FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
06-01-23 11:58  Odp: [Recenzja] Arado Ar 234 B-2 wydawnictwo MODEL HOBBY
Robert   

Malowanie nie jest takie straszne jak się wydaje,szczególnie jak się ma czym.....Ceny faktycznie wzrosły,ale ale nie tak jak niektóre kartony, jak się kupuje w odpowiednich miejscach to kieszeni nie urywa.Owszem,malowałem łamańce,większość modeli które robię to Luftwaffe,co do zrywania farby i odcięć kamuflarzu to kwestia tylko techniki i wprawy oraz co najważniejsze odpowiedniego przygotowania podłoża i użycia dobrego podkładu.Smrodu nie ma żadnego,od lat używam akryli i są niemal bezwonne,a co do delikatności druku a warstwy farby,to bzdura,aerograf z dobrze rozcieńczoną farbą nie zostawi żadnej różnicy,no i nie ma rastera:),ale nie o to chodzi, w tym chyba,prawdziwe obiekty miały raczej kamuflarz natryskiwany nie drukowany,wiec ten tego...co kto lubi,ja około 30 lat lepiłem kartony,od kilku ładnych siedzę w plastiku i doświadczenia i komfort pracy powoduje że raczej do kartonu nie wrócę,a na pewno przy cenach porównywalnych jednego do drugiego.A co do ilości mistrzów w malowaniu to zgoda,nie każdy potrafi,ale nie jest to na pewno 10-20 %,nie jest to taka magia.

Post zmieniony (06-01-23 12:20)

 
06-01-23 14:27  Odp: [Recenzja] Arado Ar 234 B-2 wydawnictwo MODEL HOBBY
Mateusz Skałecki 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Marcin ja tylko żartowałem z tymi dodatkami. Mam obecnie taką samą filozofię modelarstwa kartonowego co ty. Wszystko co możliwe za papieru będę wykonywał z papieru. Warto z tych dodatków w tym modelu na przykład wykorzystać ten przedni widelec koła bo zrobienie tego z kartonu to będzie bardzo trudne a jest to bardzo charakterystyczna cześć tego samolotu.
ABC, co do tych ostrych przejść to ja bym polemizował. Generalnie głównie chodzi mi o przejście między kolorem jasnoszarym a resztą. Nie były one w większości takie ostre jak od taśmy masującej.
Wklejam klika zdjęć także z KG76 w tym jedno z muzeum odresturowanego AR 234
z KampfGeschwader 76








Oczywiście nie upieram się przy tym konkretnym malowaniu, bo zasadniczo nie ma dobrego zdjęcia tego konkretnego egzemplarza. Jest taka monografia z 2020 o KG76 więc może tam były by jakieś dobre fotki. W skali 1:33 takie delikatne przejście już powinno być widoczne.

--
Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024