FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
06-02-23 20:45  [R/G] MSModel F-16C Block 30, 1:33
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Witam serdecznie w mini-relacji drugiej "szesnastki" z wydawnictwa MSModel.



W galerii F-16C Block 32 są zdjęcia dwóch kadłubów gdyż oryginalny plan zakładał równoległą budowę obydwu modeli. Niestety, okazało się że nie mam wystarczająco miejsca na biurku i zmuszony byłem odłożyć budowę jednego modelu na później.

O historii konstrukcji nie ma co pisać, jest to ikona i wszyscy ją znają. Samolot z wycinanki to F-16C 86-0295 Block 30D, starszy brat szesnastki z poprzedniej galerii, również służący w 18 Aggressor Squadron z Eielson AFB na Alasce. Przed przemalowaniem na schemat "BDU Splinter" nasz myśliwiec grał rolę przeciwnika z ChRL.

Najpierw farby do retuszu, które po zmieszaniu z pomocą aplikacji Color Grab, lekko rozjaśniłem i rozcieńczyłem. Potem wyciąłem wszystkie elementy poszycia, delikatnie i pod kątem przeszlifowałem krawędzie i wyretuszowałem.



Model zacząłem od nosa, który nawiasem nie do końca tak super się udało skleić. Skleiłem wlot powietrza (też jakoś średnio mi się udał) po czym doklejałem elementy poszycia górnego. Przed sklejeniem, kształtowałem je tak by idealnie pasowały do szkieletu. Z metodą "na skarpetę" trzeba przy tym modelu uważać bo jeżeli przyklei się od dołu, o jeden pasek poczycia za dużo, to będą duże problemy z nasunięciem na szkielet. To oczywiście ze względu na wlot powietrza. Łączenie reszty poszycia z poszyciem wlotu nie wyszło zbyt dobrze, miałem problem z prostym przycięciem paska łączącego.



Po sklejeniu przyszedł czas naciągnięcia skarpety. Pasowała prawie idealnie, nie licząc lekko rozjechanego wlotu. Po przyklejeniu znikły nierówności i samolocik nabrał kształtów.



Wyjątkowo udały mi się łączenia.



To wszystko na dzisiaj, dziękuję za czytanie moich wypocin, pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia w kolejnym odcinku!

--

Post zmieniony (27-04-23 12:23)

 
06-02-23 21:28  Odp: [R] MSModel F-16C Block 30, 1:33
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Łączenia segmentów rzeczywiście wyszły świetnie, podziwiam.

--
http://messer.cba.pl

 
07-02-23 04:59  Odp: [R] MSModel F-16C Block 30, 1:33
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Też będę podglądał, a twoja relacja posłuży mi do budowy w przyszłości mojej F-16. Może i ja skleje, ale w innym malowaniu.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
07-02-23 07:34  Odp: [R] MSModel F-16C Block 30, 1:33
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Ten sposób wykonania jest to dla mnie przejaw jakiejś niepojętej magii, a wspominanie o łączeniach...jakich łączeniach?

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
07-02-23 08:22  Odp: [R] MSModel F-16C Block 30, 1:33
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Też się zastanawiam, gdzie tam tych łączeń szukać. Renia, możesz się jeszcze pochwalić, jakich farb używasz do retuszu? Bo jak mieszasz, to już zdradziłeś i wychodzi to zacnie, ale najwyraźniej gdzieś mi umknęło...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
07-02-23 13:05  Odp: [R] MSModel F-16C Block 30, 1:33
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Dziękuję za miłe słowa!

Rafael: retuszuję mieszanką Pactry i Vallejo. Próbuję przesiąść się z Pactry na Vallejo i wykorzystuję resztki Pactry bo szkoda wyrzucić. Rozcieńczam wódką :) To brzmi jak kiepski żart ale farby lepiej kryją i jest taniej niż kupowanie rozcieńczalnika od producenta.

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
07-02-23 13:23  Odp: [R] MSModel F-16C Block 30, 1:33
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

U mnie do Pactry sprawdzał się najlepiej Bols ;)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
08-02-23 14:30  Odp: [R] MSModel F-16C Block 30, 1:33
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 16


 - 7

A pro po rozcieńczalnika to i opary są przyjemniejsze . Byle nie za dużo .


Pozdrawiam


Jańcio


--

,,Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę."
,, Pierdu , pierdu a walizki skaczą po peronie !!! "

 
09-02-23 22:18  Odp: [R] MSModel F-16C Block 30, 1:33
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Świetna robota.
Wszystko kleisz na BCG?

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
09-02-23 22:26  Odp: [R] MSModel F-16C Block 30, 1:33
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Pięknie!
Choć zawsze mam ciarki na plecach jak widzę u innych powycinane wszystkie elementy np.kadłuba przed rozpoczęciem budowy. Ja tego unikam bojąc się, że coś zagubię...
Ale Twoje kolejne wykonanie modelarskie pozostaje na topowym poziomie, dla mnie już chyba nieosiągalnym...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024