FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 
31-10-22 23:43  Odp: [R] Ukrainska fregata flagowa Hetman Sahajdaczny,1:200
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Dobrze Ci to wychodzi. Ciekawy, współczesny okręt.

Czy dobrze widzę że linie gięcia są zaznaczone na części przerywaną linią?

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
03-11-22 21:31  Odp: [R] Ukrainska fregata flagowa Hetman Sahajdaczny,1:200
Jarec 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Witam!
Hastur, dzięki za komentarz. Rzeczywiście, na tle pancerników prezentuje się sportowo. Odnośnie linii zagięcia - to chyba wada fotograficzna, bo wszystkie linie są solidne. W niektórych przypadkach linia zagięcia jest zaznaczona na zewnątrz części.

--
_________________
Moja galeria: IJN Akagi , PP-51 Marszalek , HMS Alert
Ukończona budowa: Hetman Sagaidachny

 
07-12-22 09:59  Odp: [R] Ukrainska fregata flagowa Hetman Sahajdaczny,1:200
Jarec 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Pozdrawiam szanowne grono modelarzy!
Po dłuższej nieobecności mogę pochwalić się moimi osiągnięciami. Powstała wieża głównego kalibru otoczona płotem. Ale głównym etapem jest położenie podstawy masztu. Na szczęście wszystkie szczegóły były na arkuszach fototrawionych, więc wszystko dość szybko się połączyło.

Ale wtedy spotkała mnie niespotykana katastrofa. To właśnie podczas sesji zdjęciowej runęła na podłogę główna nadbudówka, która nie była jeszcze sklejona. Uderzenie uderzyło w maszt tak, że został on całkowicie zgnieciony i zniszczony. Nigdy wcześniej nie czułem takiej rozpaczy... Moją pierwszą myślą było zamówienie nowej fototrawionki, ale niestety sprzedawca nie ma jej na stanie. Nie mając nic do roboty, zacząłem rozplątywać ten sześcian, który nazywano masztem, strzałka po strzałce. Pewne nierówności i szumy pozostały, ale siły moralne już się wyczerpały. To zdjęcie po renowacji


--
_________________
Moja galeria: IJN Akagi , PP-51 Marszalek , HMS Alert
Ukończona budowa: Hetman Sagaidachny

 
07-12-22 18:51  Odp: [R] Ukrainska fregata flagowa Hetman Sahajdaczny,1:200
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

Aż mi się gorąco zrobiło po przeczytaniu tej historii :)

Rozumiem, że wyremontowałeś elementy fototrawione?

Twoja praca świetnie się prezentuje!
Pozdrawiam,

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 
07-12-22 21:31  Odp: [R] Ukrainska fregata flagowa Hetman Sahajdaczny,1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Ale najważniejsze, że reanimacja się udała ;) Ogólnie świetna robota.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
07-12-22 23:25  Odp: [R] Ukrainska fregata flagowa Hetman Sahajdaczny,1:200
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

To chyba morze szumi, bo po katastrofie ślad nie pozostał. Piękna robota...

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
11-01-23 08:53  Odp: [R] Ukrainska fregata flagowa Hetman Sahajdaczny,1:200
Jarec 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Drodzy panowie, gratuluję wam Nowego Roku i Wesołych Świąt!

Dziękuję kolegom za życzliwe opinie i wyrazy współczucia. Na zdjęciu wady, które pozostały po naprawie, mogą nie być tak wyraźnie widoczne.

Dzisiaj jest wielki dzień! Chociaż fregata nie jest jeszcze ukończona, najtrudniejszy etap został pokonany: maszt wznosi się w pełnej krasie w całej okazałości. Po tym stało się możliwe zainstalowanie pozostałych radarów i anten.

W czasopiśmie pozostało bardzo mało szczegółów. To mnie bardzo cieszy)) Helikopter będzie wisienką na torcie.

A oto zdjęcie:




--

Post zmieniony (11-01-23 08:55)

 
12-01-23 10:49  Odp: [R] Ukrainska fregata flagowa Hetman Sahajdaczny,1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. ,,Drutologia" pierwsza klasa.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
01-02-23 10:15  Odp: [R] Ukrainska fregata flagowa Hetman Sahajdaczny,1:200
Jarec 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

Witajcie drodzy modelarze!

Borowy, dzięki za opinię.

W końcu nadszedł czas na ostatnią sesję zdjęciową. Uczucia podzieliły się po połowie: radość z widoku ukończonej budowy i pustka po utracie pracy. Dlatego konieczne jest jak najszybsze rozpoczęcie nowego projektu))

Jeśli chodzi o ostatni etap budowy, musiałem ponownie stanąć na starej grabie: nie wyciąłem z góry bocznych okien w kabinie helikoptera, ponieważ były one osobne na drzwiach. Musiałem poczuć się jak chirurg ze skalpelem w dłoniach))

Kiedy umieściłem tratwy ratunkowe po bokach nadbudówki głównej, w ogóle nie chciały wejść. Konieczne było odcięcie bocznych zaokrągleń, aby między tratwami pozostały szczeliny. Prawie zapomniałem zrobić pręt wokół obwodu lądowiska, aby naprawić helikopter, przypomniałem sobie, kiedy przykleiłem poręcz. I taki...

Ogólnie budowa sprawiła mi wiele przyjemności. Precyzja wykonania części, superminiaturowe detale i efekt końcowy robią wrażenie. Podziękowania dla autorów i wszystkich zaangażowanych w realizację tego modelu!

A właściwie zdjęcie:





--
_________________
Moja galeria: IJN Akagi , PP-51 Marszalek , HMS Alert
Ukończona budowa: Hetman Sagaidachny

 
01-02-23 10:21  Odp: [R] Ukrainska fregata flagowa Hetman Sahajdaczny,1:200
Jarec 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3
 

I jeszcze parę zdjęć:





--
_________________
Moja galeria: IJN Akagi , PP-51 Marszalek , HMS Alert
Ukończona budowa: Hetman Sagaidachny

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024