FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 
19-12-22 21:45  Odp: [Pytanie] Bf 109G4 Answer poprawna wysokość krzyży?
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Nikt mi niczego nie odwalił, przynajmniej sobie nie przypominam.

Pianę zawsze bić najłatwiej, trudniej coś skleić.

Ja z perspektywy czasu zwracam uwagę na to czy model jest sklejalny. Krzyż 2 mm w górę czy w dół. Błagam Cię...

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
19-12-22 22:08  Odp: [Pytanie] Bf 109G4 Answer poprawna wysokość krzyży?
ma.es.trio     

Mam ten model w planach , projektant mi pasi, wydawnictwo też . Teraz czekam na erratę i będzie cacy.
"Pianę zawsze bić najłatwiej, trudniej coś skleić. "
Prosiłem o wyważone wypowiedzi w tym poście 19-12-22 20:13 dopóki wydawnictwo ANSWER nie zrobi erraty.
Może to rzeczywiście błąd w składaniu szpalty skoro projektant i wydawnictwo robi wielkie oczy.
Ja tam na spokojnie zaczekam na erratę ANSWERA.
Skoro już mowa o klejeniu:
Kol. Mucha wciąż czekam na Canta w Twoim wykonaniu , skoro tak się szumnie z nim zapowiedziałeś.
A ponieważ się szumnie z Cantem we włoskim malowaniu , czym wykopałeś relację kol. . Dlatego też odstawiono Tobie numer z nowym wydawnictwem. Nie przejmuj się maile istnieją i jak dalej bez sensu będziesz podgrzewał tą merytoryczna dysputę to mi je prześlą.
Uwierz mi to dopiero będzie podgrzanie atmosfery.
No chyba że tego też sobie nie przypominasz ????

Reasumując w dalszym ciągu czekam na ANSWER,
a póki co to dołączam się do prośby Lelum Polelum :
"Zdradź mi po czym rozróżniasz G2 od G4? No i czy malowanie było zależne od wersji?"

Pozdrawiam.

 
19-12-22 22:25  Odp: [Pytanie] Bf 109G4 Answer poprawna wysokość krzyży?
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Coś mi Halogenem zapachniało. Piotrek reaktywowałeś się?

--
serwusik

 
19-12-22 22:47  Odp: [Pytanie] Bf 109G4 Answer poprawna wysokość krzyży?
Mucha 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Cant czeka w kolejce. Halifax się obecnie robi. Poza 11 rozgrzebańcami jeszcze testowy dla bardzo fajnego wydawnictwa. Znanego na tym forum, w przeciwieństwie do innych.

Poprzednia relacja Canta:) Hmmm Grigorij! Nawet z niemieckiego forum człowieka pozamiatali. Czekaj, tam coś było o zmiennej długości kadłuba:)

Lelum, mi to pachnie kolejnym wcieleniem naszego słynnego forumowego kameleona i wielu nickach. Niegroźnego ale uciązliwego i non stop paplającego o klejeniu, ale nie klejącego. Zresztą, moderatorzy już wiedzą o kogo chodzi:)

Wielu takich było... Jeden groził kryminałem Laszikowi, drugi robił retusz w paincie, trzeci skanował Zamek Królewski z MM. Żadnego modelu nie zobaczyłem skończonego...

Lelum, ja zmieniam modele na macie, inni nicki i adres IP :)

--
Co zostało zobaczone, tego się nie odzobaczy

 
19-12-22 22:55  Odp: [Pytanie] Bf 109G4 Answer poprawna wysokość krzyży?
ma.es.trio     

To jak już mamy dwa nietrafione domysły co do mojej tożsamości, i nie wiem kto miałby mnie pozamiatać z niemieckiego papermodels czy tam kartonbau - bo konta mam tam od dobrych paru lat,
to może w końcu dowiemy się czegoś o różnicach między wersja G2, a modelem w wersji G4?.

 
20-12-22 04:25  Odp: [Pytanie] Bf 109G4 Answer poprawna wysokość krzyży?
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Już żeście nabili 4-tą stronę bicia piany. W ogóle nie byłem zainteresowany tym mesiem bo Rumuna 109 -tkę już mam w zbiorach. Ale jakoś chwilowo mi się wyświetliły zdjęcia z pierwszego postu w tym temacie i ten Rumun ma atrakcyjne malowanie . A kwestia tych krzyży jest naprawdę 3 - rzędna A już w ogóle kiedy znalazło się zdjęcie z wysokim umiejscowieniem. Do Answera to mam taką prośbę aby prócz okładki która prawie niczego nie podaje o zawartości to żeby wrzucać jednak arkusze i wtedy dopiero można zobaczyć czy opracowanie i malowanie jest warte zakupu. Właśnie już był precedens bo z tym GAZem Trzmielem są wrzucone arkusze wraz z instrukcją i widać że to model wart zakupu.

 
20-12-22 07:28  Odp: [Pytanie] Bf 109G4 Answer poprawna wysokość krzyży?
kari   

... tak bardzo interesuje Was różnica między G2 a G4; proszę bardzo:
"Me-109G-4- wariant produkowany od listopada 1942 r., od Me-109G-2 różnił się on typem zastosowanej radiostacji (FuG 16Z za FuG VIIa), z czasem otrzymał powiększone koła oraz kółko tylne zablokowane w pozycji wypuszczonej".

... jeżeli chodzi o to konkretne zdjęcie "białej 3" to podpisane jest wyraźnie:

https://www.asisbiz.com/il2/Bf-109G/RRAF/pages/Messerschmitt-Bf-109G2-RRAF-7FG-White-3-Rumanian-AF-Dnepropetrovsk-Southern-Russia-April-1943-01.html
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

--

 
20-12-22 11:47  Odp: [Pytanie] Bf 109G4 Answer poprawna wysokość krzyży?
ma.es.trio     

Skoro się sytuacja wyklarowała ,
to wypada nic innego jak nabyć oba i jeden skleić z erratą ( mam nadzieję że na nią nie będę musiał długo czekać) a drugi bez .
Wtedy naocznie wszyscy zobaczą czy im rumuńskie krzyże są za wysoko.

Pozdrawiam.

 
20-12-22 14:28  Odp: [Pytanie] Bf 109G4 Answer poprawna wysokość krzyży?
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Nic się nie wyklarowało. Wręcz przeciwnie. Myślę, że jest tu jeszcze jeden błąd. No bo ile było maszyn z tym konkretnym napisem "Don Pedro"? Pewnie jedna. Więc to musi być ten sam samolot. Jeżeli tak, to model Pacyńskiego jest wersją G2 a nie G4. Wiem, że to pier..ła i nie błąd a literówka, która nie ma wpływu na sam model, bo obie wersje różnić mogły się zewnętrznie (wg tego co napisał kari) chyba tylko anteną. Niemniej jednak ...
-
serwusik

Post zmieniony (20-12-22 14:39)

 
20-12-22 15:56  Odp: [Pytanie] Bf 109G4 Answer poprawna wysokość krzyży?
ma.es.trio     

Czyli co czekamy jeszcze na erratę anteny ?

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024