FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
11-03-23 10:26  Odp: [R] MSModel F-16C Block 30, 1:33
Mateusz Skałecki 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Sprężysta robota, ale faktycznie kolory trochę jak by był pociągnięty kredkami świecowymi, kto robił grafikę?

--
Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

 
11-03-23 14:08  Odp: [R] MSModel F-16C Block 30, 1:33
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Doskonałe wykonanie !

 
13-03-23 10:39  Odp: [R] MSModel F-16C Block 30, 1:33
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Dziękuję za miłe słowa :)

Część bladości kolorów jest na pewno spowodowane mocnym światłem nad biurkiem Zrobię w tygodniu zdjęcia przy świetle dziennym, na pewno będą wyglądały lepiej.

Pozdrawiam wszystkich.

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
13-03-23 12:47  Odp: [R] MSModel F-16C Block 30, 1:33
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Nie mam nic więcej do dodania od moich przedmówców - perfekcyjne połączenie elementów poszycia.
To się ogląda:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
13-03-23 13:50  Odp: [R] MSModel F-16C Block 30, 1:33
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Idealne wykonanie, aż się nie chce wierzyć, że to się składa z części.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
24-04-23 11:29  Odp: [R] MSModel F-16C Block 30, 1:33
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Dzień dobry, witam po długiej przerwie. Jak widzicie moje próby prowadzenia relacji niestety nie dają dobrych efektów. Mam strasznie mało czasu na klejenie. Zazwyczaj siadam do biurka późno w nocy, po całym dniu. Ciężko pamiętać o zdjęciach i ciężko zmotywować się do aktualizacji relacji. Przepraszam więc bo niestety poza zdjęciami poniżej nie będzie aktualizacji relacji a jedynie galeria końcowa. Model skończyłem w niedzielę i teraz czeka na sesję końcową.

Mój ulubiony etap relacji: większość elementów gotowa i można taśmowo montować.



Stan przed przyklejeniem owiewki i odgromników



Tutaj próba pokazania moich (wątpliwych) umiejętności malarskich. Chciałem zbudować model na stan gdy samolot był w trakcie użytkowania z częściową modernizacją owiewki. Tylna część owiewki jest "biała", sprzed modernizacji, przednia już wymieniona na nową, z warstwą antyradarową.



Spróbuję się poprawić w kolejnej relacji :)
Dziękuję za czytanie, pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia w galerii.

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
27-04-23 12:23  Odp: [R] MSModel F-16C Block 30, 1:33
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Dzień dobry, witam w galerii końcowej.

Na początku gorące podziękowania dla kolegi Łukasza (Kudłatego) z Answera, który to uratował mnie wysyłką owiewek, po tym jak popsułem te które miałem, próbami malowania warstwy antyradarowej.

W zasadzie wszystkie problemy i zalety tego projektu są wyliczone w relacji z budowy młodszego brata, 86-0273.

Projekt jest naprawdę dobry ale też wymagający. Popełniłem kilka błędów i napotkałem kilka trudności:
- Poprawne sklejenie otwartej owiewki jest trudne. Świetnie zaprojektowany element, wygląda bardzo dobrze ale jest delikatny. Wymaga więc dużo ostrożności. Największy mój błąd, który niestety jest widoczny, to że nie poczekałem aż klej złapie i niestety miejscami ramka owiewki ma szczeliny.
- Coś poszło nie tak ze statecznikiem, widać nierówną szczelinę przy kadłubie i końcówce statecznika.
- Z jednej strony rozjechał mi się początek tego ostrego elementu który przechodzi w skrzydło.
- Listki, listki, ciężko się je robiło ale chyba nie jest gorzej niż w poprzednim modelu.
- Jedno ze skrzydeł jest delikatnie zwichrowane, szczerze mówiąc nie mam pojęcia jak do tego doszło.
- Odgromniki w obydwu modelach są przyklejone źle na prawym stateczniku, powinny być przyklejone od dołu.
- Podstawa statecznika ma zbył łagodne załamania.

To chyba wszystko :)

To był pierwszy samolot który caponowałem. Bardzo podoba mi się pracowanie z tak zabezpieczonym papierem. Niestety moje ulubione kleje, Magic i BCG, nie za bardzo lubią się z caponem. Nie tylko że schną dłużej, czasami Magic przybiera stan gęstej galarety i nie chce zasychać godzinami. Rozklejona rama owiewki:



Galeria (robiona ziemniakiem):



Zdjęcia z albumu rodzinnego:



I to było na tyle w temacie F-16. Zacząłem już pracę nad nowym projektem, po majówce relacja.

Pozdrawiam czytających i do zobaczenia!

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
27-04-23 12:59  Odp: [R/G] MSModel F-16C Block 30, 1:33
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

gratki!
piękny okaz latadła

od siebie i zarazem nic osobistego, bo to różnie można odebrać - osobiście nie podobają mi się modele pootwierane, "rozbebeszone" i takie niby na stajance czy gotowe do lotu ale przed odprawą, dla mnie, model ma pokazać akurat tutaj, samolot jakim jest a nie coś tam otwarte, wiszące jakieś paski, wstążki i wiem, że to jest mało atrakcyjne, no ale cóż...

jeszcze raz gratki!

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
27-04-23 21:10  Odp: [R/G] MSModel F-16C Block 30, 1:33
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Piękne wykonanie.
Szczerze gratuluję :)

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
27-04-23 22:00  Odp: [R/G] MSModel F-16C Block 30, 1:33
Roli 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10
 

Gratuluję! Świetny model.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024