FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 
18-12-22 21:18  Odp: [R] HMS "Captain", 1870 r. (BM, 1:200)
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Jak to mówiłeś na SNE? "Kurde, mam dość tego modelu, nie chce mi się, *********ę to":-)
A tutaj nowe siły wstąpiły w Twoje trzewia:-) Brawo:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
18-12-22 21:29  Odp: [R] HMS "Captain", 1870 r. (BM, 1:200)
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Nie rozumiem narzekania bo model robi on świetne wrażenie! Podstawka idealna a i historia ciekawa. Odstaw Waść plastik bo wychodzi Ci to na zdrowie :D

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
06-02-24 17:33  Odp: [R/G] HMS "Captain", 1870 r. (BM, 1:200)
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Serdecznie witam w galerii modeliku!

"Captain" po skończeniu prezentuje się mniej więcej tak:




Przepraszam, że relacja nie była kontynuowana, ale budowa albo nie szła w ogóle, albo nabierała takiego tempa, że trudno było znaleźć czas i sposobność do robienia bardziej godnych zdjęć.



Trzeba uczciwie powiedzieć, że im dłużej robiłem ten modelik, tym mniej go lubiłem. Była to jednak bardziej kwestia jakiejś mojej niezdarności, dzięki której budowa przebiegała w rytmie: 2 kroki do przodu i 1 do tyłu. Gdy tylko coś zrobiłem, zaraz udało mi się to zepsuć, albo uznawałem, że muszę to zrobić jeszcze raz, bo coś mi nie grało. Nawet teraz, podczas robienia zdjęć, udało mi się uszkodzić lekko olinowanie - ech. Natomiast końcówka budowy była już naprawdę przyjemna. Gdy zaczął się wyłaniać obraz całości - to już było to.



Sam model – po skończeniu – bardzo mi się podoba. Tym bardziej żałuję, że nie umiem za bardzo pokazać jego urody na zdjęciach, bo to chyba jedyny u mnie przypadek, gdy modelik akurat „na żywo” wygląda lepiej niż na fotkach. Przy okazji ich robienia zauważyłem kilka niedociągnięć w malowaniu, coś tam się odkleiło, więc jeszcze na chwilkę do modelu trzeba będzie tak czy siak wrócić. Nowych zdjęć już raczej jednak nie zrobię, bo niewiele nowego by wniosły do ogólnego wyglądu.


Bardzo dziękuję Andreasowi za pomoc przy końcowym etapie budowy modeliku w postaci wskazówek pomagających zrobić ostatnie relingi na głównym pokładzie (te czarne :)). Nawet jeśli zabrakło mi cierpliwości (i umiejętności), by zrobić je dokładnie wg tych uwag to i tak chyba najlepszy reling, jaki udało mi się do tej pory wykonać.



Przy budowie miałem wiele zagwozdek i nie do końca zrobiłem wszystko tak, jak przewidywał projektant. Pewnie czasem moje wybory były bardziej trafne, inne pewnie mniej, ale taki to już urok robienia modeliku, do którego są śladowe ilości i to dość niewyraźnych zdjęć. Każdy model w necie tego okrętu też wygląda inaczej, więc budowa bardziej przypominała grę w zgaduj – zgadulę, tyle że bez wygranych :).

Bardzo Wam dziękuję za wszystkie komentarze, uwagi, a przede wszystkim za towarzystwo w relacji! Było mi bardzo miło.



Ufff - koniec:)

--
Ukończone: "Czarny Kruk", "Wolf", "Vesuvius" (1890), "Fuso" (1904), "Mecidiye" (1903), "Swietłana" (1898), "Kersaint", kościół sv.Jilji, kościół z Krpy, HMS "Vega", "Chin Yen", "Pinta", kościół z Vroutek, HMS "Captain"(1870)
Nieukończone: "Mercury", HMS "Cotswold"

 
06-02-24 18:06  Odp: [R/G] HMS "Captain", 1870 r. (BM, 1:200)
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Śliczności. Nieważne, czy jest na 100% zgodny z rzeczywistością, której nie da się stwierdzić czy przywrócić. Ważne, że efekt końcowy jest powalający.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
06-02-24 19:53  Odp: [R/G] HMS "Captain", 1870 r. (BM, 1:200)
Ziga 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

Pięknie wyszedł i tego się trzymaj. Szkoda, że raczej nie będzie szansy zobaczyć go na żywo...

--
Pozdrowienia
Kaz

"They say hard work never hurt anybody, but I figure why take the chance" - Ronald Reagan

 
06-02-24 22:39  Odp: [R/G] HMS "Captain", 1870 r. (BM, 1:200)
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Piękny model (i bardzo fajna woda)! Aż narobiłeś mi ochoty na coś drugiej połowy XIX wieku.

--
pozdrawiam
Piotr


 
07-02-24 12:41  Odp: [R/G] HMS "Captain", 1870 r. (BM, 1:200)
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Piękny model ślepego zaułka inżynierii okrętowej.
Samokrytyka niepotrzebna bo prezentuje się super.
Naprawdę spartolone to są moje modele, ale na razie się uczę nowych technik lepiarstwa

Nawet ostatnio zastanawiałem się, czy go nie kupić
al się strzeliłem po pysku (masz już dość niesklejonych modeli)
i pomogło :)
a i woda zacnie wykonana

--
pozdro
Wojtek
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
Ja każdy model potrafię schrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Cerkiew
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej

 
07-02-24 15:29  Odp: [R/G] HMS "Captain", 1870 r. (BM, 1:200)
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

I dobrze jest i nie trza psuć. Gratulacje, wygląda bardzo zacnie. Będzie do obejrzenia w Przeci (bo z czymś się na pewno pojawisz:-))?

Pozdrawiam
Tomek

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
08-02-24 16:01  Odp: [R/G] HMS "Captain", 1870 r. (BM, 1:200)
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Świetne wykonanie. Gratulacje !

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
08-02-24 20:36  Odp: [R/G] HMS "Captain", 1870 r. (BM, 1:200)
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Efekt odwrotnie proporcjonalny do Twoich starań przybycia na kolejne spotkania GEKO:-)
Podziwiam za wytrwałość no i bardzo mi się podoba co do tej pory pokazałeś:-)
Co następne?:P

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024