FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
17-02-04 01:55  [foto-galeria] sIG-33 z MKF
Yaris 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
schweres Infanteriegeschutz 33 - ciężkie działo piechoty wprowadzone do służby w 1933 r. czyli tytułowy sIG-33, wydany w Modelach Kartonowego Fana nr 7/2003 r., autor opracowania K. Okrajek.


c.d.



Post zmieniony (09-12-04 10:47)

 
17-02-04 02:31  Re: [foto-galeria] sIG-33 z MKF
Yaris 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4
 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Działo to jest moim drugim modelem rozpoczętym po wieloletnim rozbracie z kartonem i wszelkimi innymi formami modelarstwa i jednocześnie pierwszym, którego budowę udało mi się doprawdzić do końca - proszę więc o wyrozumiałość w ocenach ;-)) tym bardziej, że również po raz pierwszy mam okazję zaprezentować swą radosną "twórczość" szerszemu gronu i to odrazu takim wymiataczom kartonu :-))

Sam model klei się nieźle i z pewnością jest sklejalny czego dowodem są powyższe zdjęcia oraz to, że nawet mi udało się coś z niego wycisnąć, ale (niestety zawsze jest jakieś ale) opracowanie zawiera trochę błędów i niedociągnięć, o kórych z resztą wspominałem już jakiś czas temu na forum:
- jest trochę elementów, które bądź to są za długie w stosunku do pozostałych, np. niektóre oklejki, z kórych trzeba odcinać punkty mocowania innych elementów,
- lub też ich kształt, miejsca załamań itp. nie do końca odpowiadają temu co znajduje się na sąsiadujących elementach, a w efekcie wzajmne spasowanie cześci może sprawić sporo kłopotów,
- ponadto koła, pomijąc nawet to, że każde składa się z 12 "przestrzennych" szprych, też mogą wywołać silny ból głowy).

Model zawiera rownież kilka kontrowersyjnych, w mojej ocenie, rozwiązań, np. wiele elementów zaprojektowanych jest jako "przestrzenne" np. rama lawety, co przy ich rozmiarach oraz pełnionej funkcji swoistego "szkieletu" całej kontrukcji, nie wzbudziło mojego zaufania, więc wykonałem je "po swojemu".
Do tego sporo problemów przyspożył mi papier, na którym wydrukowano model. Przez całą budowę miałem wrażenie ,że rozwarstwia się znacznie łatwiej niż inne, z którymi miałem do czynienia.

Niestety po cześci na skutek swej nieudolności, a po części z konieczności przerobienia lub dorobienia niekórych elementów model jest tu i uwdzie malowany - wygląda to tak sobie, ale z kolej kilka części udało mi się zrobić na tyle dobrze, że nie miałem serca ich zamalowywać, w efekcie pomalowałem tylko to co bezwzględnie musiało zostać pomalowane ;-))

Reasumując:
"na plus":
- temat !!!!
- temat !!!!
- temat !!!!
- opracowanie niektórych elementów;
- szczegółowość;
- szeroki wybór amunicji;
- niezłe rysunki montażowe.

"na minus":
- opracowanie niektórych elementów;
- brak opisu budowy (tylko lista numerów części)!!
- papier.

Nie żałuję, tych wszystkich wieczorów spędzonyc w ciągu ostatniego pół roku (w większości kosztem rodziny) na budowie tego modelu. Było warto i oczekuję kiedy KF zrealizuje swoją zapowiedź (złożoną tu na tym forum) i wyda wreszcie działo Pak 35/36.

Pozdrawiam

Yaris



Post zmieniony (09-12-04 10:52)

 
17-02-04 14:44  Re: [foto] sIG-33 z MKF
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Yaris - zgadza się - temat jest wypaśny w 100%!
dodatkowo ładnie go wykonałeś to na prawde jest czym "nacieszyć oko"!
Model sklejalny! Model bomba!

Może zrobisz do niego jakieś małe umocnienia ;-)

Gratuluje!

Pozdrawiam!
Michał

 
18-02-04 10:08  Re: [foto] sIG-33 z MKF
Yaris 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4
 

Jako, że wątek otrzymał nową oprawę fotograficzną pozwolę sobie go nieco odswieżyć :-))

Pozdrawiam

Yaris

 
18-02-04 10:20  Re: [foto] sIG-33 z MKF
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

No, teraz zupełnie co innego :-)
widać śrubki

Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
18-02-04 16:40  Re: [foto] sIG-33 z MKF
Wiedzmin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Model super wykonany - Gratuluje
Temat super, nipowinno się go zapomnieć - tych różnych dzialek było więcej rodzaji niż każdego innego sprzętu przecież ... nielicząc broni ręcznej.
Moje zastrzeżenie budzi tylko ....... "narodowosć", jak dla mnie nieaktrakcyjna.

-----------------------------------------------------------------------------------
Sklejać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej.
Pozdrawiam
Wiedźmin

 
18-02-04 16:44  Re: [foto] sIG-33 z MKF
JAH 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 1
 

to mi sie podoba niemieckie działo konkretnie sklejone
i tak je sobie kupię nie ma mocnych hehe

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024