FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
09-12-22 22:14  [G] Sk.kfz. 184 Ferdinand - FlyModel
JaCkyL 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26
 

Witajcie
Korzystając z chwili wolnego czasu uzupełniam galerie ukończonych modeli. Pierwszy to Sd.Kfz.184 "Ferdinand" z wycinanki FlyModel nr. 154. Model drukowany cyfrowo, zawiera standardowo wycinany laserowo szkielet i elementy gąsiennic. Szkielet wykorzystałem, a gąsienice to laserowo wycinany produkt WAK. Pojazd skończyłem jeszcze w 2021 roku, debiutował na zeszłorocznym konkursie w Gołębiu, niektórzy mogli go widzieć jeszcze na kilku konkursach. Dzisiaj jest tutaj :)

Z dodatków użyłem jeszcze żywicznych lamp i stalowej liny ze sklepu Piterpanzera i kalkomanie na zamówienie od kolego Mr. Decals (znajdziecie na FB ;) ) Jak widać model jest malowany, teoretycznie malowanie spod Kurska. Teoretycznie, bo bardzo się męczyłem z malowaniem wężyków. Model przemalowywałem od zera 3 razy :D W końcu wężyki namalowałem pędzlem, cała reszta aerografem farbami Tamiya, AK i Vallejo. Nie jestem zadowolony :/
Ludzik to mechanik Tamiya :) Przerobiony, połamane ręce, wymieniona głowa ( dzięki Piterpanzer! ), można powiedzieć, że to moja druga figurka w życiu, więc jest jaki jest Herr Ferdinand :)











Pozdrawiam
Jacek

 
10-12-22 13:28  Odp: [G] Sk.kfz. 184 Ferdinand - FlyModel
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Piękne malowanie. Jest na co popatrzeć.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
11-12-22 11:10  Odp: [G] Sk.kfz. 184 Ferdinand - FlyModel
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Świetne wykonanie. Podziwiam i gratuluję.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
11-12-22 11:57  Odp: [G] Sk.kfz. 184 Ferdinand - FlyModel
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Model zacny choć jak na tak krótką historię użytkowania (debiut w bitwie na Łuku Kurskim) mocno styrany ;-)
Ciekawi mnie tylko ten czołgista. Figurki to ciężki temat bo wiadomo że na dioramce się nie ruszają i teoretycznie mogą być w każdej pozycji jak to na stopklatce. Twój wygląda jakby startował do sprintu. Jaka myśl Ci przyświecała gdy wybierałeś akurat taką figurkę w tej pozycji?
I nie widzę śladów gąsienic na tym sypkim jakby nie było gruncie a taki potwór musiałby je chyba zostawić.
Ogólne wrażenie znakomite ale akurat te dwie rzeczy tak mi się rzuciły w oczy. Może dlatego że jeszcze nie piłem porannej kawy ;-)

--

Post zmieniony (11-12-22 13:00)

 
11-12-22 18:04  Odp: [G] Sk.kfz. 184 Ferdinand - FlyModel
JaCkyL 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26
 

Dzięki wszystkim za miłe słowa! Cieszę się, że chociaż Wam się podoba moja praca, bo mi nie za bardzo, może dlatego model ponad rok czekał na pokazanie światu ;)
Figurant jest jaki jest, bo to przeszczep, mechanik ze starego zestawu Tamiya, trochę przerobiony, wymieniona głowa. W założeniu miał się opierać o pojazd i palić papierosa, ciężko jednak znaleźć miejsce gdzie ta podkulona noga dotykałaby pojazdu. Nie jest przyklejony, więc w każdej chwili można go odwołać do rezerwy :)

Jeszcze raz dziękuję!
Pozdrawiam
Jacek

 
11-12-22 18:21  Odp: [G] Sk.kfz. 184 Ferdinand - FlyModel
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 16


 - 7

JaCkyL dodaj psa i będzie po problemie . Model ładny i ładnie malnięty .;-))

Pozdrawiam .


Jańcio .

--
Nie zabijam ? Ale jem mięso .

--

 
12-12-22 19:29  Odp: [G] Sk.kfz. 184 Ferdinand - FlyModel
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Model jakoś tak po cichu przeszedł obok równolegle prezentowanego "Wilka", a uważam, że jest nie gorszy od niego.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
13-12-22 05:44  Odp: [G] Sk.kfz. 184 Ferdinand - FlyModel
Blackbear 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Model kapitalny, fantastyczna robota.
Możesz napisać kilka słów o samym modelu? Jak ze sklejalnścią, czy pojawiły się jakieś błędy, na co trzeba uważać? Mam go w planach, Twoja galeria w dodatku rozbudziła apetyt, ale żadnej relacji nie znalazłem, na forach dominuje model GPMu.

--

Post zmieniony (13-12-22 14:32)

 
15-12-22 10:26  Odp: [G] Sk.kfz. 184 Ferdinand - FlyModel
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

No Panie jakoś tak cichcem to zmajstrowałeś, nie chwaląc się nikomu - nie ładnie 😁

Co do wykonania... no cóż... pozostaje tylko pozazdrościć umiejętności malarskich...

Moje gratulacje 😀👍

 
19-12-22 06:59  Odp: [G] Sk.kfz. 184 Ferdinand - FlyModel
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Rewelacyjne wykonanie, kapitalne malowanie. Zgadzam się z 'Demonem', że "Wilk" nie przysłużył się popularności tego modelu chociaż oba są na znakomitym poziomie. Chapeau bas. Nie wiem tylko które zdjęcia oddają bardziej rzeczywistość, pierwsze jaskrawe czy kolejne - stonowane...

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024