FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 27 z 46Strony:  <=  <-  25  26  27  28  29  ->  => 
20-12-22 12:42  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Witam,
Orkan widziałem zapowiedź tej pozycji, do zawartości póki co nie mam wglądu. Tytuł jest troszkę niejednoznaczny, nie wiadomo, czy dotyczy 3 okrętów tego typu, czy wszystkie 7 ich ciężkich krążowników ;)
Jańcio może i moje podejście do tematu jest specyficzne, ale wydaje się moim zdaniem wytłumaczalne, bez szukania teorii spiskowych :P
Ucieszyłbym się, gdyby jednak ten bom był w modelu "pełnosprawny" , czyli w teorii mógł działać. Póki co, linki idą donikąd i kończą się przy podstawie, co wygląda dziwnie. Mam już pewien pomysł, jak to rozwiązać, ale nie znalazłem na to potwierdzenia w swoich materiałach.
Osobiście, jako modelarz, najbardziej lubiłem kleić projekty, w których wszystko było podane "na tacy" i nie trzeba było tracić czasu na dodatkowe zgłębianie tematu. Cieszyłem się, jak to jednak projektant odwalił "czarną" i najcięższą robotę, a ja nie musiałem nic po nim poprawiać ;)
Ogólnie, okres czasu który poświęciłem temu projektowi jest już ogromny, niedługo pyknie łącznie z 3 lata i to dość systematycznej pracy. Kilka dodatkowych godzin na zgłębienie jakiegoś tematu naprawdę nie robi mi już różnicy xD
Wątpię również, by ktokolwiek w przyszłości podjął się trzeci raz tematu Trento, na dodatek w kamuflażu, więc szkoda byłoby go "spalić" :)
Wydaje mi się, że z poziomem detalizacji nie przesadziłem, póki co wszystkie drobiazgi udało się skleić :)

Dyplomu magistra oczywiście nie mam, zaledwie skromny licencjat :P

Dziś tylko dwie fotki, zaczętej platformy pod reflektory. Druty klejone z ręki, nie było lekko, mimo że ułatwiłem sobie robotę dzieląc "barierkę" na 4 części.





Dopiero później postanowiłem dorysować do tego szablonik, padło na formę "negatywu". Może w czymś pomoże xD



Dziękuję i pozdrawiam

--

 
02-01-23 12:24  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Witam noworocznie,
pora zakończyć pewien etap, czyli drobnicę na tej podłużnej nadbudówce. Zdjęcia robione niedawno, dlatego pojawiły się również elementy, o których dopiero pisał będę ( chodzi o te "z piętra niżej").
Przy okazji zauważyłem, że aparat w telefonie już zdecydowanie nie daje rady, pora będzie się rozejrzeć za czymś nowym xD Przepraszam za jakość zdjęć :/

Burta lewa, biedniejsza :)



Prawa.









W następnym etapie relacji będzie o reszcie drobnicy znajdującej się na śródokręciu; tu renderek poglądowy:



Tu już rozłożone i pomalowane, na początek strona prawa :)



Pocięte będą w następnym odcinku :)

Pozdrawiam

--

 
02-01-23 13:11  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Cordel - wyjdź w końcu z tej piwnicy, albo kup w sklepie żarówkę, bo szkoda takich badziewnych zdjęć na takie cudeńka, które tworzysz:-)
Brak poprawy będzie skutkowało przyozdobieniem ryja w stosowne limo oraz wyrwanie wszystkich włosów z nosa i okolic intymnych:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
02-01-23 13:35  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Bo to zdjęcie częściowo doświetlone, częściowo wykonanego okrętu z częściowo wyciętych części. Szkiełko też częściowo upaprochane: ], i tak to jakoś częściowo leci, heheheeh. Najlpeszego w nowym roku.: ]

 
02-01-23 16:16  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Drutologia piękna, cały wykon pierwsza klasa ale zdjęcia to rzeczywiście tragedia. I to mówi ktoś kto sam robi zdjęcia ziemniakiem. Cordel, zastanawiałeś się kiedyś nad przetarciem obiektywu przed robieniem zdjęć? :P Jeżeli jest porysowany/matowy to rób zdjęcia przy świetle dziennym.

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
07-01-23 10:36  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Siemka,
no cóż... nie sposób się z Wami nie zgodzić.
Do pewnego czasu będą się pojawiać podobne zdjęcia, bo tylko takie mam zrobione xD
Przetrzeć obiektywu się nie da, brud został zamknięty pod szybką :P

Zacząłem od tych charakterystycznych wentylatorów. Części składowe:



Tu już stadko :) Łącznie na pokładzie będzie 10 sztuk, na szczęście kleją się przyjemnie i dość szybko.





Jakieś kwadratowe grzybki :)



2 pozostałe elementy, które nie załapały się na poprzednią sesję :)



Dziękuję i pozdrawiam

--

 
14-01-23 12:01  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Dobry,
drobna aktualka :)
Bębny. Nie pamiętam czemu średnicę tarcz pierwotnie ustawiłem na 6.5 mm xD , przez co przy wycinaniu sztancą zjadło mi troszkę tego pierścienia zewnętrznego :/ W projekcie już poprawiłem na równe 6 mm :)
Bębny w formie "gołej", trzeba będzie docelowo coś na nie nawinąć :)



Pudełka/skrzyneczki:





Różnorodna drobnica :)



Pozdrawiam

--

 
17-01-23 15:24  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Cordel, podpisuję się pod głosem poprzedników, co do jakości zdjęć.
Przecież chłopie zniechęcasz do modelu, który wydasz :)
Trwa to tak długo, że od dawna kupiłbyś standardowy badziewny Xiaomi i miałbyś zdjęciową petardę. leż można narzekać i czekać!

Mimo wszystko wykonanie detali, pierwsza klasa!!!

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
19-01-23 11:40  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Siemka,
Art oczywiście, odnośnie zdjęć macie rację.
Relacja jest jednak prowadzona nie do końca na żywo xD i przez pewien czas niestety będą się pojawiać zdjęcia wątpliwej jakości :/
Po prostu nie mam zrobionych innych z tego okresu budowy.
Tyczyć się to będzie reszty drobnicy na śródokręciu, drobnicy na dziobie oraz niedawno sklejonego samolociku.
Potem, mam nadzieję, będzie trochę lepiej ;)

Tymczasem...stelaż pod motorówkę:



Części składowe okazały się możliwe do wycięcia z kartonu, co mnie ucieszyło ;) Bałem się, że jedynym wyjściem będzie fototrawka albo lasery.





Drugi. Pierwotnie stała na nim szalupa, później ją usunięto i dano w zamian pontony.





Trzeci, mniejszy, dobudowany typowo pod pontony.



Dziękuję i pozdrawiam

--

 
20-01-23 10:06  Odp: [R] Ciężki krążownik Trento, 1:200. Wątek merytoryczno-zagadkowy z modelem w tle
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Wszystko, bardzo się podoba: ]

Post zmieniony (20-01-23 13:20)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 27 z 46Strony:  <=  <-  25  26  27  28  29  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024