FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
22-12-22 19:15  [G] Nakajima J1N1-S Gekko (GPM, skala 1:33)
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Witam, przedstawiam galerię skończonego "przed chwilą" modelu samolotu Nakajima Gekko wydanego przez GPM. Model jakoś tak mało popularny, myślałem o nim od momentu pojawienia się na rynku. W końcu jest. Model jest bardzo dobrze opracowany, ale niestety nie pozbawiony kilku dość istotnych błędów, które są jednak do ogarnięcia, ale niektóre mogę wprawić w konsternację. Jest dość trudny - kadłub, duże, nie podzielone skrzydła (krawędź natarcia ok. 23 cm), oszklenia, gondole podwozia czy osłony silników wymagają sporo uwagi. Przy sklejaniu korzystałem z wręg wyciętych laserem (plus dodatkowe drobne elementy do pomalowania - super), wykorzystałem gotową owiewkę i żywiczne koła. Jeżeli ktoś decydowałby się na klejenie to "niespodzianki" czekają przy sterze pionowym, gondolach podwozia (odwrotnie zaznaczone klapy podwozia, lewa na prawej gondoli i na odwrót) oraz oprofilowaniach (bez ingerencji skalpelem w oryginalne części nie obejdzie się). Mimo to uważam, że wycinanka bardzo jest godna polecenia, jest świetnie przemyślana.



--

Post zmieniony (23-12-22 15:15)

 
22-12-22 19:28  Odp: [G] Nakajima J1N1-S Gekko (GPM, skala 1:33)
PABLOS 

Na Forum:
Galerie - 27
 

Bardzo precyzyjnie i czysto wykonany model w standardzie , tylko podziwiać umiejętności . Tylny segment kadłuba jest chyba w nieco
innym odcieniu , ale to nie umniejsza uzyskanego efektu.
Pozdrawiam

--
PABLOS

 
22-12-22 19:56  Odp: [G] Nakajima J1N1-S Gekko (GPM, skala 1:33)
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

PRZE - PIĘK - NY.

Zresztą można by powiedzieć - jak zwykle. Też czeka u mnie w kolejce w top 5. Szkoda, że przy tak zrobionych silnikach, nie pokusiłeś się o otwarcie okapotowania silnika. Z Twoimi umiejętnościami, efekt byłby zapewne przekozacki. Aczkolwiek i tak mi szczęka opadła, bo wygląda po prostu obłędnie.

Możesz opisać co to za przygoda przy sterze kierunku mnie czeka?

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
22-12-22 20:06  Odp: [G] Nakajima J1N1-S Gekko (GPM, skala 1:33)
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Po cichutku śledziłem relację na mordoksiążce, kawał dobrej, modelarskiej roboty - gratuluję!

--
http://messer.cba.pl

 
22-12-22 20:20  Odp: [G] Nakajima J1N1-S Gekko (GPM, skala 1:33)
jacob 

 

Tak jak Messer śledziłem budowę na fb. Świetnie go skleiłeś! Też go mam i kiedyś, kiedyś... Odwzorowanie bryły w tym modelu jest wg mnie bardzo bliskie ideału - bez niepotrzebnych kantów i uproszczeń. Jakby ten model dostał nieco lepszą szatę graficzną, powiedzmy waloryzację a'la AH, to byłby jeszcze lepszy - choć ten samolot nie miał zbyt "krzykliwych" kamo.
Gratuluję modelu, kawał modelarskiej roboty!

--

 
22-12-22 20:22  Odp: [G] Nakajima J1N1-S Gekko (GPM, skala 1:33)
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Kolejny piękny model spod Twojej ręki!
Choć bez dodatkowego zaskoczenia - też widziałem postępy na fejsie ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
22-12-22 20:24  Odp: [G] Nakajima J1N1-S Gekko (GPM, skala 1:33)
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Mucha - w sterze kierunku jest wcięcie, przez które przechodzi łączona końcówka krawędzi spływu stateczników poziomych. To wcięcie jest zbyt płytkie (między sterem a statecznikiem powstaje szeroka szczelina), a nie można go powiększyć bo to koliduje z gniazdem na światło pozycyjne. Ja ścinałem końcówkę krawędzi natarcia. Wcześniej spotkasz problem z jednym z paneli w kabinie - jest po prostu w innej skali...



--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
22-12-22 20:31  Odp: [G] Nakajima J1N1-S Gekko (GPM, skala 1:33)
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Dzięki za podpowiedzi, będę miał na uwadze. Jeszcze raz gratulacje, obłędne wykonanie. Jeszcze kawał drogi przede mną...

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
22-12-22 21:28  Odp: [G] Nakajima J1N1-S Gekko (GPM, skala 1:33)
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

Też śledziłem relację na fb..
Rewelacyjne wykonanie.

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
22-12-22 21:32  Odp: [G] Nakajima J1N1-S Gekko (GPM, skala 1:33)
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

@Kilmister
natarcia czy spływu?

--
pozdro
Wojtek
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
Ja każdy model potrafię schrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Cerkiew
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024