FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 16 z 20Strony:  <=  <-  14  15  16  17  18  ->  => 
28-01-23 00:04  Odp: [R] STS "LWÓW" żaglowiec szkolny 1:100 - inwencja własna - luźny związek z Małym Modelarzem 4-5-6/2016
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Dziękuję za dobre przyjęcie pracy oraz słówko o miziakach „czterołapych” 😉

Ryszard,
to o czym piszesz zapewne jest słuszne, ja nie mam doświadczenia w tego typu konfiguracjach „ładowniowych”. Wiem jednak, że jak to w życiu bywa, zawsze mogą zaistnieć sytuacje niestandardowo wyjątkowe.

I tak dla przykładu podaję dwa znane zdjęcia z okolicy ładowni śródokręcia „LWOWA”. Ten układ desek i brezentu nieco rozmija się ze sztampą pragmatyki użytkowania ładowni, który naszkicowałeś. Tak więc zupełnie nie umniejszając Twojemu opisowi pozwól, że ten zaprezentowany przeze mnie układ będzie, powiedzmy, wyjątkiem od reguły, fantasmagorią rozleniwionych słońcem marynarzy. Bo przecie bez owego wyjątku, reguła traciłaby swą wyjątkowość 😊





--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
07-05-23 15:31  Odp: [R] STS "LWÓW" żaglowiec szkolny 1:100 - inwencja własna - luźny związek z Małym Modelarzem 4-5-6/2016
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Wyszperane...

 
21-05-23 23:26  Odp: [R] STS "LWÓW" żaglowiec szkolny 1:100 - inwencja własna - luźny związek z Małym Modelarzem 4-5-6/2016
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Cześć
Dziękuję Ryszard za to zdjęcie, będę musiał dodać kilka lin przy bukszprycie.

Mała aktualizacja.
Zanim zajmę się rejami i sznurkami, musiałem wstawić wyposażenie pokładu, którego montaż byłby później utrudniony.

Trapy łodziowe.
Autor zaproponował trapy, których deski wydały mi się znacznie przeskalowane w odniesieniu do zdjęć jakie znamy, m in.:





oraz kadr z filmu „Zew morza” z 1927, którego część akcji była kręcona na pokładzie „LWOWA”



Kolejny element tego modelu, który wykonałem od podstaw.



Zamontowane trapy i inne elementy wyposażenia w tym „nagielbanki” (zastosowałem nagle żywiczne ze sklepu Seahorse)





Tajemniczy ośmiokątny podest wypatrzyłem na poniższych zdjęciach. Zamontowany był na nim namiernik zapewne w celu edukacji marynarzy, bo przecież „LWÓW” to żaglowiec szkolny.






oraz na dalszym planie na tym zadęciu. Widać tam też kołowrót ze zwojem liny, zastanawiam się, do czego służył?



--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
22-05-23 13:23  Odp: [R] STS "LWÓW" żaglowiec szkolny 1:100 - inwencja własna - luźny związek z Małym Modelarzem 4-5-6/2016
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Fenomenalne podejście do tematu, zarówno merytorycznie, jak i warsztatowo!
Z radością śledzę ten wątek.

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
22-05-23 14:23  Odp: [R] STS "LWÓW" żaglowiec szkolny 1:100 - inwencja własna - luźny związek z Małym Modelarzem 4-5-6/2016
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

Owijki mocujące górne jufersy na wantach (seizingi?), to nić? Cz jakiś inny materiał?

Niezmiennie podziwiam Twoje merytoryczne zaangażowanie.
Pzdr,

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 
23-05-23 19:32  Odp: [R] STS "LWÓW" żaglowiec szkolny 1:100 - inwencja własna - luźny związek z Małym Modelarzem 4-5-6/2016
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Panowie, te "śledztwa" na zachowanych nielicznych fotografiach LWOWA są bardzo fajną frajdą.

Kudłaty, "owijki", o które pytasz to tzw. bencle (sejzing) czyli oploty łączące dwa odcinki liny. Wykonywane z cienkiego drutu lub sznurka. Zazwyczaj malowano je (?) na kolor jasny



Dla tej skali zastosowałem materiał, który każdy z nas ma w portfelu, czyli papierek potwierdzenia transakcji, pocięty na wąskie paski.
Jest bardzo cienki, ale jednocześnie dzięki "kredowaniu" nie rozłazi się przy klejeniu BCG.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
23-05-23 19:53  Odp: [R] STS "LWÓW" żaglowiec szkolny 1:100 - inwencja własna - luźny związek z Małym Modelarzem 4-5-6/2016
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Choć to nie moje klimaty, to jednak oglądam Twoją pracę z najwyższą przyjemnością! Uwodzisz nas pieczołowitością w dochodzeniu do prawdy historycznej i pieczołowitością w odtwarzaniu tego w modelu.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
04-08-23 22:09  Odp: [R] STS "LWÓW" żaglowiec szkolny 1:100 - inwencja własna - luźny związek z Małym Modelarzem 4-5-6/2016
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Kolejne wyszperane... :-)

 
08-08-23 15:46  Odp: [R] STS "LWÓW" żaglowiec szkolny 1:100 - inwencja własna - luźny związek z Małym Modelarzem 4-5-6/2016
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Dzięki Ryszard, tak, mam tę fotkę. Ale sprowokowałeś pewien proces, otóż na poniższej fotografii widać siatkę asekuracyjną pod bukszprytem.
Na Twojej fotce są tylko liny. Wykonałem tę wersję, ale zastanawiam się nad wstawieniem siatki.



Tymczasem mam takie tajemnicze przygody :)



Kto odgadnie...?
Co to i dlaczego tak się stało.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
08-08-23 16:59  Odp: [R] STS "LWÓW" żaglowiec szkolny 1:100 - inwencja własna - luźny związek z Małym Modelarzem 4-5-6/2016
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Podejrzewam, że Panna Julia i niejaki Franek maczali w owej katastrofie palce... ops sorry pazurki :-)
Okręt zanurkował i wbił się dzióbkiem w coś !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 16 z 20Strony:  <=  <-  14  15  16  17  18  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024