FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 11 z 12Strony:  <=  <-  8  9  10  11  12  -> 
23-01-23 14:30  Odp: [R] Cutty Sark z Małego Modelarza 1:150
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Graty na pokładzie mi nie przeszkadzają, raczej nadburcia. Jufersy są bardzo blisko nich i głęboko schowane. Trzeba będzie dojść bardzo wąską pincetą z zagiętą i usztywnioną końcówką sznurka do wetknięcia - tak to sobie na razie wyobrażam.

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
23-01-23 14:48  Odp: [R] Cutty Sark z Małego Modelarza 1:150
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Luk
Zakrywany deskami. W deskach były wgłębienia a w nich poprzeczny pręt by można było deskę chwycić hakiem. Potem przykrywany brezentem.
( jak na zdjęciu.)
Może zakryjesz luk płótnem lub zrobisz deski lukowe ?

Powodzenia w dalszej budowie, pozdrawiam
Ryszard

 
23-01-23 14:57  Odp: [R] Cutty Sark z Małego Modelarza 1:150
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Odnośnie nawlekania jufersów, moim zdaniem bez odginania nie obejdzie się, najgorzej będzie nanizać dolny otwór przy nadburciu, a wcześniej jeszcze wprowadzić w otwory wkładkę dystansującą, aby talrepy miały jednakową wysokość. Dasz rady.

Ryszard też mnie przeczołgał z lukiem przy "LWOWIE" :)
Pokazał dobre zdjęcie - widać uchwyty i kliny do zakładania listew przytrzymujących brezent po obwodzie zewnętrznym luku ładowni.
Tak jak jest teraz u Ciebie - nie do przyjęcia przy takiej ilości szczegółów i detali jakie dotychczas wpakowałeś!! :) :)

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
23-01-23 17:01  Odp: [R] Cutty Sark z Małego Modelarza 1:150
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Ja bym sugerował takie rozwiązanie:
- Końcówkę nici zagruntować/nakrochmalić BCG. Sama z siebie staje się jak igła, którą łatwo przewlekać przez jufersy. Nabierze przez to nieco "przegubowego" charakteru.
- Do najmniej dostępnych otworów w celu nawlekania użyteczna będzie ostro zakończona pęseta.
Powodzenia.

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
23-01-23 21:33  Odp: [R] Cutty Sark z Małego Modelarza 1:150
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

I taki właśnie mam śmiały plan.
Ryszard i Art - wodzicie mnie na pokuszenie, ale chyba nie jestem już gotowy na odrywanie tych luków od pokładu żeby je przerabiać...

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
24-01-23 08:37  Odp: [R] Cutty Sark z Małego Modelarza 1:150
Pranas 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


 - 5

Ja nici przewlekam przez waskie otwory nastyepujaco: nawilzami koniec nici (8 - 15 mm) superglue (tipu "Supermoment", "Kropelka", etc) i odczekam do wyschniecia kleju. Potem skalpelem obcinam po szrodku twardek czecsi ukosznie i otrzymam taka improwiziwana igla, ktorza przechodzi przez samy waski otwor.

 
24-01-23 08:52  Odp: [R] Cutty Sark z Małego Modelarza 1:150
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

"Ryszard i Art - wodzicie mnie na pokuszenie, ale chyba nie jestem już gotowy na odrywanie tych luków od pokładu żeby je przerabiać..."
A po co odrywać - zakryć np. barwioną bibułką "robiącą" za brezent wg zdjęć :-)
Przy takim precyzyjnym odtworzeniem wielu elementów żaglowca uważam, że pozostawienie pokrywy luku tak jak jest będzie nie na miejscu. :-)

 
24-01-23 09:01  Odp: [R] Cutty Sark z Małego Modelarza 1:150
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Zdecydowanie jest to jedna z silniejszych relacji okrętowych tu na forum. Wykonanie iście mistrzowskie

--
Zwodowane: Shima, HMS Fiji
Stocznia: pampers HMS Suffolk, USS Somers
Wymęczone: zbiornik M6oA2


 
07-02-23 18:59  Odp: [R] Cutty Sark z Małego Modelarza 1:150
Batonus 



Na Forum:
Relacje w toku - 12
Relacje z galerią - 25
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 10

Grupa: QWKAK

Bukszpryt.

Najpierw - tradycyjnie, jak to wygląda "w realu":



Musiałem przygotować kilka takich mocowań napinających liny i łańcuchy z małymi jufersami:



I tak to wyszło ostatecznie. Chciałem zrobić łańcuchy mocujące bukszpryt (dwóch grubości) z ogniw, ale poddałem się - ogniwa o długości ok 1mm przerosły mnie. Tak więc, w roli łańcuchów - skrętka z drutu, z pewnej odległości dość dobrze udaje łańcuch.





Brakuje jeszcze sztagów przechodzących przez bukszpryt pionowo - nie ma fokmasztu, więc nie mam do czego ich przyczepić. No i galionu, czyli baby z gołym cycem i skalpem w dłoni, której wykonanie stresuje mnie - dlatego pod bukszprytem jeszcze zieje pustka na rozwidleniu zdobień.

Jak zrobię galion, zacznie się najtrudniejszy i najmozolniejszy technologicznie etap - maszty z olinowaniem. najwięcej zagadek, sprzeczności w materiałach i konieczności zgłębiania jak to działa.

--
Fejs - zbuk: Tomek Szejnoch, w robocie: Cutty Sark
Zazdroszczę owadom - w makro są doskonałe.

 
08-02-23 11:02  Odp: [R] Cutty Sark z Małego Modelarza 1:150
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Bukszpryt pełnił u mnie bardzo istotną funkcję naciągu olinowania stałego (jak w prawdziwym żaglowcu). Nie obawiasz się, że teraz - jak widzę - dość luźne połącznia linek/łańcuchów z delfiniakiem mogą zaburzyć naciągi i powyginać tenże sam bukszpryt i maszty/stengi po założeniu want, a zwłaszcza padunów.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 11 z 12Strony:  <=  <-  8  9  10  11  12  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024