FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
11-05-22 10:50  Odp: [R] Rumuńskie działo samobieżne M5- Maresal Sklej-Model
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Mimo nieduzych postepów, jest moc:-) Podoba mi sie wykonanie, bardzo schludnie, brawo:-)
Waloryzacja tego modelu jest według mnie przesadzona, ale wygląda bardzo atrakcyjnie.
Jak retuszujesz krawędzie?

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
11-05-22 12:39  Odp: [R] Rumuńskie działo samobieżne M5- Maresal Sklej-Model
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Model wygląda o niebo lepiej niż Twoje narzekanie sugeruje :)
Dobra robota, tak trzymaj.

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
11-05-22 15:58  Odp: [R] Rumuńskie działo samobieżne M5- Maresal Sklej-Model
Ziga 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

ReVan, pięknie jest! Teraz jeszcze ze dwa lata na koła i gąski i po robocie ;-)

--
Pozdrowienia
Kaz

"They say hard work never hurt anybody, but I figure why take the chance" - Ronald Reagan

 
07-07-22 21:19  Odp: [R] Rumuńskie działo samobieżne M5- Maresal Sklej-Model
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

Witajcie,
Odpowiadając:
@StuGu- retusz jest dość trudny do wykonania, do tego zdjęcia niestety nie odzwierciedlają stanu faktycznego, ale retusz zbliżonym kolorem do sraczkozielonego, nie za bardzo dbam o jakość bo i tak miejsca retuszowane będą pociągnięte suchą pastelą:)
@Ziga- no jak możesz;)))) Max półtora:D

Po przerwie spowodowanej innym projektem, ruszam dalej, myślę że z jakąś tam większą intensywnością:)
Nadszedł czas na układ jezdny, co zresztą zasugerował autor modelu.
Zacząłem od dupy strony, wykonałem tylne koła napinające, prezentują się następująco:






Retuszem póki co się nie przejmuję, będzie poprawiany na koniec pastelami
Zabrałem się już za koła jezdne (8 sztuk) i to będzie tematem kolejnej aktualizacji
Trzymajcie się:)))

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 
08-07-22 00:24  Odp: [R] Rumuńskie działo samobieżne M5- Maresal Sklej-Model
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Kazek słusznie Ci pocisnął bo popełniłeś podstawowy błąd taktyczny :D
Trzeba było zacząć od najtrudniejszych elementów i mając gotowe zawieszenie napawać się składaniem bryły jako wisienką na torcie :P
BTW: Takie podejście daje gwarancję, że nie porzucisz tematu bo będzie szkoda zaprzepaścić całą pracę przy gąskach ;)
Noo i te kółka wyglądają zacnie ;)

--
GG 6801515

 
05-09-22 20:09  Odp: [R] Rumuńskie działo samobieżne M5- Maresal Sklej-Model
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

Witajcie, znów tu jestem:)
Po burzliwej części mojego przykrego lajfu, nastąpiła chwila spokoju, toteż uzupełniam kolejną część relacji
Kolejnym etapem który sobie wybrałem to koła w ilości 8 sztuk. I wydaje mi się że najgorsze mam już za sobą, kurna pierdyliard nakrętek!!! Zgroza!
Ale ale już po..
Pozwolę sobie jako modelarz amator, na ukazanie małego tutorialu, coby inni amatorzy przeczytali a starsi koledzy się pośmiali :D
Tematem będzie wycinka pierścieni, obręczy o dość małej szerokości. W przypadku tego modelu trzeba je podkleić brystolem.

Po naklejeniu części na brystol, wyciąłem środkowe koło- którego nie wyrzucamy:D

Po wycięciu środków, od niezadrukowanej strony nasączyłem części super glue, po wyschnięciu szlif i retusz

Kolejnym etapem było wstawienie wyciętego wcześniej krążka na swoje miejsce i podklejenie wszystkiego taśmą maskującą

Gdy mamy już wszystko podklejone taśmą, można przystąpić do wycinania obręczy po zewnętrznej stronie


Teraz możemy śmiało odkleić taśmę, obręcze nie uszkodzą się gdyż wcześniej zostały zaimpregnowane super glue


Śmiało można już wypychać krążki z środka i gotowe:))))



Możliwe że Ameryki to ja nie odkryłem, ale zachciało mi się Wam to pokazać

No ale zrobiłem te koła, ogumienie zostało zaglutowane, wyszlifowane, zapodkładowane i finalnie pomalowane na czarno









To by było na tyle dziś, następnym etapem chyba będzie coś lżejszego, myślę o elementach zawieszenia:)
Pozdrawiam wszystkich!!

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 
05-09-22 20:20  Odp: [R] Rumuńskie działo samobieżne M5- Maresal Sklej-Model
jhradca 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
 

Bardzo pomysłowo i efektownie.

--
Wicher 1:100 cz.3 , Wicher 1:100 cz.2 , Wicher 1:100 cz.1

 
05-09-22 20:40  Odp: [R] Rumuńskie działo samobieżne M5- Maresal Sklej-Model
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Bardzo piknie panie. Niby modelarz amator ta jasne, a modele eleganckie wychodzą.

--

Post zmieniony (05-09-22 20:42)

 
26-09-22 17:15  Odp: [R] Rumuńskie działo samobieżne M5- Maresal Sklej-Model
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

Witajcie
Naładowany pozytywnymi emocjami Przeciszowa, jadę dalej z budową zielonego karalucha. Kolejnym etapem była budowa kółeczek podtrzymujących:




Dalej zabrałem się za element mocowania kół napinających oraz napędowych:


Zrobiłem także zespół zawieszenia kół jezdnych- resory piórowe i wahacze:


Tym sposobem pozbyłem się dobrej połowy kartki z częściami co dało mi w sumie dużo ulgi 😀
W kolejnej odsłonie zaprezentuję koła napędowe, i będzie trzeba myśleć o chodowli dżdżownic, tfu gąsienic 😀
Pozdrawiam 😀

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 
26-09-22 18:48  Odp: [R] Rumuńskie działo samobieżne M5- Maresal Sklej-Model
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

Teraz masz praktycznie z górki jeśli chodzi o budowę modelu. Bardzo ładne sklejone części i czysto przede wszystkim. Podpatruje dalej. Chyba nie wiele zostało ci do ukończenia budowy. Efekt końcowy będzie wow coś czuję.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024