FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
08-01-23 21:32  [Relacja] Nakajima Ki-84 Hayate, AH, 1/2006
Kedzier 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 7


 - 1

Z nowym rokiem zapraszam do kolejnej relacji :D. Po samolocie aliantów z silnikiem rzędowym dla odmiany mój wybór padł na maszynę państw Osi z silnikiem gwiazdowym - Ki-84 Hayate.



Podłoga kabiny zawiera niewielkie modyfikację względem tego co proponuje wycinanka - dodałem cięgna orczyka oraz paski na nich oraz powycinałem trochę otworów





Tablica przyrządów dostępna w modelu nie przewiduje możliwości wykonania jej w wersji z przeszklonymi zegarami, zatem wspomogłem się zestawem blach fototrawionych Eduarda. Kolor nadruku na blachach odstawał od występującego w modelu, zatem panel wymagał przemalowania.



Na wspomnianej blaszce były również m.in. pasy, więc postanowiłem ich użyć. W fotelu powycinałem wszystkie otwory, oraz nagniotłem przetłoczenia.



Panele boczne. Niestety środkowe wręgi są za krótkie o ok. 1,5mm - o ile w przypadku prawego panela nie jest to problem, bo ten fragment jest zasłonięty przez wyposażenie kabiny, to po lewej stronie przerwa jest niestety widoczna. Pozostaje nadzieja, że w wklejeniu wszystkiego zniknie to w cieniu. Od siebie dodałem kilka cięgien i przewodów






A oto stan obecny z wklejonym fotelem, oraz przymierzonymi na sucho ścianami bocznymi.






--




Post zmieniony (06-02-24 18:43)

 
08-01-23 22:30  Odp: [Relacja] Nakajima Ki-84 Hayate, AH, 1/2006
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Bardzo ładny początek, zresztą kolega przyzwyczaił nas już do wysokiej jakości wykonywanej pracy.
Hayate to moim zdaniem jeden z najpiękniejszych samolotów, więc na pewno będę tu zaglądał :)

Czekam na więcej i pozdrawiam

--

 
08-01-23 22:36  Odp: [Relacja] Nakajima Ki-84 Hayate, AH, 1/2006
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Piękne detale. Lubię tak.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
09-01-23 00:58  Odp: [Relacja] Nakajima Ki-84 Hayate, AH, 1/2006
Piotr P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 1

Ale czad! Niesamowicie to wygląda. Z przyjemnością będę śledził postępy w budowie.

--
Pozdrawiam
Piotrek

 
09-01-23 05:51  Odp: [Relacja] Nakajima Ki-84 Hayate, AH, 1/2006
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Piękna robota. Czym wycinasz tak równo te małe otwory w fotelu ?

--
pozdr, Radek

 
09-01-23 11:10  Odp: [Relacja] Nakajima Ki-84 Hayate, AH, 1/2006
MPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Kurka wodna, kompleksów można się nabawić :-) Piękna robota.

 
09-01-23 19:02  Odp: [Relacja] Nakajima Ki-84 Hayate, AH, 1/2006
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Elegancko, czyściutko, świetny retusz.

Uważaj na pierwszy segment za kabiną - jest trudny do uformowania, i następny, z łączeniem na środku hinomaru.
To mi nastręczyło najwięcej problemów.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
11-01-23 19:47  Odp: [Relacja] Nakajima Ki-84 Hayate, AH, 1/2006
Kedzier 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 7


 - 1

Dzięki wszystkim za miłe słowa :D

Radek - otwory wycinam za pomocą sztanc biopsyjnych i wybijaków zrobionych z igieł


- wiem o problematycznej okolicy Hinomaru - regularnie posiłkuję się Twoją relacją podczas budowy :)

 
01-03-23 19:42  Odp: [Relacja] Nakajima Ki-84 Hayate, AH, 1/2006
Kedzier 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 7


 - 1

Po chwili ciszy zapraszam na kolejna, tym razem wyjątkowo krótką aktualizacje.

Przez ostatni miesiąc powoli dłubałem przy silniku, aby mieć za sobą najbardziej mozolny i męczący etap prac :D





Mam nadzieję, że teraz budowa trochę przyspieszy

--




Post zmieniony (06-02-24 18:45)

 
01-03-23 22:13  Odp: [Relacja] Nakajima Ki-84 Hayate, AH, 1/2006
radomir 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

W 2019r Nirmal Puria zdobył w 7mc wszystkie 14 ośmiotysięczników. Wszystkie szczyty w zimę też zdobyte. Czy w modelarstwie jest jeszcze coś do zdobycia jak się na coś takiego spoziera.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024