FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 
09-02-23 22:58  Odp: [R] ORP Wicher 1:100 wydawnictwo MH
Montybacopa 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

ręcznie próbowałem jakiś miesiąc temu, a to resztki co z nich zostało. Jak dla mnie nawet 100 to za mała skala :)

--
Nigdy nie dokończyłem modelu. Jeżeli nie potrafię fizycznie to zrobię to wirtualnie

 
10-02-23 10:56  Odp: [R] ORP Wicher 1:100 wydawnictwo MH
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Chyba żartujesz, ja myślałem początkowo, że to wydruk. Po sklejeniu wyglądałaby lepiej niż ja będę w stanie zrobić. Już podstawa u Ciebie wygląda o niebo lepiej. Z drukarki może będzie dokładniejsza ale to będzie widać głównie na zdjęciach a patrząc na model bez lupy nie będzie aż takiej dużej różnicy.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
10-02-23 14:32  Odp: [R] ORP Wicher 1:100 wydawnictwo MH
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Ja bym zostawil jak jest. Bo jest git! A tam jeszcze oprócz windy "parę" innych elementów czeka... ;-)

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
10-02-23 15:09  Odp: [R] ORP Wicher 1:100 wydawnictwo MH
Montybacopa 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Parę... hehe rusznikarze się poobrazali i mówia, że Vickersa nie ruszą. No chyba, że premia wpłynie za obsuwę przez windę. Na poważnie na razie utknałem na budowie stelaża do skrzynki amunicyjnej.Ze względu na to, iż mam jedno zdjęcie tej konstrukcji nie oddające wszystko czego szukam. Można powiedzieć w 60% skończony. Pozostała skrzynka z amunicja że stelażem, mechanizm celowniczy oraz mechanizm zmiany położenia działa...

--

Post zmieniony (10-02-23 15:10)

 
10-02-23 16:41  Odp: [R] ORP Wicher 1:100 wydawnictwo MH
Agand 

 

@Montybacopa - zajrz do starenkich moelarzy no 9 i 10 z 1965 roku - tam rzerczone działo rozrysowane jest w 1:25. Nie wiem czy na Twoje potrzeby wystarczy - dal mnie do 1:400 az za dokladne ;D

--
Pozdrówka
Agand

 
10-02-23 18:55  Odp: [R] ORP Wicher 1:100 wydawnictwo MH
Montybacopa 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Jeżeli masz jakieś kserówki bądź link do tych wydań to chętnie bym zerknął

--
Nigdy nie dokończyłem modelu. Jeżeli nie potrafię fizycznie to zrobię to wirtualnie

 
10-02-23 19:23  Odp: [R] ORP Wicher 1:100 wydawnictwo MH
Agand 

 

Zerknij na priva

--
Pozdrówka
Agand

 
10-02-23 19:52  Odp: [R] ORP Wicher 1:100 wydawnictwo MH
Montybacopa 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Po raz kolejny strzał w dziesiątkę!!! Wielkie dzięki Agand nareszcie pracę nad stelażem skrzynki amunicyjnej będą mogły ruszyć... Jeszcze tylko windę holownicza przerobic na prawidłowy mechanizm sterujący plus rury i będzie można usiąść do tego dziada Vickersa

--

Post zmieniony (10-02-23 19:59)

 
10-02-23 21:50  Odp: [R] ORP Wicher 1:100 wydawnictwo MH
Montybacopa 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ehhh z racji, iż dzisiejszego dnia bosmanowa zawładnęła jedynym ustrojstwem w kajucie posiadającym zdolności XXI w. (czyt. laptop) prace mimo że drobne to zamykające jakieś drzwi na stałe. Mianowicie po windzie kotwicznej przyszła kolej na holowniczą i choć pracy wydaje się mało to gięcie rur i dopasowywanie ich do schematu jest dla takiego laika jak ja tragedia i powoli zastanawiam się czy nie rzucić gięcie wirtualnym rur na rzeczywistość z drutu. W skrócie zajęło mi to całe 2 godziny które zdołałem wygospodarować. Oto efekt. Po weekendzie przysiądziemy do Vikersa 40, jak wszystko dobrze pójdzie to może zobaczymy światełko w tunelu na koniec tygodnia.



Pozdrawiam Monty.

--
Nigdy nie dokończyłem modelu. Jeżeli nie potrafię fizycznie to zrobię to wirtualnie

 
11-02-23 01:45  Odp: [R] ORP Wicher 1:100 wydawnictwo MH
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

A może projektować i drukować w 3D tylko te elementy, które trudno byłoby Ci zrobić samemu, a resztę od razu robić "w metalu"? Ja rozumiem oczywiście tę pokusę, aby mieć to ładnie rozrysowane, ale z własnego doświadczenia wiem ile pożera to czasu. Od pewnego czasu robię sobie tylko rysunek podstawowych elementów, a drobiazgi, jeśli trzeba szkicuję sobie recznie, na wydrukach takich ogolnych rzutów. Bardzo przyspieszyło mi to robotę.

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024