FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 12Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
20-01-23 12:03  Odp: [N] Okręt podwodny Type XXIII w skali 1:35 - nowość
Hon Studio   

Tym razem zamieszczam render z testowej wersji okrętu. Nie jest to wersja końcowa projektu - zarys płatów śruby okrętowej jest przed korektą, podobnie jak kilka innych elementów. Kolejne grafiki wkrótce :)



Post zmieniony (20-01-23 14:56)

 
20-01-23 12:19  Odp: [N] Okręt podwodny Type XXIII w skali 1:35 - nowość
Broda Geodety 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Czy to co widać to jest też planowana waloryzacja?

 
20-01-23 12:38  Odp: [N] Okręt podwodny Type XXIII w skali 1:35 - nowość
Hon Studio   

Na grafice jest waloryzacja. Jest nieco inna od tej która pojawi się na modelu. W projekcie końcowym nieco inaczej "zaprojektowałem" ślady eksploatacji - rdza, zabrudzenia i otarcia. W wizualizacji tego nie widać ale są spawy na łączeniach blach, kiosk ma także nitowanie. Na podstawce napis jest "podrapany".

Post zmieniony (20-01-23 12:42)

 
20-01-23 14:23  Odp: [N] Okręt podwodny Type XXIII w skali 1:35 - nowość
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 


przepraszam, że tak głupio napiszę
śruba ma skrzydła lub płaty
czasem też mówi się pióro - jak w wiosłach
łopaty są na budowie, ewentualnie w boczno/tylnokołowcu

--
pozdro
Wojtek
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
Ja każdy model potrafię schrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Cerkiew
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej

 
20-01-23 14:56  Odp: [N] Okręt podwodny Type XXIII w skali 1:35 - nowość
Hon Studio   

Słuszna uwaga - dziękuję :) Już się poprawiam. Chętnie przyjmę wszelkie uwagi i sugestie.

Post zmieniony (20-01-23 14:57)

 
20-01-23 15:38  Odp: [N] Okręt podwodny Type XXIII w skali 1:35 - nowość
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Z ta rdzą na modelu to bym nie szalał. Te okrety w realu nie zdązyły się ,,ubrudzić".

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
20-01-23 20:53  Odp: [N] Okręt podwodny Type XXIII w skali 1:35 - nowość
Hon Studio   

Racja że okręty za długo nie służyły. Rdzę dosyć mocno zarysowałem w projekcie i po wydrukach próbnych będę "regulował" jej ilość. Na ekranie brudzenie i rdza wygląda inaczej niż w druku - o różnicach pomiędzy kolorystyką ekran/druk można byłoby napisać niejeden artykuł. Ostatecznie mogę "wyłączyć" w projekcie zabrudzenia tak aby były dostępne dwie wersje okrętu: czysty i zabrudzony.

 
20-01-23 23:20  Odp: [N] Okręt podwodny Type XXIII w skali 1:35 - nowość
rafowski   

witam. dla mnie super pomysł !! nowe wydawnictwo jest OK. jesli chodzi o skale to powiem o mojej koncepcji.1/33 to skala "od wieków" nigdy nie sklejam np 1:48 lub 1:50 wolałbym np cos powiekszyc z prostej przyczyny lubie miec porównanie wilekosci modelu do modelu. Jak w rzeczywistosci wyglądały proporcje oryginałów. I tak okrety 1:200, samoloty 1:33 pancerka 1:25. Problem z innymi skalami jest drobnica przy czesciach - dobrym przykładem jest np Bartory z MM - rysunki żurawi do szalup sa 4 razy większe niż czesci w milimetrowych wielkosciach. Tak mozna wymieniać w nieskonczoność. Jeden kolega pokazał B-17 z MM i problem z wielkoscia. Moim zdaniem nie jest problem ze skala - mozna nie sklejac. Jesli chodzi o Twoje to pancerka w 1/16 to dobry pomysł z uwagi na to, że doszedłem ostatnio do wniosku ze jednak czasem małe czołgi lekkie w 1/25 sa zbyt...... mało reprezentatywne :) a i mnogosc małych czesci mnie denerwuje. Uwazam ze wole mniec np 20 ładnych duzych modeli niz 5 maxymalnie detalizowanych gdzie wiekszosci sklejonych czesci nie widać. Okrety podwodne w sklali 1/35 tez ciekawy temat bo były małe w ogyginale - lecz np niszczyciel to musiałby byc kolos na scianie. Doradzam nie kombinować ( w przyszłosci) za bardzo z mnogościa skal bo wówczas bedzie za duzy misz-masz :) pozdrawiam

 
21-01-23 13:04  Odp: [N] Okręt podwodny Type XXIII w skali 1:35 - nowość
Hon Studio   

Dziękuję za mile słowa :) Jeśli chodzi o projekty to w większości będą w standardowych "skalach". Chcę w ofercie mieć także serię modeli w skali 1:16 - które będą w miarę proste w "klejeniu", dające satysfakcję z efektu końcowego. Są wspaniałe wydane już modele kartonowe z pełnym wnętrzem i mnogością części. Ja jednak przyjąłem nieco inne założenia w projektowaniu. Modele mojego wydawnictwa powinny dać się skleć modelarzom z mniejszym doświadczeniem. Efekt końcowy ma ich zachęcić do prac nad kolejnym modelem - być może innego wydawnictwa. Jeśli zaś chodzi ogólnie o przygotowanie modeli w różnych skalach to z punktu widzenia projektanta, to przeskalowanie istniejącego projektu nie jest problemem. Jeśli ktoś poszukuje modeli mega "wypasionych" w mnogość elementów to zapewne kupi model z tworzywa - jest ich cała masa na rynku. Hmm... zastanawiam się nad serią bombowców w skali 1:48. Wieczorem opublikuję zdjęcia ze wstępnie złożonego szkieletu U-Boota. Pozdrawiam :)

Post zmieniony (21-01-23 13:06)

 
21-01-23 13:56  Odp: [N] Okręt podwodny Type XXIII w skali 1:35 - nowość
PABLOS 

Na Forum:
Galerie - 27
 

Zdecydowanie popieram pomysł wydania bombowców w skali 1:48 . Jeżeli będą w ciekawych malowaniach i ładnej grafice to jestem za .

Pozdrawiam

--
PABLOS

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 12Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024