FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
16-01-23 06:59  Odp: [R] VK 4501 (P) TIGER PORSCHE WAK 1:25
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

Kibicuję!

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

 
16-01-23 13:24  Odp: [R] VK 4501 (P) TIGER PORSCHE WAK 1:25
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Pięknie i czysto:-)

Nieustannie podziwiam retusz:-)

Jak oceniasz te siatki? Wydają się fajne, ale cena ich jest kosmiczna np. w porównaniu do siatek fototrawionych ABERa o podobnych wymiarach. Np. Siatka 0,5x0,5mm w sklepie MODELIKa to 60 zł (10 na 5 cm) przy ok. 25 zł za wyrób ABERa (8 na 4,5 cm).

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
16-01-23 16:57  Odp: [R] VK 4501 (P) TIGER PORSCHE WAK 1:25
Kruszyna 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


 - 1

Nie mam pytań... Poezja ;)

--
W budowie:
Szkuta Wiślana | Łódź z Gokstad
Ukończone:
A7V | Wieża Nyska w Otmuchowie | Crusader III | Tiger I
Zawieszone:
Mark I

 
17-01-23 07:14  Odp: [R] VK 4501 (P) TIGER PORSCHE WAK 1:25
guns   

Melduję się i zasiadam z popcornem!
pięknie Ci to wychodzi,
od początku relacji idzie samo gęste!
A osłony to czysta poezja!

--
guns

 
17-01-23 09:25  Odp: [R] VK 4501 (P) TIGER PORSCHE WAK 1:25
Kuba2025 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Witam
@Stugu - retusz jest... czysto przypadkowy :) tzn nie mam przygotowanej gotowej mieszanki na cały model, tylko za każdym razem jak mam wyretuszować partię części to mieszam farby. Przy modelach z wielobarwną, waloryzowaną grafiką, w mojej ocenie łatwiej jest dobrać / wykonać retusz, bo nie musi być idealnie dopasowany. Zawsze to co się naniesie do czegoś będzie pasować. Do tego staram się nie mieszać do końca farb - wyciskam na paletę po 2-3 krople farb (dwu lub trzech różnych kolorów) do tego kropla rozcieńczalnika, zamieszam pędzlem ze dwa trzy razy i taką mieszanką maluje daną partię elementów. Na podwozie i gąsienice korzystałem z mieszanki żółtego i zielonego, na kadłub - zielony + brązowy+ panzergrau. Ot cała tajemnica :)

Co do siatek - są w porządku. Niemniej dosyć delikatne więc trzeba na nie uważać. jak się już je przyklei. Co do ceny to trochę mnie zaskoczyłeś. Jak kupowałem je w 01.2022 (w sumie rok temu już) to płaciłem niecałe 18 zł a więc były dwukrotnie tańsze niż fototrawione. Jeżeli teraz cena jest 2x ale w drugą stronę, to mając do wyboru zakup teraz - wybrałbym zdecydowanie fototrawione. Tak jak napisałem - wykorzystałem laserowe - bo miałem na składzie - a resztek siatek abera z kfz 7/2 by mi nie starczyło,

Pozdrawiam,
Kuba

Post zmieniony (17-01-23 09:37)

 
17-01-23 10:00  Odp: [R] VK 4501 (P) TIGER PORSCHE WAK 1:25
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Niestety chyba od Nowego Roku ceny w MODELIKu poszły bardzo mocno do góry. Model, który kosztował 40 zł, teraz kosztuje 75. Co prawda MODELIK długo utrzymywał ceny na stałym poziomie, ale wzrost jest bardzo duży. ORLIK też podniósł ceny, ale nie aż tak. W każdym razie teraz te siatki tracą racje bytu. Jakby to była kartka A4 to bym się nie zastanawiał, jednak w takiej sytuacji zostają fototrawki.

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
17-01-23 10:41  Odp: [R] VK 4501 (P) TIGER PORSCHE WAK 1:25
Wojtuś 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Zawsze można iść tą drogą Do wyboru wielkość oczek, grubość drutu. Minus, minimum 1m^2 czyli z jednego zakupu mamy siatkę na dywizję pancerną :D

--

Post zmieniony (17-01-23 10:42)

 
17-01-23 11:12  Odp: [R] VK 4501 (P) TIGER PORSCHE WAK 1:25
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Tutaj też warto zwrócić uwagę na to, że artykuły papiernicze poszły mocno w górę i z stąd wzrost cen modeli w niektórych wydawnictwach. Pamiętam jak kiedyś model hurricane z hala kosztował 20 zł, a teraz 60 zł. No niestety wydawcy muszą podnieść ceny, aby koszt materiału papierniczego się zwrócił.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
23-01-23 17:47  Odp: [R] VK 4501 (P) TIGER PORSCHE WAK 1:25
Kuba2025 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Witam,

Dzisiaj ciąg dalszy doposażania kadłuba.
Wykonałem błotniki, ślizgacze, usztywnienia błotników, a także elementy do zamocowania osi i kół i płytę czołową.



Tak prezentuje się obecnie kadłub z zamontowanymi błotnikami, płytami pokrywy silnikowej i doposażona płytą denną. Krawędzie błotników uzupełniłem wstawkami, tak aby były ciągłe przy załamaniach. Rozcięcie płyt pokrywy komory silnikowej wg mnie wyszło na plus.
Wszystkie elementy ładnie pasowały do bryły - ewentualnie gdzieniegdzie trzeba było zeszlifować płyte przednią żeby dostosować wręgę do spadku pancerza.







Przymierzyłem się do osi - jako że w swoich zasobach nie miałem odpowiedniej średnicy (fi6) prętów, wykorzystałem drewniane patyczki fi 4mm i dodatkowo dla uzyskania docelowej średnicy nawinąłem papier od ksero. Osie zrobiłem dłuższe niżby to wynikało z szablonu. Te szablonowe, po przymierzeniu kół i wózków, nie dochodziły do końca - tzn koła i wózki nie opierały się w całości na osi. Do tego w wózkach i kołach napędowych są trochę większe średnice otworów na osie niż w wannie (nie wiem czy to mój błąd i wybiłem otwory różnymi średnicami, czy tak zostało to zaprojektowane). Aby już nie rozwiercać otworów w wannie - osie wykonałem o takiej średnicy, aby pasowały (ciasno) do wanny, a na końcach osi dołożyłem po tulei z papieru, dzięki czemu końcówki osi pasują do wózków i kół napędowych.



Teraz czeka mnie co to tygrysy lubią najbardziej, czyli.. poskładanie i zamontowanie całego układu napędowego - wózków, kół i gąsienic.

Pozdrawiam,
Kuba

 
23-01-23 18:06  Odp: [R] VK 4501 (P) TIGER PORSCHE WAK 1:25
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Czysto i równo. To tygrysy lubią najbardziej ! Tylko nie każdy ma takie zdolności. Ładna grafika, w tym ładnie narysowane spawy. Dziwi mnie trochę kolor czołgu. Nie zgłębiałem tematu ale wydawało mi się, że te prototypy były ciemno szare. Czy w wycinance jest coś o kolorystyce tego egzemplarza ?

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 7Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024