FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 14Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
04-12-22 15:09  Odp: [R] PzKpfw VI Ausf. B Tiger II - wyd. Angraf
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Cześć,

podrzucam kolejną aktualizację, udało mi się wkleić chłodnice, zbiorniki paliwa oraz przykleić płyty boczne. Chłodnice i zbiorniki musiałem ściskać bo było mało miejsca, włącznie z pozbyciem się dodatkowego zaprojektowanego dystansu przyklejonego do płyt oddzielających chłodnice od segmentu z silnikiem. Co ciekawe porównując mój model z modelem Radka przedział na silnik wyszedł mi o jakieś 2-3mm szerszy więc tutaj chociaż może nie będzie takich problemów ze zmieszczeniem elementów. Dodatkowo położyłem już płytę stropową, którą trzeba było zeszlifować o ok. 1mm z każdego boku tak żeby pasowała. W dalszych krokach przechodzę do klejenia silnika.





 
04-12-22 19:34  Odp: [R] PzKpfw VI Ausf. B Tiger II - wyd. Angraf
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

Model cieszy oko, fajnie Ci idzie, peryskop kierowcy też już wpasowałeś. Dobrze, że masz więcej luzu w komorze silnikowej, może uda Ci się bez doci nek umieścić wszystkie elementy. Uważaj bo przy silniku niektóre elementy są wydrukowane w lustrzanym odbiciu,

--
pozdr, Radek

 
31-12-22 12:12  Odp: [R] PzKpfw VI Ausf. B Tiger II - wyd. Angraf
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Cześć,

ostatnia aktualizacja w tym roku :) jestem gdzieś w połowie drogi z silnikiem, mimo, że nie będzie on jakoś super widoczny, ma trochę drobnych błędów tak jak pisał Radek - odbite lustrzanie części/rysunki w instrukcji, to skleja się go całkiem przyjemnie. Dalsze odcinki relacji po nowym roku, a ja zapraszam do zdjęć:


 
31-12-22 14:50  Odp: [R] PzKpfw VI Ausf. B Tiger II - wyd. Angraf
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Piękna robota,... tylko żal, że to wszystko będzie można podziwiać tylko na zdjęciach np. układ napędowy wewnątrz kadłuba - to wszystko co jest pod podłogą.
Ja osobiście nie lubię robić czegoś, czego potem nie można pokazać.
Mogę tyko podziwiać twoje samozaparcie

--
pozdro
Wojtek
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
Ja każdy model potrafię schrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Cerkiew
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej

 
31-12-22 15:58  Odp: [R] PzKpfw VI Ausf. B Tiger II - wyd. Angraf
Radek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
 

W tym modelu wszystko można pokazać, wystarczy wykonać tak płyty pancerne, aby można je było łatwo zdemontować.


--
pozdr, Radek

 
01-01-23 14:03  Odp: [R] PzKpfw VI Ausf. B Tiger II - wyd. Angraf
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. I w takim tylko przypadku robiłbym wnętrze. Precyzja Twojego wykonania jest wyśmienita. Nic tylko podziwiać.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
02-01-23 14:39  Odp: [R] PzKpfw VI Ausf. B Tiger II - wyd. Angraf
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Dzięki chłopaki za doping :)

Tak jak pisał Radek, model będzie w całości otwierany więc całkiem sporo będzie widać.
Przy drążkach skrętnych oraz innych elementach układu napędowego zastanawiałem się czy nie wykonać ich w jakiejś ograniczonej formie tak żeby elementów niewidocznych nie robić, ale koniec końców doszedłem do wniosku ze dłużej zajmie zanalizowanie i zaprojektowanie jak to zrobić w wersji uproszczonej niż zrobienie wg wycinanki. A my mamy chociaż zdjęcia, że jest zrobione coś więcej, przy silniku faktycznie dołu bocznych ścian raczej nie będzie widać, choć u mnie w modelu segment silnikowy wyszedł trochę szerszy niż u Radka więc może coś tam będzie można dostrzec.

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!:)

 
02-01-23 16:24  Odp: [R] PzKpfw VI Ausf. B Tiger II - wyd. Angraf
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Mimo wszystko, taki rozbebeszony model według mnie zawsze traci - nie ma całej bryły, sylwetki, przez co odbiór jest niekompletny:-) Dlatego też nie wykonuje generalnie pojazdów z wnętrzem. Ale co kto lubi:-)
A tutaj pełna profeska i znakomita robota:-) Retusz zabija:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
03-01-23 14:48  Odp: [R] PzKpfw VI Ausf. B Tiger II - wyd. Angraf
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Dzięki Stugu :) O kompletność się nie martw na półce będzie stał poskładany :)
Zaczynając go zastanawiałem się czy nie zrezygnować z wnętrza, ale musze przyznać, że sklejając całość bawię się całkiem nieźle :)

Co do retuszu to musze przyznać, że pomogły mi rady od ludzi malujących figurki do gier planszowych, kluczowym wcale nie był sposób nakładania(wiadomo w miarę dokładnie i bez pośpiechu), ale dość mocne dbanie o pędzle by jak najdłużej zachowały swój kształt i były "jak nowe". Wydaje mi się, że "paprzę" teraz mniej :)

 
08-01-23 10:47  Odp: [R] PzKpfw VI Ausf. B Tiger II - wyd. Angraf
Viz 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 5
Galerie - 3
 

Podrzucam aktualizację pracy nad silnikiem, po przymierzeniu na sucho, mieści się na styk, także dobrze ze komora silnika wyszła szersza.
Radku, zgapiłem od Ciebie wygląd przewodów, wyszły Ci ciekawiej niż te zaproponowane w wycinance :)
Powoli zbliżam się do końca wnętrza kadłuba, jeszcze kilka dni pracy i będę brał się za układ jezdny.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 14Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024