FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)

Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  

Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok bez stronicowania (rolka)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
16-01-23 09:09  [R] 4. Tylnokołowiec Western River MM 1972-09
Mariuszq 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8

- 4

Właśnie dokończyłem montaż do krawędzi pokładu na całym jego obwodzie belki stanowiącej według mnie rodzaj "odbojnicy". W tylnej części, jak sygnalizowałem wcześniej, nie było łatwo ze względu na ograniczoną możliwość wyginania zapałek, ale po zastosowaniu krótszych odcinków, niż w części dziobowej, oraz ich dokładnym dopasowaniu efekt okazał się całkiem zadowalający. Pozostało jeszcze szlifowanie niwelujące wszelkie nierówności oraz nadanie tej belce kształtu... belki właśnie, czyli kantówki z zaokrąglonymi krawędziami.
Pierwsza przymiarka wskazuje na, nie chwaląc się, słuszną koncepcję - pokład z racji swojej elastyczności układa się idealnie na wypukłym kształcie pokładu:

Na koniec wyciąłem w pokładzie otwory pod montaż nadbudówek:

Na razie pokład będzie zalegał, teraz wracam do dość nudnego procesu wykonywania łączeń desek poszycia.

--
Szczęścia nie ma, ale istnieją przyjemności. Na szczęście wynaleziono karton...

Odpowiedz na tę wiadomość 

28-01-23 21:17  [R] 4. Tylnokołowiec Western River MM 1972-09
Mariuszq 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 8

- 4

No i poszycie kadłuba praktycznie gotowe - myślę, że wygląda całkiem przyzwoicie. Zanim jednak zespolę pokład z kadłubem zamierzam wykonać jeszcze płetwy sterowe wraz z okuciami tak, aby można je było tylko umieścić w uprzednio przygotowanych otworach w tylnej części kadłuba. Ma to na celu oczywiście uniknięcie późniejszego manipulowania kadłubem i ewentualnych uszkodzeń detali znajdujących się na pokładzie.

--
Szczęścia nie ma, ale istnieją przyjemności. Na szczęście wynaleziono karton...

Odpowiedz na tę wiadomość 
 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3