FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
22-12-22 12:29  Odp: [T] Drewnochron Capon Extra - wycofany?
pawelewap 



Na Forum:
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Użyłem ostatnio tego Vidaronu i jestem zadowolony z efektów. Jest bardzo podobny do używanego wcześniej przeze mnie Caponu.

--
--------------------
W budowie: Lxd 2

 
25-12-22 19:15  Odp: [T] Drewnochron Capon Extra - wycofany?
Sklejacz   

Polecam bo wypróbowalem.z chemstalu. Takie same właściwości jak capon z drewnochronu.

--
Pozdrawiam
Paper Boy

 
27-12-22 04:37  Odp: [T] Drewnochron Capon Extra - wycofany?
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Capon to lakier podkładowy który prócz 80-85 % rozpuszczalnika zawiera cykloheksanon który się krystalizuje na powietrzu i właśnie tworzy tą impregnację. Natomiast impregnaty gruntujące do drewna zawierają prócz 90% rozpuszczalników takie środki biobójcze jak : tebukonazol, tolilofluanid, permetryna, chlonofenyl, dimetyl, ilometylopentan. Tak że podobieństwo w konsystencji i wyglądzie obu caponów i impregnatów gruntujących jest uderzające to jedna nie to sami, niekoniecznie uzyskamy identyczne efekty na kartonie. Manipulowanie detalami kartonowymi nasączonymi całą plejadą środków biobójczych trudno uznać za calkiem bezpieczne dla zdrowia.

 
27-12-22 16:34  Odp: [T] Drewnochron Capon Extra - wycofany?
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Ceva, jeśli się rożnią, to nie znaczy, że się nie nadaje do impregnowania papieru.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
27-12-22 17:20  Odp: [T] Drewnochron Capon Extra - wycofany?
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 32


 - 4

Bizon, tego że się nie nadaje do impregnowania papieru nie napisałem, po prostu zasygnalizowałem różnicę, a jak ktoś chce to może impregnować karton nawet pokostem, o ile będzie mu to pasowało...

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
27-12-22 20:57  Odp: [T] Drewnochron Capon Extra - wycofany?
kielnik5   

Witam Capon z polifarb Dębica już nie jest produkowany produkcja przejął Cieszyn obie firmy należą teraz do jednej firmy PPG Deco i dębicki to już tylko to co zostało na sklepach lub magazynach .pozd

 
27-12-22 23:51  Odp: [T] Drewnochron Capon Extra - wycofany?
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Jest jeszcze Capon extra z Domaluxu i chyba tańszy od tego z Polifab Dębicy.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
28-12-22 00:33  Odp: [T] Drewnochron Capon Extra - wycofany?
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Capon, Kapon...Bez różnicy... Ta nazwa określa przeznaczenie środka czyli: nitrocelulozowy podkład gruntujący do drewna.
Czy będzie miał przyrostki typu: "super", "extra" czy nawet "mega" to już jest marketing i nas to absolutnie nie interesuje...
Dla nas ważne by nie był to podkład "wypełniający" bo może zawierać talk. Cała reszta jest nieistotna bo i tak rozcieńczamy go nawet do 50/50% z nitro by wsiąkł w papier a nie pozostawiał śladów- smug, plam etc....
I teraz przejdźmy do meritum, bo czytam głosy że chemia podrożała itp... Serio?
Powtórzę więc: 1l caponu dla modelarza to min.2-3 lata przygody....Wystarczy po odlaniu słoiczka po musztardzie na bieżące potrzeby, dolać nitro, szczelnie zamknąć puszkę i postawić w piwnicy do góry dnem...A jak masz 1 model i nie chcesz inwestować to po to masz kolegów/modelarzy, po to jest forum by zapytać czy ktoś w okolicy nie miał by kapkę caponu użyczyć....Kiedyś jeden z młodszych forumowych kolegów się odezwał jak przyjechał na studia do Poznania i bez najmniejszego problemu podarowałem mu jedną z mat olfy, jakieś materiały i tektury co potrzebował. Co prawda potem straciliśmy kontakt ale świat mi się przecież przez to nie zawalił...
Wystarczy trochę pomyślunku i odwagi by zapytać...

--
GG 6801515

 
06-12-23 15:39  Odp: [T] Drewnochron Capon Extra - wycofany?
Sylan   

Cześć wszystkim, wykopałem ten wątek, bo mam do Was pytanie.
W związku z tym, że skończył mi się zapas Caponu, a w pobliskiej Castoramie nie go nie było i podobno ma nie być, porozmawiałem z pracownikiem i polecił mi Super Grunt firmy Hartzlack, dokładnie ten:
https://www.hartzlack.pl/produkty/lakiery-podkladowe/rozpuszczalnikowe/35-hartzlack-super-grunt
Jest to na bazie rozpuszczalników alkoholowych, nie śmierdzi aż tak jak Capon (kwestia gustu), a w konsystencji przypomina bardziej wodę - ma to plusy i minusy. Próby na wydrukach offsetowych wyszły pozytywnie, papier się nie odkształcił, test kleju introligatorskiego, wikolu, butaprenu i BCG - zdany pozytywnie ;) Papier zachowuje się też całkiem nieźle, dobrze się tnie, daje się kształtować itd.
Jednak jako laika niepokoi mnie to, że to jednak nie jest Capon... Czy ktoś z Was miał z tym styczność i czy długofalowo impregnacja tym da podobny efekt jak Caponem?

Pozdrawiam
Sylan

 
06-12-23 18:22  Odp: [T] Drewnochron Capon Extra - wycofany?
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 32


 - 4

Capon jest nadal dostępny, fakt że może nie markowy, ale jest. Ja ostatnio nabyłem taki jak w załączonym linku https://allegro.pl/oferta/kapon-capon-extra-podklad-nitro-1l-14066764325?utm_source=notification&utm_medium=cartWithPayment&utm_campaign=cef7b135-c856-4150-84eb-687c2d87cdd6&snapshot=MjAyMy0xMS0wM1QxMDoyNzozOS44MDIxNTY0MzZaO2J1eWVyOzhhNTNjMjk0MjZkOTc3Zjk4ZDk3MDk2Y2FlODE4NmQ5ZDdkY2ZmZmIwOWE1MTM4YmQ5OWJhODFmMGU0YzEwM2U%253D Używać jeszcze nie używałem, na razie tylko wąchałem zawartość, ma kopa jak normalny capon. ;-)

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024