FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
02-01-23 14:22  [R] Valentine Mk II/ Modelik / 1Dpanc.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Cześć,
Dawno nic tu nie pokazywałem, więc chyba czas to zmienić. Jak zwykle mam rozpoczęte kilka modeli na raz między innymi właśnie tytułowego Valentine i w momencie kiedy M16 czeka na zakup lufek postanowiłem powalczyć z tym koszmarkiem, tym bardziej, ze model dostałem na urodziny więc nie wypada nie skleić. Wycinanka ma już ponad 20 lat i niestety to widać a więc model wymaga malowania. Postanowiłem, że z wycinankowego Valentine Mk IV zrobię Mk II używana przez Naszych żołnierzy z Pierwszej Dywizji Pancernej. Na razie dużo nie ma ale cos tam już zaczyna wychodzić. Elementy które mam juz zrobione na gotowo postanowiłem psiknąć "podkładem". No nie mogłem sie powstrzymać.













--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
02-01-23 17:11  Odp: [R] Valentine Mk II/ Modelik / 1Dpanc.
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Powodzenia i kibicuję!

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
02-01-23 17:31  Odp: [R] Valentine Mk II/ Modelik / 1Dpanc.
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

Będę zaglądał:)

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 
02-01-23 23:14  Odp: [R] Valentine Mk II/ Modelik / 1Dpanc.
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Ale Ci ktoś prezent zrobił ...

--
serwusik

 
02-01-23 23:26  Odp: [R] Valentine Mk II/ Modelik / 1Dpanc.
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Masz jakiś pomysł na gąsienice ? Walentyna miała wyjątkowe :)

--
http://messer.cba.pl

 
03-01-23 04:20  Odp: [R] Valentine Mk II/ Modelik / 1Dpanc.
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Drafmodel ma gęsi do Valentine. A zresztą Bishop miał takie same wiec może Modelik ma.

 
03-01-23 08:59  Odp: [R] Valentine Mk II/ Modelik / 1Dpanc.
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Sama konstrukcja arcyciekawa, ale model podobno tragiczny, jeśli chodzi o standard:-)
Ale jak już malujesz i waloryzujesz, to przyklejaj części równo:-) Ta imitacja zawiasu z lewej strony na tylnej klapie niezbyt siadła:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
03-01-23 11:24  Odp: [R] Valentine Mk II/ Modelik / 1Dpanc.
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Malowanie nie zamaskuje błędów wycinanki ani montażu. To złożony proces wymagający wzmocnienia, gruntowania, szpachlowania, szlifowania, dopieszczania, szlifowania, dopieszczania......
Inaczej efekt będzie słaby. Ale pewnie o tym wiesz. Tak tylko piszę ;-)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
03-01-23 11:37  Odp: [R] Valentine Mk II/ Modelik / 1Dpanc.
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Stary tu chyba nie tyle chodzi o jakieś drastyczne błędy wycinanki lecz o bardzo nieapetyczną kolorystykę. Moim zdaniem w konkurencji biedy graficznej to z Valentine może konkurować tylko Hetzer Chwat .

 
03-01-23 12:19  Odp: [R] Valentine Mk II/ Modelik / 1Dpanc.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Messer, do tej pory o gąskach nie myślałem za dużo bo nie wiem czy model w ogóle uda mi się ukończyć, ale jeżeli do tego etapu dojdę to gąski będą z Draf Model.
StuGu, Model jest w moim odczuciu niesklejalny w standardzie podobnie zresztą jak A30 Challenger z Modelika którego kleiłem kilka lat temu, ale ja nie jestem mistrzem standardu jak Ty . Ten zawias już poprawiłem. Przy robieniu zdjęć chyba jeszcze klej nie był całkowicie wyschnięty i przy dotknieciu sie przetrącił.
ABC, malowanie modelu jest podyktowane tym, ze mało co tutaj pasuje i jak juz pisałem wcześniej moim zdaniem model jest w standardzie niesklejalny. Nieapetyczne malowanie to druga sprawa ale mniej istotna.

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024