FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
29-01-23 19:17  [R/G] Douglas World Cruiser
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7

Zacznę trochę nietypowo, bo i temat nietypowy - DWC czyli samolot który obleciał świat.
Zainteresował mnie jakiś rok z kawałkiem temu i zacząłem go dziobać w Rhinocero starając się nauczyć tego "kombajnu do projektowania". Po 2/3 prac model przeleżał sezon motocyklowy na półce i wrócił koło choinki na warsztat.
Model w zamyśle ma być w miarę prosty, efektowny i pozwalać na sklejenie jednego z czterech egzemplarzy biorących udział w locie, na pływakach lub kołach i z jednym z dwóch typów stosowanych chłodnic.
Na chwilę obecną mam sklejony pierwszy pre-model z błędnym malowaniem i kolejny w budowie - ma mieć złożone skrzydła.
Skala 1/33 więc kawałek modelu będzie :)
Na początek zatem renderingi wypoconego modelu w dwóch konfiguracjach.


--

Post zmieniony (06-02-23 08:57)

 
29-01-23 20:35  Odp: [R] Douglas World Cruiser
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

I od razu mam przed oczami ilustrację Jaroslava Velca z książeczki "Samoloty" :)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
30-01-23 12:07  Odp: [R] Douglas World Cruiser
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7

Rafael - ja akurat wpadłem na ten samolot w skutek zakupu za 8 PLN książki "Samoloty w historii i w miniaturze" Wiesława Schier'a, w której jest więcej ciekawych konstrukcji.

Najpierw troszku historii samolotu:
Douglas World Cruiser (DWC) został opracowany w celu spełnienia wymagań Sił Powietrznych Armii Stanów Zjednoczonych dotyczących samolotu nadającego się do próby pierwszego lotu dookoła świata. Firma Douglas Aircraft Company odpowiedziała zmodyfikowanym wariantem swojego bombowca torpedowego DT-2, który firma zbudowała dla Marynarki Wojennej. Do lotu dookoła świata zamówiono pięć samolotów: jeden do testów i szkolenia oraz cztery do właściwej wyprawy.
W porównaniu do DT-2 w DWC układ paliwowy został całkowicie przeprojektowany w celu zwiększenia pojemności ze 115 galonów w DT-2 do 644 galonów w DWC. Inne zmiany obejmowały użycie innego pionowego ogona z dodatkowymi rozpórkami pod ogonem oraz zbliżenie kokpitu pilota i mechanika pokładowego, aby poprawić komunikację między nimi.
DWC zachował 420-konny silnik Liberty V-12 stosowany w DT-2. Dołączono dwie różnej wielkości chłodnice, większą (z żaluzjami) do użytku w tropikach. Ponadto podwozie DWC zostało zaprojektowane tak, aby można je było łatwo zmienić z kół na pływaki (do operacji na lądzie lub morzu). Prototyp, zbudowany w 45 dni i kosztem 23 721 dolarów, został dostarczony armii do oceny w listopadzie 1923 roku. Wkrótce potem Douglas otrzymał kontrakt na cztery samoloty produkcyjne.
cdn.

Dzisiaj szkielet kadłuba oraz silnik. W sumie o szkielecie to niewiele - na okrętowo zrobiony. Natomiast silnik zasługuje na uwagę, gdyż to jeden z zacniejszych silników lotniczych. 420-konny silnik Liberty V-12 to ten sam, który napędzał również pierwszy samolot, który przeleciał nad Atlantykiem - Curtiss NC-4 oraz pierwszy, który przeleciał w poprzek Stanów Zjednoczonych w locie nonstop - Fokker T-2. Niestety mimo mocno uproszczonego aczkolwiek w miarę wiernego odwzorowania w efekcie końcowym niewiele go będzie widać.



--
pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

 
30-01-23 15:42  Odp: [R] Douglas World Cruiser
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Super temat !
Jak będzie wydany przygarnę na pływakach.
Rzeczywiście kawałek modelu - rozpiętość w 1 : 33 to 50,50 cm.
Powodzenia w budowie.
Pozdrawiam,
Ryszard

 
31-01-23 11:05  Odp: [R] Douglas World Cruiser
rafowski   

czesc zaciekawiony Twoim pomysłem postanowiłem wkoczyc na strone Rino i sprawdzic ceny. Jesli dobrze przeczytałem pakiet kosztuje ok 995 USD? czy udało Cisie znalezc jakies darmowe demo ? Sam szukałem opcji na namalowanie czegoś ładnego :)

 
31-01-23 13:22  Odp: [R] Douglas World Cruiser
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7

Ryszard - powiem szczerze, że mnie przestraszyłeś ;) Znając Twoje podejście do "modelarstwa redukcyjnego" to już się boję masy (z pewnością zasłużonej) krytyki i pokazania jak to powinno być i co pominąłem, schrzaniłem itp itd. No cóż, mam nadzieję, że jakoś to przeżyję ;)

rafowski - Rhino ma darmową wersje 30-dniową, poza tym edu jest dużo tańsza i pełnowartościowa, tylko trzeba być studentem (ale nie wymagają oświadczenia, że tak jest w istocie - więc tylko sumienie może Cię gryźć).

