FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 14Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 
08-01-23 17:32  Odp: [R] PzKpfw VI Ausf. B Tiger II - wyd. Angraf
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Bardzo fajnie Ci wyszedł ten silnik. Ja podglądałem relacje z budowy modelu plastikowego w sieci. Zwróć uwagę jak będziesz robił te dwa zbiorniki za silnikiem. Mnie nie chciały się zmieścić i musiałem jeden zmniejszyć. Koła zębate też trochę przerabiałem bo nie są zbliżone do oryginału.

--
pozdr, Radek

 
19-04-23 20:23  Odp: [R] PzKpfw VI Ausf. B Tiger II - wyd. Angraf
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Cześć i czołem,

po krótkiej przerwie wznawiam relacje i wracam do sklejania :)

Udało mi się wypełnić przedział silnikowy, musiałem trochę poskracać zbiornik oleju żeby wszystko się pomieściło na szerokość, a rury od silnika zrobiłem chyba troszeczkę za długie i zbiornik przelewowy nie chciał do końca wejść i jest trochę przechylony, po zbudowaniu modelu do końca i tak przez większość czasu będzie zasłonięty to jakoś mnie to nie razi. W kolejnym kroku wykonam płyty stropowe i powoli zacznę myśleć o układzie jezdnym, zapraszam do oglądania zdjęć :)






--

 
19-04-23 21:02  Odp: [R] PzKpfw VI Ausf. B Tiger II - wyd. Angraf
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Zdrowaś Mario...

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
19-04-23 22:09  Odp: [R] PzKpfw VI Ausf. B Tiger II - wyd. Angraf
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Pięknie jest...standarcik extra plus.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
19-04-23 22:43  Odp: [R] PzKpfw VI Ausf. B Tiger II - wyd. Angraf
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Znakomita, sterylnie czysta robota:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
19-04-23 22:45  Odp: [R] PzKpfw VI Ausf. B Tiger II - wyd. Angraf
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Obejmy na rurach, tak na przyszłość, warto spróbować zrobić w folii aluminiowej samoprzylepnej. Zawsze to będzie wyglądało o wiele lepiej niż takie malowane na szaro

 
20-04-23 08:03  Odp: [R] PzKpfw VI Ausf. B Tiger II - wyd. Angraf
Karas 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

Teraz to wszystko zamknąć płytami i spędzić kolejne 2 upojne lata w kołach i gąskach. No no.... heheheeh: ]

--
Zwodowane: Shima, HMS Fiji
Stocznia: pampers HMS Suffolk, USS Somers
Wymęczone: zbiornik M6oA2


 
20-04-23 14:39  Odp: [R] PzKpfw VI Ausf. B Tiger II - wyd. Angraf
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Dzięki Panowie, aż chce się kleić dalej!

PiterATS - faktycznie dobry pomysł, na przyszłość tak zrobię, dzięki :)

Karas - Płyty będą otwierane więc nie będzie tak źle, no ale faktycznie z jednej strony bardzo fajnie się to skleja, fajnie wygląda ale nie jestem przekonany do sklejania jednego modelu przez 2 lata lub więcej a ponad połowy nie widać na pierwszy rzut oka i trzeba model rozbierać. Chyba następne tematy będę wybierał bez wnętrza.

 
30-04-23 11:50  Odp: [R] PzKpfw VI Ausf. B Tiger II - wyd. Angraf
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Cześć,

tak jak wspominałem, wykonałem płyty stropowe i udało mi się po roku prac zamknąć pudło kadłuba :) Płytę nad silnikiem musiałem trochę skrócić na długość a płyty nad wentylatorami na długość i na szerokość, nie było to raczej trudne, kilka razy wystarczyło dopasować, przymierzyć i jest. Siatki nad wentylatorami wziąłem z zestawu laserowego przygotowanego przez wydawcę. Teraz przerzucam się na sklejanie układu jezdnego.





--

 
14-05-23 12:10  Odp: [R] PzKpfw VI Ausf. B Tiger II - wyd. Angraf
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Wracam z mała aktualizacją ale raczej fajną :)

Zacząłem robić układ jezdny i na pierwszy ogień poszły odbijacze wahaczy i same wahacze które są mega uproszczone ale i tak ich nie będzie widać więc może to i dobrze, wprowadziłem dodatkowe wzmocnienie mocowania wahacza do kadłuba z kawałków patyka od szaszłyków. Trzpienie mogły by być dłuższe ale w związku z tym, że model ma wnętrze to wałki skrętne uniemożliwiają zrobienie tego inaczej. Gdybym miał robić model jeszcze raz to chyba wprowadził bym w wałki skrętne przez cały model patyk wystający ze ścian bocznych na zewnątrz.



No i przyszła kolej na koła nośne, pooglądałem te które zaprojektowane są w wycinance i chyba nie był bym sobą gdybym tak to zostawił. Po raz kolejny odpaliłem Rhino i 3 prototypy później wyszło mi takie oto koło.



To dalej jest prototyp i będę wprowadzał jakieś drobne zmiany, ale bliski już jest wersji ostatecznej. Obłe elementy są naklejone na kształtkach z kartonu 0.5mm przy użyciu BCG i narzędzia z metalową kulką, ogólnie bałem się tego rozwiązania po pierwszych próbach ale z każdym kolejnym podejściem wychodziło coraz lepiej i wydaje mi się, że udało mi się osiągnąć całkiem fajną plastyczność koła. Biorąc pod uwagę to, że malowanie całego modelu jest fikcyjne, to tak jak w Panterze 2 lata temu, koła zrobię w 2 kolorach tak żeby pasowały do kamo. Jeśli macie jakieś uwagi to chętnie przyjmę przed produkcją masową :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 14Strony:  <=  <-  3  4  5  6  7  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024