FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
12-12-22 20:35  [R/G] HMS Badger WAK 1:100
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Uszanowanie.

Czas rozpocząć relację, bo to będzie mnie motywowało, żeby przypadkiem model nie wylądował w kartonie na święte nigdy. Już chyba ponad rok, jak nie więcej, przeglądałem ten model i za każdym razem trochę coraz mniej przerażał :). Budowa HMS Fly także dodała mi odwagi, choć Badger nadal wydaje się hardkorowym przedsięwzięciem. Po "dużym jachcie" miałem trzech kandydatów: Armed Virginia Sloop, HMS Wolf i właśnie Badger. Wyboru dokonałem w bardzo dziecinny sposób, ale nieraz tak trzeba. Wypisałem na trzech małych karteczkach nazwy tych jednostek, wygniotłem i rzuciłem na stół. Ta która poturlała się najdalej wygrała i był to Badger :)
Wiem, że lekko nie będzie, drobnica i takielunek dadzą mi popalić ale jeśli się uda to model powinien robić wrażenie. Przy tym jest to ładny okręt.

Na początek klasyka:


Obecnie jestem na etapie sklejonego podposzycia poprzecznego. Spasowanie zachwyca, ale tak to już jest w projektach Seahorsa.





Pozdrawiam

--

Post zmieniony (03-06-23 20:42)

 
12-12-22 20:51  Odp: [R] HMS Badger WAK 1:100
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Pierwszy w loży :) Powodzenia!

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
12-12-22 20:55  Odp: [R] HMS Badger WAK 1:100
Piotr P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 1

Z zapartym tchem czekałem na Twoją kolejną relację i w końcu się doczekałem :-) Temat świetny i wymagający ale co to dla Ciebie. Z pewnością zrobisz pełne ożaglowanie wraz z lizelami i wtedy będzie mega czad i kompletny opad szczęki. Jak zwykle zresztą ;-) Będę dopingował ile wlezie.

--
Pozdrawiam
Piotrek

 
13-12-22 09:18  Odp: [R] HMS Badger WAK 1:100
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Dawaj, dawaj... Będzie na co patrzeć, zasiadam i podglądam.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
13-12-22 11:18  Odp: [R] HMS Badger WAK 1:100
aragorn001 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10
 

Ja też zasiądę na traybunie, miałem ten model w rękach w Emipku parę lat temu i nie odważyłem się go zakupić, to jest mała łupinka, a żagli i takielunku od metra .... ale pooglądam sobie jak to powinno się kleić. O efekt końcowy tutaj jestem spokojny.

--
Sklejacz kartonowych modeli od ponad 40 lat. Raz coś się uda, innym razem nie za bardzo.

Ulubione tematy to żaglowce, okręty i dioramki opowiadające historie

 
13-12-22 15:54  Odp: [R] HMS Badger WAK 1:100
kudłaty 



Na Forum:
Relacje w toku - 10
Relacje z galerią - 2
Galerie - 26


 - 2

O rzesz Ty...
Leży na półce i regularnie ślinię do niego japę :)

Jak zawsze podglądał będę z ogromnym zaciekawieniem.
Powodzenia!

Pzdr,

--
"The idea is to die young, but as late as possible"
Ashley Montagu

... A trolla, to najlepiej ignorować :)) ...

 
14-12-22 12:54  Odp: [R] HMS Badger WAK 1:100
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Świetny wybór! Oczywiście czuj się obserwowany!
Lecisz z tymi żagielkami aż miło. Tylko pozazdrościć ;)

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
18-12-22 19:27  Odp: [R] HMS Badger WAK 1:100
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Uszanowanko.

Miło widzieć, taki doping, mam nadzieję, że Was nie zawiodę. Na pewno będzie ciężko, się zobaczy, jadę dalej.

Druga warstwa podposzycia, w którym łączenia potraktowałem tu i tam szpachlą:



Stan prac na dziś. Kadłub oklejony poszyciem. Autor projektu podzielił poszycie na podwójne planki -słusznie, bo daje się to ukształtować, a jednocześnie sprawnie przebiega klejenie. Ostatnia warstwa poszycia nie jest przewidziana do podklejania, dzięki czemu jest plastyczna przy układaniu. Użyłem BCG, jednak nie smarowałem elementów, tylko kadłub i dopiero wtedy przyklejałem planki. Gdyby smarować części to z pewnością by się wydłużyły i mogłoby być zabawnie. Żeby nikogo nie zemdliło od pochwał powiem tylko tyle -ze spasowaniem nie było problemu :)

Z drobnicy na pokładzie zrobiłem kotbelki i te belki z knagami wzdłuż burt; klejone wszystko na BCG. Skończył mi się klej cyjanoakrylowy w żelu, marki na "P", który jest dostępny m. in. w sieci sklepów budowlanych na "C", jednak coś im się zaopatrzenie szwankuje, bo nie dopuszczam myśli, że przestali ten klej produkować. Kupiłem jakiś innej firmy, ale biały osad robił nawet na elementach kartonowych (!). Z kolei ten żelowy polsko-brzmiący na "K" to konsystencja galarety, a nie żelu... Także na ciąg dalszy możliwe, że nieco poczekamy. W końcu święta idą, trza zrobić przerwę.

















Pozdrawiam

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 
18-12-22 21:14  Odp: [R] HMS Badger WAK 1:100
Piotr P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 1

Aż chciałoby się napisać, że przykleiłeś wewnętrzne oklejki burt na zewnątrz haha ;-) Pięknie waćpan kleisz, pięknie... i Wesołych Świąt!

--
Pozdrawiam
Piotrek

 
20-12-22 08:31  Odp: [R] HMS Badger WAK 1:100
Siwy 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

No pięknie to wygląda. Tak sobie patrzę i chyba się zachęciłem, aby swój model skończyć :)

--
Siwy

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024