FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
13-01-23 14:50  [R] Japoński tender łodzi desantowych Shinshu Maru (1:200 - projekt własny)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Cześć,

Postanowiłem wystartować z nowym własnym projektem. Będzie to japośki tender łodzi desantowych cesarskiej Armii - Shinshu Maru
Ten okręt był w mojej głowie już od kilku lat. Jest to druga pruba zbudowania go. Pierwsza zakończyła się na szkielecie i poszła do kosza.

Okręt wygląda tak:



Na początek mały rys historyczny.

Shinshu Maru był okrętem japońskiej armii cesarskiej podczas II wojny światowej.
Był pierwszym na świecie tendrem okrętów desantowych zaprojektowanym od podstaw do tego celu.
Shinshu Maru mógł przewozić 29 łodzi desantowych klasy Daihatsu, 25 łodzi desantowych klasy Shohatsu i cztery opancerzone kanonierki klasy AB-Tei. Ponadto planowano, że Shinshu Maru powinien przewozić samoloty w hangarze w swojej obszernej nadbudowie. Samoloty byłyby wystrzeliwane przez dwie katapulty w celu wsparcia ataków desantowych, ale katapulty zostały usunięte przed ukończeniem okrętu, a statek nigdy nie przewoził żadnych samolotów operacyjnych.
W dniu 3 stycznia 1945 r., wracając do Japonii po misji zaopatrzeniowej na wyspę Leyte, Shinshu Maru został poważnie uszkodzony przez atak powietrzny USA; po opuszczeniu statku został zatopiony przez okręt podwodny USS Aspro w Cieśninie Formoza niedaleko Takao.

Na początek powstał szkielet.


Na ten moment nic poza szkieletem nie jest narysowane. Następnym etapem będzie podposzycie.

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
13-01-23 15:21  Odp: [R] Japoński tender łodzi desantowych Shinshu Maru (1:200 - projekt własny)
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Ha, to zasiadam w pierwszej ławie jako pierwszy. Ciekawa konstrukcja się szykuje.

--
"Si vis pacem para bellum"

 
13-01-23 19:55  Odp: [R] Japoński tender łodzi desantowych Shinshu Maru (1:200 - projekt własny)
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Fajny i mało relingów(⁠•⁠‿⁠•⁠)

Jakie to będzie duże?

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
13-01-23 20:25  Odp: [R] Japoński tender łodzi desantowych Shinshu Maru (1:200 - projekt własny)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

W zaokrągleniu 78cm długości i 11 szerokości.

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
17-01-23 16:33  Odp: [R] Japoński tender łodzi desantowych Shinshu Maru (1:200 - projekt własny)
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Ciekawy i chyba niespotykany temat.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
17-01-23 19:28  Odp: [R] Japoński tender łodzi desantowych Shinshu Maru (1:200 - projekt własny)
Greg77   

Czy da się to gdzieś wydać?? Bo temat rewelacja!

--
Pozdrawiam
Grzegorz
KWA

 
17-01-23 19:58  Odp: [R] Japoński tender łodzi desantowych Shinshu Maru (1:200 - projekt własny)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Dopiero zacząłem go rysować. Z decyzją co z nim zrobię jak skończę poczekam jeszcze.

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 
17-01-23 21:48  Odp: [R] Japoński tender łodzi desantowych Shinshu Maru (1:200 - projekt własny)
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

ha, Twoja działka, twoje klimaty, kibicuje: ]

 
19-01-23 09:07  Odp: [R] Japoński tender łodzi desantowych Shinshu Maru (1:200 - projekt własny)
szebi 



Na Forum:
Relacje z galerią - 11
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Nie wiem jak to zrobisz ale chcę go mieć!!! W końcu ktoś wziął się bardziej za temat apońskich mastodontów 🙂

--
Stocznia w Kure szykuje się do prac....
GG: 2022578

 
05-02-23 13:34  Odp: [R] Japoński tender łodzi desantowych Shinshu Maru (1:200 - projekt własny)
kubeksus 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Cześć,

Podposzycie skończone. Zrobione z 1mm tektury - trochę piwnej trochę szarej. Taka jaką akurat miałem pod ręką.

Tam gdzie coś mi nie wyszło to dałem szpachli akrylowej jednoskładnikowej.

Urwała mi się końcówka szkieletu przy sterze od ciągłego manipulowania modelem. Przykleję ją później.



Następny etap to poszycie dna.

--
Pozdrawiam,

Kuba
---------------------------------------------
Flota japońska:
Na morzu
MATSU | NAGATSUKI | KIJI | ISUZU | SBT | OTSU GATA | KAMIKAWA MARU

W stoczni
NOTORO | ZUIHO

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024