Historii ciąg dalszy:
Sukces World Cruisera wzmocnił międzynarodową reputację firmy Douglas Aircraft Company. Po przelocie Army Air Service zamówiło sześć podobnych samolotów jako samoloty obserwacyjne, zachowując wymienne podwozie koło / pływak, ale ze znacznie mniejszą ilością paliwa i dwoma karabinami maszynowymi na elastycznym mocowaniu w tylnym kokpicie. Początkowo samoloty te były oznaczone jako DOS (Douglas Observation Hydroplane), ale w maju 1924 roku przemianowano je na O-5.
17 marca 1924 r. cztery DWC i ich ośmiu członków załogi opuściły Clover Field w Santa Monica w Kalifornii, udając się do Seattle w stanie Waszyngton, oficjalnego punktu startowego. Podczas pobytu w Seattle pracownicy Boeinga wymienili koła samolotów na pływaki pontonowe na długą część lotu nad wodą. Również w Seattle samoloty otrzymały formalne nazwy czterech głównych miast amerykańskich, reprezentujących północne, południowe, wschodnie i zachodnie obszary geograficzne kontynentalnej części Stanów Zjednoczonych.
6 kwietnia „Seattle”, „Chicago”, „Boston” i „New Orleans” wystartowały z Sand Point nad jeziorem Washington w pierwszy etap swojego długiego lotu. W skutek mgły „Seattle” rozbił się 30 kwietnia na zboczu góry na Alasce. Po 10 dniach marszu przez zamarzniętą dzicz dwuosobowa załoga bezpiecznie dotarła do Dutch Harbor. Pozostałe trzy DWC kontynuowały lot z pomocą 15 dodatkowych silników, 14 dodatkowych zestawów pływaków i duplikatów wszystkich części płatowca, przechowywanych w różnych miejscach na całym świecie.

Kolejny etap budowy: wnętrze kabiny. Niestety materiałów mało, wiec wzorowałem się na tym co znalazłem i stąd skromne i uproszczone wyposażenie wnętrza.



--
pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

 
01-02-23 13:27  Odp: [R] Douglas World Cruiser
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7

Historii ciąg dalszy:
26 czerwca wyprawa dotarła do Kalkuty w Indiach, gdzie pływaki zastąpiono kołami. DWC opuściły Orkady w Szkocji 30 lipca, ponownie jako wodnosamoloty. 3 sierpnia, po prawie trzech czwartych lotu, „Boston” wykonał przymusowe lądowanie na środkowym Atlantyku. Załoga została uratowana i ponownie połączona z „Chicago” i „New Orleans” 3 września w Nowej Szkocji w Kanadzie. Dwa dni później prototyp DWC, teraz nazwany „Boston II”, dołączył do grupy w Nowej Fundlandii, aby jego pierwotna załoga mogła ukończyć lot.
28 września jako samoloty wróciły do Seattle. W sześć miesięcy i sześć dni pokonali 27 553 mil (44 342 km), a rzeczywisty czas lotu wyniósł 371 godzin. Wylądowali w 28 krajach i przekroczyli Atlantyk i Pacyfik. Lot był największym wyczynem w lotnictwie do tego czasu i przyniósł firmie Douglas Aircraft Co. motto „Pierwszy dookoła świata”.

Jako, że kadłub był już wyposażony w silnik i kabinkę nastąpiło nałożenie poszycia. Zdjęcia przedstawiają pierwszą surówkę, która nie spełniła wymagań i została odarta ze skóry ;) Została z niej tylko chłodnica w wersji węższej.



--
pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

 
02-02-23 17:50  Odp: [R] Douglas World Cruiser
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7

Historii ciąg dalszy:
Na prośbę Smithsonian Institution Departament Wojny Stanów Zjednoczonych przekazał „Chicago” muzeum. Swój ostatni lot odbył z Dayton w stanie Ohio do Waszyngtonu 25 września 1925r. Niemal natychmiast został wystawiony w Smithsonian's Arts and Industries Building. W 1974 roku „Chicago” został odrestaurowany pod kierunkiem Waltera Rodericka i przeniesiony do nowego budynku National Air and Space Museum i wystawiony w galerii wystawowej Barron Hilton Pioneers of Flight.
Po 1925 roku „New Orleans” został przekazany Muzeum Historii Naturalnej Hrabstwa Los Angeles. Począwszy od 1957 roku, „New Orleans” był wystawiany w Muzeum Narodowym Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych w Dayton w stanie Ohio. W 1988 roku został przeniesiony do Muzeum Lotnictwa w Santa Monica. Samolot był wypożyczony z Muzeum Historii Naturalnej Hrabstwa Los Angeles i został zwrócony w 2005 roku. Od lutego 2012 roku „New Orleans” jest częścią eksponatów w Museum of Flying w Santa Monica w Kalifornii.

Skoro kadłubek miałem oklejony to przyszła pora na dorobienie dolnych płatów. Zacząłem od części środkowej a potem już poszło.



--
pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

 
02-02-23 21:16  Odp: [R] Douglas World Cruiser
Greg77   

Wiadomo już gdzie to będzie wydane?? Cały czas jestem fanem Twoich modeli!!!

--
Pozdrawiam
Grzegorz
KWA

 
02-02-23 21:56  Odp: [R] Douglas World Cruiser
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Ciekawe bardzo i fajnie będzie nabyć druciaka .
Kolega Gregg77 wspomniał < Cały czas jestem fanem Twoich modeli!!! > , które modele miał na myśli ?

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024