FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 8Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
21-12-22 17:18  Odp: [R]Mk VI Crusader MkII(I) 1:25 /WAK+scratch
brzydal 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 3

Akra, nie tylko krasnoludka zatrudnił, ale jeszcze wyposażył go w lupę - podwójna perwersja!

--
W budowie: TKS, Chi-he. Gotowe: Tiger. 50 lat MM: Wz. 29 i Wz. 34, Renault R17, T-38.

 
28-12-22 06:51  Odp: [R]Mk VI Crusader MkII(I) 1:25 /WAK+scratch
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

@messer: Cholera, niestey mało znam wielki modelarski świat i również dopiero po konkursie pokojarzyłem, że Ty to Ty i dodatkowo jesteś autorem Crusa. Żałuję, że nie zamieniliśmy kilku słów.

Dziękuję za doping, na pewno się przyda.

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

 
29-12-22 09:05  Odp: [R]Mk VI Crusader MkII(I) 1:25 /WAK+scratch
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Syn ma kilkudziesięciu takich małych cwaniaków, ale jakoś u mnie żaden nie rwie się do roboty... warsztat stoi... sprzęt się kurzy...

Rzeźnik, dajesz dalej i pilnuj tego małego coby Ci nie zwiał 😁

 
10-01-23 11:29  Odp: [R]Mk VI Crusader MkII(I) 1:25 /WAK+scratch
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

@Tommy: może podnieś najniższą krajową?

=============================================================

Cześć wszystkim!
Prace nad modelem posuwają się do przodu w iście żółwim tempie. Troszkę podziałałem nad budką kierowcy:




Tutaj dosłownie moja krwawica:


Kontynuowany jest także temat kół jezdnych:



I tak się dzieje życia cud. Pozdrowienia!

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

Post zmieniony (18-03-24 07:42)

 
27-01-23 09:04  Odp: [R]Mk VI Crusader MkII(I) 1:25 /WAK+scratch
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

Dzień dobry,

Czas na kolejny czwarty już odcinek przynudnawego serialu pt. Crusader. Zamontowałem i zamknąłem "karmnik" :) oraz uzbroiłem kadłub w drobnicę. Wykonałem także 2 zasobniki (?). Więcej chyba nie ma co się rozpisywać, pora na foty:













Obecnie walczę po trochę z błotnikami, kołami, i innymi głupotami, ale wolno to idzie bo opracowuję nowe techniki robienia przetłoczeń, walczę z kołami jezdnymi by nadać im wygląd przetłoczonego elementu i zaokrąglić krawędzie.


Dziękuję za uwagę.
.

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

Post zmieniony (18-03-24 07:46)

 
14-02-23 12:32  Odp: [R]Mk VI Crusader MkII(I) 1:25 /WAK+scratch
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

Dzień dobry,
Zapraszam do zapoznania się z małymi postępami prac nad Krusaderem. Trochę prywaty: początkiem lutego miałem niestety ponad tydzień przerwy. Ogólnie przeważnie jest tak, ze ja coś składam lub kleję, tym razem to mnie składali:


Także rekonwalescencja trwa. Udało mi się usiąść do warsztatu, jednak jak na razie bez korzyści dla tempa prac, mimo, ze ręce zdrowe, to wyjście np. do łazienki to większa wyprawa :)

Crusader wyposażony jest w różne maści haki i to będzie tematem tego odcinka. W sposób obrazkowy przedstawiony proces produkcji przykładowego haka:


i gotowe:


Teraz inny rodzaj. I tutaj po wycięciu pierwszych elementów miałem pewnie skojarzenie. Czy tylko ja tu widzę rozbawione Velociraptory?


I gotowe gadziny:



Ostatni rodzaj:


w tak zwanym miedzyczasie rozpocząłem prace nad kołami napinającymi. Piasta:



Wykonane bandaże:


A tu piasty na miejscu wraz z dodanymi żeberkami:


No to próbuję walczyć dalej z materią w przerwach między rehabilitacją :) Pozdrawiam!

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

Post zmieniony (18-03-24 07:54)

 
14-02-23 12:43  Odp: [R]Mk VI Crusader MkII(I) 1:25 /WAK+scratch
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

łoooo Paaaanie, było się nartować?
trzymaj się i do zdrowia wracaj, PIWKa trzeba zaliczać kolejne :D

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
14-02-23 13:19  Odp: [R]Mk VI Crusader MkII(I) 1:25 /WAK+scratch
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Miejsce złamania wyjątkowo masakryczne. To ześrubowane wzmocnienie to chyba już na stałe ? Współczuję i jednocześnie podziwiam za kontynuowanie prac nad czołgiem z velociraptorami. Chociaż velo kojarzy mi się z moją złamaną na velocypedzie miednicą. Pozdrawiam !

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
17-02-23 11:31  Odp: [R]Mk VI Crusader MkII(I) 1:25 /WAK+scratch
Rzeznik 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 8
 

@97 Paaanie, ja nigdy nart na nogach nawet nie maiłem.

@jhradca: od lekarzy ciężko było cokolwiek się dowiedzieć, ale podobno tragedii nie ma. Za rok czy dwa chcą mi to wyciągnąć, przecież będą następni połamani :)

--
Ukończone: PaK40 | Type 2 Ka-Mi | L6/40 | Renault FT | T34-85 | Crusader Mk.III | HL-2 Haroldek

Na warsztacie: plastik

 
17-02-23 14:19  Odp: [R]Mk VI Crusader MkII(I) 1:25 /WAK+scratch
danielw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Tempo jest grube i detale wyglądają świetnie. Oglądam z zainteresowaniem i będę dalej śledził, bo jakość jest super i idziesz jak burza.

--
Warsztat: Pz.Kpfw VI Ausf.H1 Tiger (Afryka) , Ursus A + TK3 (Wrzesień '39) , Ukończone: ----





 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 8Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024