FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
18-01-23 17:07  Odp: [R] Amerykańska rura czyli F-104G Starfighter Kartonowa Kolekcja 1:33
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Choć zdarza się kilka więcej godzin posiedzieć w weekendy. Zależy jaki mam dzień i czy wena jest. Już nie dużo elementów brakuje abym ukończył model i miał satysfakcję iż kolejny model został ukończony na dobrym poziomie sklejania. Staram się trzymać tego, aby kolejny model był lepiej sklejony niż poprzedni. Ogólnie model mam na finiszu. Więc za kilka dni będzie można się spodziewać galerii w tedy wszystkie będą wrzucone aktualne zdjęcia z budowy.

-

Post zmieniony (20-01-23 15:13)

 
22-01-23 20:50  Odp: [R] Amerykańska rura czyli F-104G Starfighter Kartonowa Kolekcja 1:33
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Witajcie. Budowa modelu już dobiega końca. Dziś wam pokażę kolejne przyklejone części między innymi hamulce aerodynamiczne oraz instrumentów kabiny pilota. Do przyklejenia tych elementów użyłem innego kleju którego doradził mi kolega messer i jestem bardzo zadowolony jak przyjemnie się nim klei Klej Cre Action. Można powiedzieć, że klej jest na bazie wikolu można go stosować do papieru, tektury, skóry, gipsu, ceramiki można go kupić w Actionie. Zapraszam do oglądania.

Hamulce aerodynamiczne:


Inne elementy kabiny pilota:


Pozdrawiam.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
27-01-23 22:28  Odp: [R] Amerykańska rura czyli F-104G Starfighter Kartonowa Kolekcja 1:33
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Fajny modelik, jeśli będzie wydany skleję go jeszcze raz.
Ten klej to coś podobnego do Magica?

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
28-01-23 22:18  Odp: [R] Amerykańska rura czyli F-104G Starfighter Kartonowa Kolekcja 1:33
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Nie jestem pewny czy te klej jest podobny do Magica. Ponieważ Magica nigdy nie używałem więc ciężko mi jest ocenić czy oba kleje są podobne. Jeśli chodzi o ten klej to mogę dodać, że idealnie nada się do przyklejenia ramek do wytłoczki kabiny, a nadmiar kleju można usunąć przy pomocy wody, a po wyschnięciu klej staje się przezroczysty.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
28-01-23 23:37  Odp: [R] Amerykańska rura czyli F-104G Starfighter Kartonowa Kolekcja 1:33
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Kiedyś wypróbuje.
A jak idą prace nad modelem?

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
29-01-23 08:46  Odp: [R] Amerykańska rura czyli F-104G Starfighter Kartonowa Kolekcja 1:33
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Prace nad modelem mają się ku końcowi. Zostało mi do zrobienia. Koła do malowania, rurka pitota, zbiorniki paliwa, ewentualnie rakiety zamiast zbiorników paliwa i owiewka kabiny pilota. Ciężko mi powiedzieć kiedy będzie galeria końcowa. Więc trzeba będzie poczekać.

--

Post zmieniony (29-01-23 08:58)

 
29-01-23 17:25  Odp: [R] Amerykańska rura czyli F-104G Starfighter Kartonowa Kolekcja 1:33
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Rurka Pitota niech zostanie w spodniach pilota (skąd wiedziałeś jak się nazywał pilot ?)



--
pozdro
Wojtek
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
Ja każdy model potrafię schrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Cerkiew
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej

 
30-01-23 21:50  Odp: [R] Amerykańska rura czyli F-104G Starfighter Kartonowa Kolekcja 1:33
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Windus jutro spróbuję wrzucić zdjęcia z postępu prac nad modelem. Również jeszcze raz bym skleił ten model jeśli Paweł Mistewicz wznowi wydanie. Jeszcze w międzyczasie budowy F-104 rozpocznę prace nad innym modelem którego będzie relacja z budowy. Także galeria trochę się opóźni. Lecz model będzie ukończony na 100%

żółtodziób (nie wiem jak się nazywał pilot samolotu) lecz istnieje takie coś jak rurka pitota.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
30-01-23 22:00  Odp: [R] Amerykańska rura czyli F-104G Starfighter Kartonowa Kolekcja 1:33
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Nie pali się z tą galerią 😉
Na spokojnie.
Co następne?

--

Post zmieniony (30-01-23 22:02)

 
31-01-23 11:28  Odp: [R] Amerykańska rura czyli F-104G Starfighter Kartonowa Kolekcja 1:33
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Też pewnie coś z Kartonowej Kolekcji. Ale na pewno będzie to samolot bez pasków łączeniowych.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024