FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 61 z 63Strony:  <=  <-  59  60  61  62  63  ->  => 
28-12-22 09:52  Odp: Nowości i zapowiedzi 2022 - wątek informacyjny
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Kto jest autorem tej Burzy?

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
28-12-22 10:08  Odp: Nowości i zapowiedzi 2022 - wątek informacyjny
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Autorem jest Grzegorz Nowak.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
28-12-22 10:52  Odp: Nowości i zapowiedzi 2022 - wątek informacyjny
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

a ta "Burza", to przedruk/wznowienie czy całkiem nowy projekt?
wrzuciłby by kto arkusze...

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
28-12-22 11:06  Odp: Nowości i zapowiedzi 2022 - wątek informacyjny
Pranas 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


 - 5

https://www.facebook.com/photo?fbid=462277549442527&set=pcb.462278479442434
Myszle, ze nowy projekt.


--

Post zmieniony (28-12-22 11:07)

 
28-12-22 11:19  Odp: Nowości i zapowiedzi 2022 - wątek informacyjny
97 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

ok, bo myślałem, że to wznowienie z nr 12/02 gdzie był to przedruk starego, po drodze coś mi się pokićkało, że wydany jeszcze był po bismarcku...

--
----------------------------------------------------------------------------
o tu choszm ... o takie
F4 Phantom II A10 Thunderbotl II

 
28-12-22 12:56  Odp: Nowości i zapowiedzi 2022 - wątek informacyjny
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

Niestety, występuje według mnie błąd drukarski na pokładzie ORP Burzy z obecnego nowego wydania MM. Przebiegające brązowe pasy wzdłuż pokładu częściowo zachodzą na ryfle, a częściowo nie (pół na pół). Wydaje mi się, że w zamyśle chyba te brązowe pasy miały być w całości na ryflach. Dziwnie to wygląda w obecnej formie. A jakie jest Wasze zdanie?

--

Post zmieniony (28-12-22 20:29)

 
28-12-22 14:52  Odp: Nowości i zapowiedzi 2022 - wątek informacyjny
Rak71 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Nowy projekt (Burza po przebudowie w Wielkiej Brytanii w 1942r.). To o czym piszesz to Burza po przebudowie w Polsce w połowie lat 50-tych na okręt obrony przeciwlotniczej.

--

Post zmieniony (01-01-23 16:54)

 
28-12-22 19:23  Odp: Nowości i zapowiedzi 2022 - wątek informacyjny
Bart 

Na Forum:
Galerie - 1
 

A co w zapowiedziach? (niech zgadnę...)

 
31-12-22 13:02  Odp: Nowości i zapowiedzi 2022 - wątek informacyjny
kari   

... pytanie do autora projektu "Burzy" w nowym mM:
w opracowaniu widać bardzo nietypowy wygląd oszklenia stanowiska dowodzenia (GSD),
czy zatem istnieją dowody; dokumentacja pomodernizacyjna, fotografie pokazujące
kształt tego elementu nadbudówki?
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

--

 
01-01-23 12:07  Odp: Nowości i zapowiedzi 2022 - wątek informacyjny
Norvik 
moderator




Na Forum:
Galerie - 25


 - 1

Rok się zakończył - pora więc na podsumowanie. Nie był to łatwy rok dla nikogo, więc i Wydawcy kartonówek musieli to odczuć. Modeli, które udało nam się zinwentaryzować było 162, wobec 174 w 2021 roku, który był wyraźnie gorszy od poprzednich lat. Wydaje się jednak, że to i tak dobry wynik, bo prawie wszyscy polscy Wydawcy coś nam zaproponowali (nawet Modelik :) ). Zwycięzcą został tradycyjnie Answer z 37 modelami, potem GPM (17) i WAK (12). Mimo wojny ukraińscy Wydawcy mniej lub bardziej poturbowani kontynuowali działalność, a Bumażnoje Modelirowanie po powrocie do świata żywych zmienił nazwę na Paper Modeling.
W szał zakupów nie udało mi się wpaść, bo moja ulubiona kategoria - pojazdy współczesne i zimnowojenne z wyłączeniem sprzętu sowieckiego - jakoś specjalnie nie była reprezentowana, ale coś się udało kupić :) Ciągle liczę, że Answer wyda w tym roku w końcu Fauna.W oczekiwaniu na niego skleiłem już coś na pakę, a tu kolejny rok cisza...
Mam nadzieję, że nowy rok nie okaże się przynajmniej gorszy od poprzedniego i spełni nasze modelarskie życzenia choć w niewielkim stopniu. Dziękuję wszystkim za pomoc w prowadzeniu wątku i merytoryczne wypowiedzi. Mam wrażenie, że awantur w wątku w tym roku było mniej i tego się trzymajmy. Wydawcom zaś życzę, by nadal trzymali głowę na powierzchni i nie dali się utopić mimo sztormu.

--
pozdrawiam

Norvik

-----------------------------------
Na warsztacie MIM-104B Patriot z Answeru

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 61 z 63Strony:  <=  <-  59  60  61  62  63  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024