FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 12Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
16-01-23 21:59  [N] Okręt podwodny Type XXIII w skali 1:35 - nowość
Hon Studio   

Witam serdecznie

Mam ogromną przyjemność zaprezentować po raz pierwszy okładkę opracowanego przez nasze studio modelu kartonowego. Jest to model niemieckiego okrętu podwodnego Typu 23. Model opracowany jest komputerowo, jego długość to 96 cm. Wydany będzie w postaci zeszytu w formacie A3, Obecnie trwają prace nad szatą graficzną publikacji. Zakładam, że sprzedaż rozpoczniemy w ciągu najbliższych tygodni. Model dostępny będzie w naszym sklepie internetowym. Kolejnym modelem będzie niemiecki czołg z okresu II wojny światowej, projekt w skali 1:16.



Wkrótce kolejne grafiki i zdjęcia z prac nad prototypem. H.S.

Post zmieniony (16-01-23 22:07)

 
17-01-23 09:21  Odp: [N] Okręt podwodny Type XXIII w skali 1:35 - nowość
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Trochę dziwna skala jak na okręt w kartonie, ale poza tym powodzenia! 👍

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
17-01-23 09:37  Odp: [N] Okręt podwodny Type XXIII w skali 1:35 - nowość
jacob 

 

Tego typu to chyba jeszcze nikt nie "grał", skorygujcie mnie jeśli się mylę. Skala ciekawa - czemu nie, ale wypadałoby przy tak dużym modelu mieć sporą detalizację rysunku na powierzchni - spawy / nity / podział blach itp. Oby tak było, wtedy może być bardzo fajnie.

--

 
17-01-23 09:50  Odp: [N] Okręt podwodny Type XXIII w skali 1:35 - nowość
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Ja mimo wszystko proponowałbym trzymać się skal "okrętowych" bo część ludzi zrezygnuje właśnie z powodu dziwnej skali

--
pozdro
Wojtek
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
Ja każdy model potrafię schrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Cerkiew
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej

 
17-01-23 11:08  Odp: [N] Okręt podwodny Type XXIII w skali 1:35 - nowość
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

https://finescale.com/product-info/kit-reviews/2013/10/bronco-german-type-xxiii-u-boat

 
17-01-23 12:55  Odp: [N] Okręt podwodny Type XXIII w skali 1:35 - nowość
Hon Studio   

Model opracowany jest w 1:35 ze względu na to że wydam serię "nietypowych" modeli w tej skali. Planuję także modele pancerne w skali 1:16, poza tym standardowe "wielkości". Dlaczego tak duże modele? Bo doszedłem do wniosku że będą efektowne, duże elementy to także łatwość klejenia modelu - generalnie chcę aby projekty dawały "frajdę" z budowy i aby modelarz miał satysfakcję z efektu końcowego.

Model ma odwzorowane spawy i nity. Dodatkowo na powierzchni dodano nieco rdzy i przybrudzeń. Przewidziana jest także podstawka.

U-boot będzie w przyszłości przeskalowany dla "skal okrętowych" - póki co plany wydawnicze to wydanie modeli częściowo już opracowanych: broń pancerna i lotnictwo :)

Tak, Bronco ma w ofercie tego U-boota.

--

 
17-01-23 13:58  Odp: [N] Okręt podwodny Type XXIII w skali 1:35 - nowość
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Nowe wydawnictwa zawsze mile widziane.

Skala może faktycznie mało komercyjna, ale -pożyjemy, zobaczymy.

Szata graficzna w tym i planowanych modelach będzie urozmaicona jakimiś śladami eksploatacyjnymi, czy "goły" kamuflaż? Mam w zbiorach (leciwą już) PzKpfw III z GPMu w 1:16 i opracowanie nadal wygląda przyzwoicie, szczególnie dzięki grafice. Na konkursach też widywałem pojazdy w 1:16 i robiły wrażenie. Także jeśli będzie dobrze wycyrklowana detalizacja i przyjemna grafika to jestem jak najbardziej za :)
Powodzenia!

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
17-01-23 14:36  Odp: [N] Okręt podwodny Type XXIII w skali 1:35 - nowość
Hon Studio   

Wszystkie modele będą posiadały ślady eksploatacji. Wydaje mi się że dodaje to "realności" w modelu. Zastosowana technika druku umożliwia dobre wysycenie kolorystyczne i wysoką rozdzielczość reprodukcji. W kilku przypadkach będzie możliwość zamówienia modelu w wybranym kamuflażu np. DH Mosquito :)

 
17-01-23 14:42  Odp: [N] Okręt podwodny Type XXIII w skali 1:35 - nowość
MPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Można wybrać kamuflaż? Podoba mi się to :-)

 
17-01-23 14:46  Odp: [N] Okręt podwodny Type XXIII w skali 1:35 - nowość
Rak71 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ten typ U-boota wydał swego czasu JSC w skali 1:72

--
Małe jest piękne!!!!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 12Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024