FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 12Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 
21-01-23 17:37  Odp: [N] Okręt podwodny Type XXIII w skali 1:35 - nowość
Lukee 

 

Żółtodziób - pojęcie "łopata" odnośnie skrzydła śruby jak najbardziej słyszałem wiele razy będąc w różnych stoczniach przy remontach. Natomiast pojęcia "pióro" nie słyszałem nigdy... :-)
Ale cóż, co środowisko to inne określenie...

 
21-01-23 19:25  Odp: [N] Okręt podwodny Type XXIII w skali 1:35 - nowość
Hon Studio   

Szkielet testowy U-Boota prezentuje się następująco. Na kilku wręgach przyklejone są oklejki. Na kiosku doklejona ścianka wewnętrzna (prawa burta). Dla porównania wielkości modelu na pierwszym planie położyłem farbkę :)



Rzut okiem na rufę

 
21-01-23 20:04  Odp: [N] Okręt podwodny Type XXIII w skali 1:35 - nowość
M&M's   

Bardzo się cieszę że na rynku pojawia się nowe wydawnictwo. Nie mogę się doczekać Lancastera. Jeśli chodzi o moje propozycje to fajnie gdyby był wydany jakiś polski niszczyciel z II wojny światowej np. Błyskawica ale w skali 1:100, tego brakuje na rynku. Jeśli chodzi o tematy lotnicze to jest jeden bardzo znany samolot japoński z wojny na Pacyfiku Yokosuka D4Y Suisei który w kartonie był chyba wydany tylko raz przez Małego Modelarza wieki temu a przydałoby się nowe opracowanie tego ciekawego samolotu :)

 
21-01-23 20:18  Odp: [N] Okręt podwodny Type XXIII w skali 1:35 - nowość
Hon Studio   

Samolot bardzo interesujący - musiałbym zdobyć dobre plany :)

 
22-01-23 17:09  Odp: [N] Okręt podwodny Type XXIII w skali 1:35 - nowość
Majk79   

A no właśnie miałem pytać o japońską flotę samolotów która w sumie nie istnieje na papierze. Mam tu na myśli japońskie bombowce, takie jak wspomniany przez emenemsa Yokosuka d4y1/2, b6n2, Ki-45, Aichi B7a.. itp. oczywiście w jedynej słusznej skali 1:33.. To wspaniałe japońskie lotnictwo to wielki brak na kartonie. Ciągle te same tematy w kółko. Może wypełniasz lukę.. Ale najpierw Lancaster. Powodzenia.

 
22-01-23 20:14  Odp: [N] Okręt podwodny Type XXIII w skali 1:35 - nowość
orkan   

A czy wydawnictwo będzie tylko wojenne czy w opcji są też jednostki cywilne ?

--
,,Dwojaka jest natura Polaka"

 
23-01-23 11:35  Odp: [N] Okręt podwodny Type XXIII w skali 1:35 - nowość
Hon Studio   

Nie wykluczam że wydam w przyszłości serię japońskich samolotów. Póki co skupię się na modelach które chcę wydać w 2023 roku :) Generalnie problemem może być brak planów - może należy rozejrzeć się za publikacjami z Kraju Kwitnącej Wiśni?

Jeśli miałbym wydać modele "pojazdów cywilnych" to raczej byłyby to samoloty pasażerskie, może kolejnictwo. Pozdrawiam serdecznie :)

 
23-01-23 16:52  Odp: [N] Okręt podwodny Type XXIII w skali 1:35 - nowość
orkan   

Na myśli miałem jednostki pływające - cywilne.

--
,,Dwojaka jest natura Polaka"

 
24-01-23 08:59  Odp: [N] Okręt podwodny Type XXIII w skali 1:35 - nowość
yanis 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 3

"Jeśli zaś chodzi ogólnie o przygotowanie modeli w różnych skalach to z punktu widzenia projektanta, to przeskalowanie istniejącego projektu nie jest problemem".
Geometrię modelu określasz parametrycznie (np. używając Grasshoppera w Rhino)? Chodzi mi o rozwinięcia elementów przy zmianie skali i zachowaniu tej samej grubości papieru. Robienie tego "na piechotę" jest jednak w sumie pracochłonne. Ja spotykam się z tym problemem przeskalowując modele pod drukarkę 3D (niby inny problem, ale w sumie ten sam) - zmiana skali modelu przy uwzględnieniu minimalnej rozdzielczości drukowania (niektóre elementy muszę przewymiarować by wydruk wyszedł. Po powiększeniu skali modelu muszę je zmniejszać).

--
-------------------------------------------------
Modelarstwo teoretyczne opanowałem do perfekcji.

 
24-01-23 09:10  Odp: [N] Okręt podwodny Type XXIII w skali 1:35 - nowość
Broda Geodety 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

topic

Czy ożebrowanie było jakoś testowane z wcześniej fragmentarycznie jeśli idzie o jego rozstaw. Mam tutaj na myśli zwłaszcza te najbardziej obłe fragmenty. Wielu pewnie zrobi podposzycie albo wypełnienie pianką, jednak skoro celujecie też w mniej 'profesjonalny" target, to obawiam się, że krowie żebra ich rozczarują.

off topic
Czy 1/33, czy 1/48-50, czy cywilne też, czy tylko II wś, czy inne też, czy nasze, czy ICH też. Tak można w nieskończoność. Dobrze opracowane i wydane tematy będą miały wzięcie, obojętnie czy będą należały do tych bardziej popularnych, czy niszowych.

A co oczekiwań, jest na forum taki życzeniowy wątek, na ponad 160(?) stron.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 12Strony:  <=  <-  4  5  6  7  8  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024