FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
14-10-20 07:58  [R/G] PzKpfw V Ausf. G Panther - ostarnia Pantera z fabryki MAN
Piter16 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Cześć wszystkim! :)

Po zakończeniu budowy PzKpfw IV zabrałem się za lepienie Panterki, co czynię już od pewnego czasu i wypadałoby w końcu założyć jakąś relację.
Model ma przedstawiać ostatnią Panterę jaka opuściła fabrykę MAN'a. Pomijając sam ten szczególny fakt, egzemplarz jest jeszcze o tyle ciekawy, że różni się kilkoma rzeczami: posiada nietypowy dwubarwny kamuflaż, ostatnia para kół jezdnych jest inna, brak "podbródka" jarzma armaty i parę innych.

Pomysł na model podsunął mi Przemek W. za co bardzo dziękuję. :)

Model będzie budowany na podstawie wycinanki z wydawnictwa A. Haliński. Generalnie, po wstępnej analizie, doszedłem do wniosku, że roboty powinno być mniej niż przy PzKpfw IV, chociaż w teorii Pantera to czołg większy i bardziej skomplikowany. Jak wyjdzie, zobaczymy.
Model to będzie oczywiście wydmuszka i jak to u mnie bywa, zapewnie kilka detali, których i tak nie będzie widać zostanie w formie uproszczonej z wycinanki.

Grafika przedstawiająca maszynę:



Aktualny postęp prac:




Ps: okładeczki tradycyjnie zapomniałem, jak komuś to bardzo przeszkadza, dorzucę później. :)

Do następnego!

Post zmieniony (30-11-22 12:48)

 
14-10-20 10:10  Odp: [R] PzKpfw V Ausf. G Panther - ostarnia Pantera z fabryki MAN
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Fajnie, że ruszyłeś z kolejną niemiecką konserwą 😃

Piter, pomimo dobrej bazy wyjściowej i tak musisz przerabiać kilka rzeczy.
Do tego typu przeróbek polecam Ci wydawnictwo Panzer Tracts nr 5-3 poświęcony późnym Panterom w tym i twojej 😉.
Tam masz wszystkie części rozwalone na atomy wraz ze skalą, więc nie będziesz miał problemu z lokalizacją części oraz jej budowy.

Trzymam kciuki i życzę powodzenia 😉👍

 
14-10-20 12:06  Odp: [R] PzKpfw V Ausf. G Panther - ostarnia Pantera z fabryki MAN
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Fajny nietuzinkowy projekt.
Na tym etapie pomyśl o tym, by płyta silnikowa była w 3D, a nie płaska, przemyśl miejsce na siatki nad żaluzjami, sprawdź, czy ten egzemplarz miał kółko powrotne gąsienicy, czy powinien mieć płozę, czy koło napinające powinno być o średnicy 600, czy 650mm i jakiego tego typu.
Dlaczego nie wyciąłeś otworu na szeklę holowniczą?

P.s. widzę, że jakąś drobną siateczkę już wkleiłeś. Hmm...

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
14-10-20 14:59  Odp: [R] PzKpfw V Ausf. G Panther - ostarnia Pantera z fabryki MAN
Piter16 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Tommy, Piterpanzer - Dzięki za rady, Przemek mi już sporo wyjaśnił co trzeba poprzerabiać, także ręka na pulsie. :)
Płyta silnikowa została rozcięta i w kawałkach naklejona, tak oby zachować wgłębienia (miejsca na śruby wybiję później), siatka pod żaluzjami jest (ciemna więc ją słabo widać),
Co do koła napinającego - słusznie, zwrócę na to uwagę.
A otwory na szekle, no cóż nie są koniecznie, bo czop da się zrobić z dwóch elementów (aczkolwiek jeszcze może je wywiercę) :)

 
14-10-20 15:19  Odp: [R] PzKpfw V Ausf. G Panther - ostarnia Pantera z fabryki MAN
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Piterpanzer - płozę miały tylko Panthery i Jagdpanthery z M.N.H. produkowane w kwietniu 1945. M.A.N. do końca stosował rolki powrotne.
Ten egzemplarz powinien mieć koło napinające 665 mm średnicy, samoczyszczące się.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę - ruchome zasłony pokryw od wentylacji powinny być tylko po prawej stronie. Służyły one do do zredukowania dopływu zimnego powietrza, by zwiększyć wydajność ogrzewania przedziału załogi. Także z lewej strony są do wywalenia...



Post zmieniony (14-10-20 15:30)

 
15-10-20 07:26  Odp: [R] PzKpfw V Ausf. G Panther - ostarnia Pantera z fabryki MAN
Piter16 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Przemek W. dzięki za podpowiedź, trzeba żaluzje rwać, ale trudno. :) Swoją drogą na zdjęciu widać, że siatka na otworach wentylacyjnych nie jest tak równiutka i grubo-druciasta, jak to czasem na modelach widać. Sprawia wrażenie dosyć delikatnej.

 
15-10-20 20:56  Odp: [R] PzKpfw V Ausf. G Panther - ostarnia Pantera z fabryki MAN
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Mądrego zawsze warto posłuchać Przemo, a powiedz mi jeszcze proszę, co to za zaczep na wieży, na lewo od włazu, koło spawu łączącego "pióro-wpust"

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
15-10-20 21:18  Odp: [R] PzKpfw V Ausf. G Panther - ostarnia Pantera z fabryki MAN
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Piotrze - mocowanie koła nośnego, zapasowego. Tą modyfikację wprowadził tylko Daimler-Benz w grudniu 1944 roku.

 
30-11-22 12:45  Odp: [R] PzKpfw V Ausf. G Panther - ostarnia Pantera z fabryki MAN
Piter16 

Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Dawno dawno temu Piter zaczął model, założył relację i wszystko umarło. Na szczęście ożyło i tak - pufff... model skończony. :D

A tak na serio to przepraszam za taką niezgrabną relację. Od czasu kiedy zacząłem model urodziło mi się dwóch małych modelarzy i wsiąkłem na dłużej.

Na szczęście model skończony pomyślnie i można wstawić galerię. Zapraszam do oglądania:



Do zobaczenia w następnej relacji!

 
30-11-22 13:31  Odp: [R/G] PzKpfw V Ausf. G Panther - ostarnia Pantera z fabryki MAN
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

W takim razie potrójne gratulacje!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024