FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
11-01-23 14:26  [G] Wyrzutnia rakiet plot. Strzała 10M na bazie MTLB z wyd. Answer 1/25
Sławek 

Na Forum:
Galerie - 37


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 3

Witajcie
Model skleiłem na bazie MTL-B z wydawnictwa Answer ( oczywiście po przeróbkach). Sama wyrzutnia to darmowy model opracowany w skali 1/35. Sprzęt ten był używany w WP w ilościach aż 4 sztuk. Ostatni egzemplarz wycofano podajże w 2001r. Niestety, znalazłem tylko jedną fotkę wyrzutni w barwach Wojska Polskiego, aż dziwne , że żaden egzemplarz tego cudaka się nie zachował. Model malowany, gąsienice to ogniwa laserowe z Answera. A może ktoś pokusi się opracować profesjonalny jakościowo model?




--

Post zmieniony (11-01-23 14:33)

 
11-01-23 16:54  Odp: [G] Wyrzutnia rakiet plot. Strzała 10M na bazie MTLB z wyd. Answer 1/25
Norvik 
moderator




Na Forum:
Galerie - 25


 - 1

Dobra robota. Widać włożony wysiłek i spore umiejętności Gratuluję !.

--
pozdrawiam

Norvik

-----------------------------------
Na warsztacie MIM-104B Patriot z Answeru

 
11-01-23 18:35  Odp: [G] Wyrzutnia rakiet plot. Strzała 10M na bazie MTLB z wyd. Answer 1/25
greg   

Gratuluję świetnie wykonanego -i jak pisałeś- samodzielnie przerobionego do tej wersji modelu, szacun.
Jednakże -jeśli mogę- chciałbym zwrócić uwagę na jedną rzecz, mianowicie gąski. Uważam, że powinny być bardziej naciągnięte w swym górnym biegu. Dla pewności obejrzałem sobie parę parę fotek prawdziwych przedstawicieli "tego gatunku" i na nich widać, że gąsienice są tak naciągnięte, że górą nie stykają się/nie leżą na górnych powierzchniach pierwszych i ostatnich kół jezdnych i tym samym są dość naciągnięte, tworząc napięty pas na pozostałych środkowych kołach. U Ciebie natomiast, jest to przedstawione tak jak ukazują fotki, czyli w zasadzie opasają "całe" koło napędowe i luźno leżą/zwisają na każdym kole jezdnym. Może warto to poprawić a wtedy model zyska jeszcze więcej na tzw. "realiźmie". Ot takie moje wizualne odczucie, poparte fotkami innych, prawdziwych wozów. ;)

 
11-01-23 18:41  Odp: [G] Wyrzutnia rakiet plot. Strzała 10M na bazie MTLB z wyd. Answer 1/25
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Znakomite wykonanie, gratuluję i podziwiam Twoje umiejętności

--
pozdr, Radek

 
11-01-23 18:52  Odp: [G] Wyrzutnia rakiet plot. Strzała 10M na bazie MTLB z wyd. Answer 1/25
Sławek 

Na Forum:
Galerie - 37


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 3

greg masz racje, jeżeli chodzi o gąsienice, przedobrzyłem sprawę, moze cos sie uda zrobić z tymi gaskami. Dzięki za uwagę.

 
12-01-23 10:51  Odp: [G] Wyrzutnia rakiet plot. Strzała 10M na bazie MTLB z wyd. Answer 1/25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Podoba mi się jak wykonałeś ten model. Gratulacje !

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
15-01-23 15:29  Odp: [G] Wyrzutnia rakiet plot. Strzała 10M na bazie MTLB z wyd. Answer 1/25
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Podoba mi się.
Gdybym miał się czegokolwiek czepić to chyba tylko liny holowniczej, która psuje ogólny odbiór modelu.

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
16-01-23 15:12  Odp: [G] Wyrzutnia rakiet plot. Strzała 10M na bazie MTLB z wyd. Answer 1/25
Sławek 

Na Forum:
Galerie - 37


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 3

Witam , dzięki za miłe przyjęcie modelu, oraz uwagi. Liny holownicze, fakt nie bardzo wyszły.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024