FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
09-02-23 00:05  Odp: [R] ORP Wicher 1:100 wydawnictwo MH
Montybacopa 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Na szczęście błąd ten jest naprawialny w 10 min więc nie przysporzył większego problemu. Tu należą sie podziękowania koledze żółtodziób, że wyłapał taki detal i w ten sposób dołożył cegiełkę do budowy Wichra. Na jednym ze zdjęć faktycznie widać to orzechowe koło bo nie ma tam naciągniętego łańcucha.



Po odpaleniu Blendera i paru przymiarkach powstały orzechowe koła sztuk dwie.



Tak, więc Vickers został zastąpiony wieczorną poprawką windy. Pozdrawiam Monty

--

Post zmieniony (09-02-23 00:07)

 
09-02-23 01:15  Odp: [R] ORP Wicher 1:100 wydawnictwo MH
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

No niestety ale ten element nawijający łancuch wygląda jeszcze inaczej.

Idea ta sama ale inny kształt. To winda z Burzy. Ma wymienione koła zębate na pełne z otworami a nie szprychowe ale bębny nawijające łańcuch są oryginalne jak w Wichrze. I tak właśnie leci czas zamiast kleić co dają 😁.

--

Post zmieniony (09-02-23 01:20)

 
09-02-23 08:13  Odp: [R] ORP Wicher 1:100 wydawnictwo MH
Montybacopa 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

No nic to przerabiamy dalej :)

--
Nigdy nie dokończyłem modelu. Jeżeli nie potrafię fizycznie to zrobię to wirtualnie

 
09-02-23 09:01  Odp: [R] ORP Wicher 1:100 wydawnictwo MH
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

tak - kły muszą się zmieścić pomiędzy ogniwami więc nie mogą mieć długości wycięć, powinny mieć kształt "negatywu łańcucha" JHradca to ładnie pokazał i obejrzyj jeszcze raz moje zdjęcia, szczególnie to ze statku i z pierwsze rysunkiem

--

Post zmieniony (09-02-23 17:55)

 
09-02-23 12:34  Odp: [R] ORP Wicher 1:100 wydawnictwo MH
Montybacopa 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Jhradca czemu taka perełeczke zdjęciową ukrywałeś przed światem?! Ona rozwiewa połowę moich rozkmin... nie tylko koło prowadzące łańcuch jest do zmiany. Jak zrobię to wszystko to dam do wglądu czy widzicie coś jeszcze do ewentualnej podmianki

--
Nigdy nie dokończyłem modelu. Jeżeli nie potrafię fizycznie to zrobię to wirtualnie

 
09-02-23 13:50  Odp: [R] ORP Wicher 1:100 wydawnictwo MH
Kris 



Na Forum:
Relacje w toku - 3


 - 10

a z czystej ciekawości: czy łańcuch idący pod pokład jest nawijany na jakiś bęben, czy leży luzem?

 
09-02-23 15:17  Odp: [R] ORP Wicher 1:100 wydawnictwo MH
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Nic nie ukrywałem. To zdjęcie pochodzi z przewodnika po " Burzy" gdy była obiektem muzealnym. Znalazłem na Forum Okrętów Wojennych w wątku ORP Burza. Znalazłem je wczoraj jak zobaczyłem poprawkę. Mam inne zdjęcia wind, które otrzymałem od osoby, której zgody na publikację w necie nie mam a chciałem Ci jakoś pokazać jak to faktycznie wygląda. Już wielokrotnie skorzystałem z FOW w tym z wątku o Burzy więc regularnie tam zaglądam.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
09-02-23 16:35  Odp: [R] ORP Wicher 1:100 wydawnictwo MH
orkan   

Schodząc z windy cumowniczo - kotwicznej łańcuch przechodzi przez kluzę pokładową i swobodnie układa się
w stos w komorze łańcuchowej. Koniec łańcucha mocowany jest do zwalniaka , w sytuacji awaryjnej
istnieje możliwość porzucenia łańcucha wraz z kotwicą.

--
,,Dwojaka jest natura Polaka"

 
09-02-23 19:42  Odp: [R] ORP Wicher 1:100 wydawnictwo MH
Montybacopa 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Drodzy państwo po wizycie inspektorów budowy okrętów zostały odrzucona pierwsze projekty windy kotwicznej. Niestety pozostawali głusi na próbę wręczenia drobnej gratyfikacji pieniężnej i nakazali przebudowę. Niestety kosztowało to opóźnienie w projekcie Vickera i rusznikarzy odesłałem do domu. W ich miejsce powrócili Ci partacze od windy. Jeden z inspektorów pozostawił zdjęcie przedstawiające wygląd faktyczny czego robole maja się tym razem trzymać. Z w/w zdjęcia wynika:



1. Kolor niebieski został oznaczone koło prowadzące łańcuch, które nawet pomimo poprawy nadal nie zgadzało się ze stanem faktycznym. Biorąc pod uwagę panów z kontroli koło "orzechowe" zostało odlane na nowo i zaraz po przestygnięciu stali zostało pomierzone po raz trzeci, aby wszystko tym razem odpowiadało standardom PMW bo inaczej z kontraktu nici.



2. Kolorem czerwony zostały poczynione poprawki kosmetyczne, które dzięki nowemu zdjęciu mogły zostać naprawione. Chodź drobne to i tak znaczące. Zostało poprawione miedzy innymi nitowanie widoczne na podstawie wału głównego. Po drugie "koło zamachowe" ma inny kształt, niż pierwszy wypust co widać na załączonym poniżej modelu. Po trzecie prowadnice z podpór górnego wału różnią się od tych z planów JS.



3. Kolorem żółtym po wielu nieprzespanych nocach nasi budowlańcy dzięki nowym planom nareszcie mogły odwzorować mechanizm sterujący pracą całej windy. Poprzednią wersje można nazwać ciosaną Pinokia przez ślepego Gepetto. teraz nareszcie można było odlać gotowe formy zgodne z normą PWM. Kształt absolutnie nieczytelny z planów modelarskich JS teraz nabrały sensu i po skompletowaniu całego oprzyrządowania mechanizm sterujący został ukończony. na sam deser pozostało powyginać rury hydrauliczne, które dostarczają parę, a ta wprawia w życie te monstrualna windę wielkości całych 20mm. Całość jest kategorycznie zakończona i nie wpuszczamy więcej na halę tych czepliwych inspektorów - jest to oficjalne stanowisko stoczni.



P.S. dla ludzi o mocnych nerwach... Spróbowałem swoich małpich łap na skali 100... Efekt części plastelinowa kraina... materiał HIPS



Pozdrawiam Monty

--

Post zmieniony (09-02-23 19:56)

 
09-02-23 19:48  Odp: [R] ORP Wicher 1:100 wydawnictwo MH
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Zaraz zaraz, to Ty już masz elementy zrobione ręcznie ? Czy to druk jest ?
--

Post zmieniony (09-02-23 22:40)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024