FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
01-11-19 20:44  Odp: [R] IJN Musashi 1:200 wydawnictwo Angraf
Spychacz 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

W Akagi było tak samo. Kleiło się fajnie, łatwiej niż w przypadku długiego elementu, ale efekt końcowy nie był najlepszy. Burty były zbyt poszatkowane. Coś za coś. Osobiście, wolę jednak mniej elementów, ale dłuższe odcinki.

Pozdrawiam.

--
Relacja:
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
09-11-19 07:57  Odp: [R] IJN Musashi 1:200 wydawnictwo Angraf
mironic 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

witam po dłuższej przerwie. Praca nad kadłubem Musasni trwają, aktualnie jest po pierwszym nałożeniu szpachli, oszlifowany wstępnie i nałożyłem drugą szpachlę...
Co do butr to zastanawiam się czy nie złożyć tych elementów i wydrukować ciągłą burtę, czy kleić elementami. Zobaczymy.
Wybaczcie dłuższe okresy ciszy z mojej strony. Jest to spowodowane tym iż zacząłem równocześnie trzy kadłuby okrętów i każdy z nich robię inną metodą: Tirpitz był klejony z podpodszyciem z kartonu piwnego, Musashi jest klejony z "wkladkami" ze styroduru i szpachlowany, a Akagi robię podobnie do Musashi ale będzie miał naklejone oryginalne kartonowe poszycie z wycinanki. Dlaczego tak? Ponieważ szykuję się do rozpoczęcia modelu o którym marzyłem od lat: Dwa "bliźniaki" Fuso i Yamashiro, oraz HMS Bellona. Na tych trzech już zaczętych modelach "trenuję" i uczę się różnych technik. Wkrótce rozpocznę relację Tirpitza i Akagi.


--
"...najlepsze jeszcze przed nami - druga część życia - dla której zaczęła się pierwsza..."

 
09-11-19 09:31  Odp: [R] IJN Musashi 1:200 wydawnictwo Angraf
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Wg mnie przyklejanie burt , które mają metr trzydzieści wiąże się z swego rodzaju niepowodzeniem. Wystarczy mała niedokładność i katastrofa murowana, ponad to zwichrowania, zwinięcia kartonu itd. W każdym razie ryzykowne przedsiewzięcie.
Ale obserwuję dalej i życzę powodzenia :-)

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
09-11-19 10:22  Odp: [R] IJN Musashi 1:200 wydawnictwo Angraf
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

TLB dobrze radzi. Klejenie tak długiej burty to misja skazana na niepowodzenie. Klej małymi fragmentami i pasuj krok po kroku.

A ja myślałem, że moje kilka zaczętych modeli to dużo... Same ogromne projekty. Mam nadzieję, że je ukończysz.

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
09-11-19 17:15  Odp: [R] IJN Musashi 1:200 wydawnictwo Angraf
mironic 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Myślałem raczej o połączeniu dwóch lub trzech elementów... zobaczymy i dzięki za podpowiedzi.
Do klejenia modeli podchodzę tak by się dobrze bawić i mieć przyjemność z klejenia, poznawać i uczyć się różnych technik. Ale modele postaram się dokończyć. :) POZDRAWIAM
Relację Tirpitza niestety nie mogę "wydostać" z rupieiarni, wobec tego zacznę ją od początku tutaj:

http://przekrocz-granice.pl/
zapraszam
--

Post zmieniony (20-11-19 18:33)

 
21-01-23 19:36  Odp: [R] IJN Musashi 1:200 wydawnictwo Angraf
rafowski   

jak idzie tamat Musashi ? widze od prawie 3 lat zero odzewu i nowego postu

 
22-01-23 06:48  Odp: [R] IJN Musashi 1:200 wydawnictwo Angraf
mironic 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Witam, temat jest aktualny, musiałem na nowo szpachlować, szlifować i malować część podwodną. Postaram się uzupełnić relację w najbliższym czasie... praca, praca, praca i inne projekty :)

--
"...najlepsze jeszcze przed nami - druga część życia - dla której zaczęła się pierwsza..."

 
22-01-23 13:41  Odp: [R] IJN Musashi 1:200 wydawnictwo Angraf
rafowski   

ok . pytam bo sam ostatnio kupiłem na znanym i ( .........??...... szanowanym) potralu aukcyjnym Musashi z Answera- zastanawiam sie nad jego jakościa - jesli chodzi o detale to raczej to wydawnictwo nie grzeszy szczegółowością. Co do rysunków to trzeba być raczej Sherlokiem, zeby domyslec sie co do czego ma byc przyklejone. Czekam z niecierpliwością na odzew. Moze sam zaczne sklejac :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024