratki!

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
04-04-24 08:57  Odp: [R/G]Fokker Dr I proj Louis P. Igualada (Ecardmodels)1:33
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Świetnie się prezentuje, jaki pozostałe Twoje druciaki !
Gratuluję i pozdrawiam,
Ryszard

 
04-04-24 20:06  Odp: [R/G]Fokker Dr I proj Louis P. Igualada (Ecardmodels)1:33
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Brawa po raz drugi

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
05-04-24 12:37  Odp: [R/G]Fokker Dr I proj Louis P. Igualada (Ecardmodels)1:33
Lukson 1982 



Na Forum:
Galerie - 3
 

Super! Gratulacje!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024