FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
10-01-23 20:42  [R] San Francisco 1:200 Modelik
Tomasz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Witam
Na forum już jestem jakiś czas. Zakładałem relacje z Missouri i Alaska ale poległem. Brak czasu i różne koleje losu sprawiły że relacje zostały niedokończone a modeli już nie ma. Po paru latach przerwy uznałem że wrócę jeszcze raz do tego pięknego Hobby i dlatego chciałbym Wam przedstawić to nad czym aktualnie pracuje.
jest to model wydawnictwa Modelik z 2009 a dokładnie tak jak w tytule San Francisco.

Krążownik typu New Orleans i zasłużony w walkach na Pacyfiku.
Na tym modelu się uczę co i jak i błędy na pewno sie zdarza ale nie bądźcie bardzo okrutni w ocenach.
Na początku przepisowa okładka


Poniżej efekt kilku dni pracy nad modelem w czasie przerwy swiątecznej.









Jak widać na zdjęciach jest zastosowana różna technika podposzycia. Nie mogłem sie zdecydować tak naprawdę którą wybrać i która będzie najlepsza. Na rufie została wybrana pogrubienia oryginalnych wręg na każda ze stron po kartonem po 2mm. Dało to solidne oparcie pod oklejki dna .




Wiedząc o kłopotach z oryginalnym dnem i złym ułożeniem wałów napędowych uznałem że oryginalne poszycie będzie służyło jako podkład pod skopiowane na karton oklejki żeby wyeliminować ten drobny błąd projektanta. A dzięki temu podwójne poszycie dna da trochę sztywności kadłubowi.


Kadłub z nowym poszyciem na całej długości


Do następnego :)

Post zmieniony (11-01-23 20:43)

 
10-01-23 22:27  Odp: [R] San Francisco 1:200 Modelik
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

No i bardzo ładnie.
Czy tylko u mnie nie można powiększyć miniaturek ( otworzyć w większym formacie?)?.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
10-01-23 22:53  Odp: [R] San Francisco 1:200 Modelik
Kirishima   

Witam.

Ja również nie mogę powiększyć miniatur. Proszę kolegę Tomasza o uwzględnienie tego faktu. Z góry dziękuję.

 
10-01-23 23:42  Odp: [R] San Francisco 1:200 Modelik
Tomasz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Dalsze prace nad kadłubem trwają i efekt na zdjęciach poniżej.









Oryginalny Pas Czarny został odcięty i zastąpiony nowym pasem z kartonu barwionego ponieważ podczas usztywnienia pokładu tekturą 1mm żeby było sztywniej, zapomniałem to uwzględnić w przy klejeniu wręg. Podczas doklejania burt momentalnie wyszło na niektórych elementach podposzycia że powstały dziury. Wymyśliłem to w ten sposób żeby już nie rozwalać podposzycia.

Post zmieniony (11-01-23 20:55)

 
11-01-23 21:11  Odp: [R] San Francisco 1:200 Modelik
Siwy 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

To już przyklejone? Bo jak tak to trochę słabo wyglądają te połączenia. Pewnie już tego nie poprawisz, ale przy następnych warto się bardziej przyłożyć.
Do wypełnienia przestrzeni między wręgami polecam styrodur, bardzo łatwo się go tnie i obrabia, a wkleić można na wikol. Po wklejeni można oszlifować papierem ściernym, a jak coś nie pasuje to zwykła szpachla akrylowa i wygładzisz idealny kadłub.

--
Siwy

 
12-01-23 22:10  Odp: [R] San Francisco 1:200 Modelik
Tomasz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Zdjęcia przedstawiają prace na czas ok 5-6 stycznia. Zostały udostępnione teraz ponieważ znalazłem czas by to zrobić i zebrałem sie w sobie by udostępnić swoja pracę nad tym okrętem. Szkoda przeglądać tylko modele w formie papierowej na arkuszach. Zawsze się coś człowiek nauczy z ewentualną wasza pomocą .

 
15-01-23 18:10  Odp: [R] San Francisco 1:200 Modelik
Tomasz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Witam

Prace trwają teraz na górze, przy nadbudówkach ponieważ okręt został w domu a ja na wyjeździe.
Efekt prac poniżej.

I poziom






II poziom








--

 
15-01-23 22:57  Odp: [R] San Francisco 1:200 Modelik
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Czy okna i iluminatory podklejasz folią aluminiową?
Widać, że z bryłami nadbudówek lepiej sobie radzisz, ale spróbuj retuszować krawędzie.

--
"Si vis pacem para bellum"

 
16-01-23 12:23  Odp: [R] San Francisco 1:200 Modelik
Tomasz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Na 1 zdjęciu z podpisem II poziom jest pokazana folia. Taka srebrna, uznałem że może być jako imitacja szyb. Nie dawałem przezroczystej ponieważ pod spodem i tak jest karton.

 
21-01-23 21:12  Odp: [R] San Francisco 1:200 Modelik
Siwy 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Spróbuj kiedyś dać przezroczystą folię, a pod nią czarny podkład, całkiem nieźle się to sprawdza, wygląda bardziej naturalnie.

--
Siwy

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024