FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)

Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  

Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok bez stronicowania (rolka)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 1 z 1Strony:  1 
04-01-23 12:43  [G] M11/39 1/25 Modelik
Wolf1128 

Na Forum:
Galerie - 17

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4

Witam serdecznie.
Przedstawiam galerie włoskiego czołgu M11/39.Model chyba każdy zna i pewnie większość modelarzy już go kleiła.
Ogólnie model łatwy, jednak z kilkoma mankamentami. Kadłub wraz z okolicami kazamaty nie pasuje trzeba troszkę się namęczyć żeby to ze sobą jako tako się zgrało, to samo błotnik oraz płyta silnika.W modelu zastosowałem po raz pierwszy gąski wycinane laserowo.Nity to też twórczość własna.Widać gdzieniegdzie mankamenty ale ogólnie model sprawił mi wiele frajdy :)
Kilka zdjęć :

Pozdrawiam

--

Odpowiedz na tę wiadomość 

04-01-23 16:54  Odp: [G] M11/39 1/25 Modelik
Borowy 

Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3

- 2

Witam. Najważniejsze, że model sprawił Ci wiele frajdy jak piszesz. Sam model ciekawy w fajnym malowaniu i ładnie wykonany.

--

Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:

Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

04-01-23 18:34  Odp: [G] M11/39 1/25 Modelik
danielw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2

Witam. Model specyficzny tzn. sporo niedokładności oraz trochę archaiczny graficznie z/w na wiek. Wykonanie całkiem zgrabne szczególnie, że w standardzie. Duży plus za podjęcie walki mimo bardzo niepochlebnych opinii o modelu w sieci. Można było uplastycznić nieco włazy zarówno załogi jak i na przedziale silnikowym. Pokusiłbym się także o uplastycznienie wizjerów bo te z wycinanki są bardzo płaskie.
Fajnie wyszły gąsienice - chyba nie widziałem dotychczas w sieci zastosowanych laserowych.
Poniżej kilka uwag merytorycznych ale bardzie do samej wycinanki niż do Ciebie:
Wąskie wycięcie na lufę zwiększające zakres obrotu w lewo (jak w modelu) występowało tylko w kilku wczesnych egzemplarzach(prototypach?), a wszystkie fotografie pojazdów zastosowanych bojowo pokazują cały otwór w pancerzu powiększony.
Nie wiem także dlaczego nie zamontowałeś zapasowych kół na górze przedziału silnika, ponieważ zarówno zdjęcia czołgów włoskich jak i australijskich z terenu walk zawsze mają te koła zamontowane.
Malowanie mimo, że ciekawe to jednak mało przypomina faktycznie stosowane:( Ponieważ też go kleję w standardzie+ w moim modelu kombinuję, żeby to obejść dalej zostając w względnym standardzie, bez jakiegokolwiek malowania.

--
Warsztat: Pz.Kpfw VI Ausf.H1 Tiger (Afryka) , Ursus A + TK3 (Wrzesień '39) , Ukończone: ----

05-01-23 22:25  Odp: [G] M11/39 1/25 Modelik
Wolf1128 

Na Forum:
Galerie - 17

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4

Dziękuje za pochlebną opinie mojego cudaka:) Bardzo lubię Włoską Bron Pancerną i uwierz mi że oglądałem bardzo dużo zdjęć M11/39 i zastanawiałem się nad "uplastycznieniem oraz wzbogaceniem" modelu o dodatkowe koła, worki ,gąski jednak w końcu doszedłem do wniosku ze zostawię tak jak nam to przedstawił wydawca.Czy ktoś wykonał M13/40 Modelika w standardzie??? :))

05-01-23 23:47  Odp: [G] M11/39 1/25 Modelik
ceva 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 9

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35

- 4

M13-40 z Modelika to rzeczywistości M14-41, a przynajmniej coś takiego przypomina. Jak bardzo lubisz włoską broń pancerną to chwytaj się M14-41 z Orlika, przynajmniej ma więcej wspólnego z oryginałem niż tylko nazwę...

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI

05-01-23 23:57  Odp: [G] M11/39 1/25 Modelik
Piotr P. 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3

- 1

Jorzik i kadłubek wykonali ten model w stuningowanym standardzie tutaj i tutaj

Edit

Ups. Pytałeś o M13/40 a ja podałem linki do M11/39. Może się jednak komuś przyda.

--

Post zmieniony (06-01-23 00:00)

06-01-23 15:53  Odp: [G] M11/39 1/25 Modelik
StuGu 
moderator

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13

Grupa: GEKO

Wolf1128 - jesteś chyba jedyną osobą, która wspomina dobrze budowę tego modelu. Wyszedł CI całkiem nieźle, chociaż widać dość dużo drobnych mankamentów. Zdjęcia robiłeś chyba pod niezłą żarówą, bo kolory są jakby wyblakłe i zbyt jasne niż ma to miejsce w wycinance:-) Ale chwała Ci, że model został ukończony - wygląda - powtórzę - całkiem nieźle:-)

W ogóle kiedyś był z tego powodu niezły dym, kiedy okazało się, że to praktycznie ten sam model (nawet rysunki się nie zmieniły), co w jednorazowym wydawnictwie Modelarstwo Kartonowe 1/97. Te same wycinanki (oprócz kamuflażu), a dwóch autorów:-) Ale to zamierzchłe czasy, ciekawostka:-)

M13/40 z Modelika to ten sam autor - zresztą bardzo źle kojarzony, bo nie wiem czy ktoś nie narzekał na jego produkcje:-)

Teraz włoska pancerka to tylko ORLIK - M14-41 i dwa Carro Velove CV.35/38.

--
StuG

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A / PzInż. 130 / Ha-Go / T-38 / T-37A / L6/40 / 7TP

06-01-23 16:34  Odp: [G] M11/39 1/25 Modelik
danielw 

Na Forum:
Relacje w toku - 2

Jako dodatkową ciekawostkę dodam, że np. układ nitów na pancerzu czołowym został zmieniony pomiędzy modelami (jako jedna z niewielu rzeczy) gdzie w starszym Modelarstwie Kartonowym jest poprawny, a w nowszym Modeliku zmieniono na błędny ;P O co mogło chodzić? Co do spasowania poszycia kadłuba to jest katastrofalne, a tam gdzie względnie pasuje to z kolei odbiega od oryginału. Dlatego chwaliłem ukończenie modelu.
@ceva czy masz może w planach tego M11/39 czy na razie nie? Szkoda mi z nim walczyć w obecnych wydaniach, jeśli wydasz dobrego.

--

Post zmieniony (06-01-23 18:39)

07-01-23 08:31  Odp: [G] M11/39 1/25 Modelik
ceva 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 9

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35

- 4

danielw, miałem w planach, a wtedy kiedy miałem, miałem za mało materiałów. Obecnie nie mam praktycznie żadnych planów z tym związanych...

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI

Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Widok z podziałem na strony: strona 1 z 1Strony:  1