FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 7Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
02-01-23 04:17  Odp: [R] Amerykańska rura czyli F-104G Starfighter Kartonowa Kolekcja 1:33
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Windus Model tylko i wyłącznie kleje odparowanym BCG z kilku elementów jestem zadowolony jak dobrze mi wyszły z innych trochę mniej. Dla mnie najtrudniejszych elementem było wyprofilowanie poszycia segmentu podwozia głównego. Mogłem rozwiązać taki sposób, żeby poszycie rozciąć na pół i dać pasek łączeniowy inaczej ten segment się ułożył do wręg i lepiej by wyglądał.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
02-01-23 12:35  Odp: [R] Amerykańska rura czyli F-104G Starfighter Kartonowa Kolekcja 1:33
Piotr P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 1

Przód kadłuba wygląda dobrze ale od segmentu podwozia głównego do ogona jest już nie najlepiej. Wydaje mi się, że używasz zbyt dużo kleju co powoduje rozmiękczenie kartonu a w rezultacie krowie żebra. Widzę też brak uformowania oklejek do kształtu wręgi przed przyklejeniem. Oklejka musi idealnie pasować do wręgi na sucho. Ma nasuwać się lekko i bez siły. Jak będzie ciasno to problem gwarantowany. Krawędzie oklejek po uformowaniu dobrze jest najpierw zaimpregnować cienką warstwą BCG tak na ok 1 - 1,5mm szerokości od krawędzi. Poczekać aż wyschnie do sucha i dopiero potem nakładać drugą, cienką warstwę już do własciwego klejenia. Klej wtedy nie wsiąknie tak szybko w karton a dobre spasowanie oklejki zaowocuje idealnym łączeniem segmentu :-)

--
Pozdrawiam
Piotrek

 
02-01-23 17:50  Odp: [R] Amerykańska rura czyli F-104G Starfighter Kartonowa Kolekcja 1:33
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Piotr P. No niestety błąd doświadczonego modelarza przy następnym samolocie będzie lepiej z łączeniami segmentów bardzo bym chciał skleić jeszcze raz ten samolot bardzo mi się podoba, a jaki to będzie model zobaczymy mam pewną koncepcję co to będzie.

Tu mam pytanie do osób kleiły ten samolot odnośnie jakich kół użył z wycinanki czy żywiczne. Z stąd pytanie ponieważ zastanawiam się nad trzema opcjami.

1 opcja to ścięcie mocowania koła do golenia podwozia w miejscu gdzie jest zaznaczona czerwona linia:


2 opcja to poszerzenie otworu w kole żywicznym gdzie jest zaznaczone na czerwono:


3 opcja to dopasować tak mocowanie aby pasowało do otworu

Nie wiem co zrobić mam ciężki orzech do zgryzienia.

Pozdrawiam.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
02-01-23 23:15  Odp: [R] Amerykańska rura czyli F-104G Starfighter Kartonowa Kolekcja 1:33
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Piotr P. dobrze Ci radzi z klejeniem za pomocą BCG.
Jutro sprawdzę jak zrobiłem u siebie z kołami bo szczerze to już nie pamiętam.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
03-01-23 11:56  Odp: [R] Amerykańska rura czyli F-104G Starfighter Kartonowa Kolekcja 1:33
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Mam sentyment do tej rury, bo dla mnie, chłopaka z prowincjonalnego miasteczka (Gryfic) to był pierwszy model spoza RWPG jaki udało mi się kupić w '90r w gdańskim sklepie, którego lokalizacji bym teraz ni chu nie odnalazł....pamiętam, że był z Matchbox'a w 1:72 i wszystkie chłopaki z klasy go zazdrościły ;P Bo ileż można było żreć te wszystkie Jaki, RWD, Łosie i Karasie z PZW... a tylko to było w kioskach poza MM.. Skleił bym go z chęcią ale w innym malowaniu bo niemiecki krzyż to u mnie w kolekcji nigdy nie zagości... Ale chociaż sobie pooglądam ;)

--
GG 6801515

 
12-01-23 17:46  Odp: [R] Amerykańska rura czyli F-104G Starfighter Kartonowa Kolekcja 1:33
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Witajcie. Kolejne etapy budowy za mną do modelu dochodzą kolejne przyklejone elementy. Na samym początku przykleiłem charakterystyczny garb oraz przednie i główne golenie podwozia. Jeśli chodzi mocowanie kół do podwozia głównego to wybrałem trzecią opcję czyli dopasowałem mocowanie, aby pasowało o otworu w kole. Mogę powiedzieć, że stopniowo powoli zbliżam się do końca budowy modelu. Kolejny element który trafi swoje miejsce to ster kierunku i wysokości. Zapraszam do oglądania.

Garb:


Przednie i główne golenie podwozia:


Pozdrawiam.

--

Post zmieniony (15-01-23 16:00)

 
15-01-23 16:26  Odp: [R] Amerykańska rura czyli F-104G Starfighter Kartonowa Kolekcja 1:33
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Witajcie. Prace nad budową F104 posuwają się na przód do modelu przykleiłem ster kierunku i wysokości oraz klapy do skrzydeł. Muszę przyznać, że model co raz bardziej mi się podoba i daje mi dalszą mobilizację do tego aby ukończyć relację, wziąć kolejny model na matę oraz aby kleić systematycznie. Zapraszam do oglądania

Ster kierunku i wysokości:


Klapy skrzydeł:


Pozdrawiam.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
15-01-23 21:27  Odp: [R] Amerykańska rura czyli F-104G Starfighter Kartonowa Kolekcja 1:33
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Coraz lepiej.
Działaj dalej :)

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
16-01-23 14:27  Odp: [R] Amerykańska rura czyli F-104G Starfighter Kartonowa Kolekcja 1:33
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Windus dzięki staram się kleić systematycznie model po trzy godzinki dziennie. Choć nie zawsze było to możliwe, ale staram się kleić co raz lepiej i czysto.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
16-01-23 23:08  Odp: [R] Amerykańska rura czyli F-104G Starfighter Kartonowa Kolekcja 1:33
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

I o to chodzi :)
Trzy godziny dziennie... marzenie :)

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 7Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024