FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 11 z 14Strony:  <=  <-  9  10  11  12  13  ->  => 
11-01-23 13:09  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
yogi 

Na Forum:
Galerie - 10
 

Pierwsze etapy tworzenia wody wyglądają obiecująco, ściskam kciuki za dalsze powodzenie!

 
23-01-23 18:20  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

hehe dzięki Pany, ale nie. Ta woda to mój taki mały koszmar, pozwólcie, co by dla lepszego samopoczucia, pominąć milczeniem ten przykry temat.

Co do HMS Fiji, ulepiamy dalej, udało mi się wykonać żurawie, w zasadzie wykonane zgodnie z projektem i bez udziwnień.
Trochę detalu na pokładzie, którego najciekawszym jest zrzutnia bomb głębinowych wykonana od podstaw z drutków i żyłki.
Oraz temat, który obecnie dłubie, czyli tratwy. Po analizie zdjęć zdjęCIA, jednego, heeh no może 2. postanowiłem wykonać 10 dużych tratw i 4 małe. Jako że nie miałem cyny o,6mm to skorzystałem z żyłki na tratwy małe, a tratwy duże powstały z cyny 1mm. Wokół plecionka z nici do muchy i w małych denka z drutu miedzianego o,12mm. Zostały mi jeszcze denka dużych tratw, pomalować oraz jakieś graty do środka, typu wiosełka i może coś jeszcze, ale nie wiem jeszcze jak wykonać wiosełka.

To na razie tyle, celujemy co by przed spotkaniem w Redzie, modelik już był zwodowany : ]
pozr








--
Zwodowane: Shima, HMS Fiji
Stocznia: pampers HMS Suffolk, USS Somers
Wymęczone: zbiornik M6oA2


 
23-01-23 19:10  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Wygląda świetnie. Każdy detal pięknie wykonany. Ale martwię się tym wodowaniem bez części dennej. Dorobisz poszycie 🤔😄?

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
23-01-23 19:38  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Ahh dzięki jhradca, za przypomnienie. Część denna, ponieważ planuję scenkę rodzajową, to dorobiłem sobie kilka mm czerwonego, co ma niby udawać ową część denną, gdyby się zdarzyło, że fala nie sięgnie aż do wolnej burty, hehehehe. Wydaje mi się, że tyle i aż tyle w zupełności wystarczy tej mistyfikacji.

--
Zwodowane: Shima, HMS Fiji
Stocznia: pampers HMS Suffolk, USS Somers
Wymęczone: zbiornik M6oA2


 
23-01-23 20:05  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Robota genialna.
Mała tylko uwaga dotycząca tego białego walca po prawej stronie zrzutni bomb. To jest przeznaczone do stawiania zasłony dymnej. Chyba jest przyklejony do góry nogami.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
23-01-23 22:19  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Karas, mniejszych rzeczy do zrobienia już nie było?!😲

Rób jakieś inne zdjęcia albo coś, bo normalnie aż gały bolą od patrzenia na tą drobnicę 😁

A tak na poważnie, kawał porządnej modelarskiej roboty 😀👍

 
24-01-23 08:20  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Cofam to co napisałem. Element jest dobrze przyklejony :-)
Nie cofam oczywiście słów o genialnej robocie :-)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
24-01-23 08:31  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
Dziadek-Tadek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Nie wiem, czy mój patent na wiosła nie będzie "za gruby" do Twojej pracy. Robiąc wiosła do szalup w 1/400 wykorzystałem drut (mniej więcej) 0,1 mm, który na jednym końcu zgniatałem kleszczykami. Powstawało coś na kształt łopaty wiosła. Dokładniejszą obróbkę pióra wykonałem skalpelem. Jak już całość wyglądała sensownie, przycinałem "drzewce" na właściwą długość. Pozostawało tylko pomalować całość.
Pozdrawiam!

--
Co by tu jeszcze ... skleić panowie?

 
24-01-23 08:43  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

@stary, tak dgadza się, geometrycznie to się prawie zgadza, tzn 'dziurki' były u dołu puchy. Trochę za wysoki zrobiłem ten dynks od góry, pewnie lepiej byłoby zrobić to z 2x kartonu, ale luz, zetnę. No i puchy winny być czarne, ale wtedy nie było by widać dziurek. Podziękował : ]
referencyjne zdjęcie.
https://pbs.twimg.com/media/FUGvbJSXoAAYhBr?format=jpg&name=large

@Tommy T.B., hehe podziękował : ]

--
Zwodowane: Shima, HMS Fiji
Stocznia: pampers HMS Suffolk, USS Somers
Wymęczone: zbiornik M6oA2


 
24-01-23 08:51  Odp: [R] HMS Fiji 1:4oo Close Beta Test
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

@Dziadek-Tadek, Też już myślałem o czymś podobnym, wymyśliłem sobie aby cienki drucik uderzać młotkiem aby zmiażdżyć część która miała by udawać pióro wiosła, ale jeszcze nic nie testowałem. Dziękuje za podzielenie się pomysłem : ]

--
Zwodowane: Shima, HMS Fiji
Stocznia: pampers HMS Suffolk, USS Somers
Wymęczone: zbiornik M6oA2


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 11 z 14Strony:  <=  <-  9  10  11  12  13  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024