FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
26-10-22 13:19  Odp: [R] Rumuńskie działo samobieżne M5- Maresal Sklej-Model
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

Witajcie,
Co prawda aktualizację mógłbym zrobić ze dwa tygodnie temu, ale moja porywczość wzięła górę.
Do montażu całego zawieszenia było przygotowane już wszystko, ale przy dość konkretniej chcicy zacząłem bawić się gąsienicami, co i jak z nimi dowiecie się z następnego odcinka:D

Kolory modelu dają się we znaki nawet podczas robienia zdjęć, żadne póki co nie oddało faktycznego koloru wycinanki

W dzisiejszej aktualizacji przedstawiam:
- Koła napędowe sztuk dwie



-Zamontowane wszystkie elementy zawieszenia





-I w końcu wszystkie koła na swoim miejscu











Trochę mi już lżej, bo od długiego czasu dłubanie sprawiło że większość części z wycinanki zniknęły, a buda jak stała tak stała, teraz już chyba z górki
Pozdrawiam!

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 
26-10-22 17:01  Odp: [R] Rumuńskie działo samobieżne M5- Maresal Sklej-Model
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Jak zrobisz gąski to zostanie Ci tylko drobnica i lufa, a więc sama końcówka:-)
Wygląda zacnie:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
29-11-22 20:44  Odp: [R] Rumuńskie działo samobieżne M5- Maresal Sklej-Model
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

Witajcie ludziska!
Trochę ostatnio za mało spędzałem czasu przy modelu, natłok spraw i takie tam, standard 😀. Trochę też przełożył się na to etap, jakim zająłem się po ostatniej aktualizacji. Był mega monotonny, jak na moją gorąca głowę 😀. Toż to trzeba było już zacząć dżdżownice hodować! Te w wycinance niestety stanowczo obniżały estetykę całego modelu. Ot taki pasek i kilka poprzeczek i ząbków. Po kilku dyskusjach podjąłem decyzję o znalezieniu gąsienic które będą przypominać te które były zamontowane w prototypie oraz które będą poprawiać efekt wizualny. Gąsienice kupione z dostawą do Przeciszowa, od Piterpanzera, cięte laserowo pojedyncze ogniwa w wykonaniu Model-Hobby. I zaczęło się dłubanie, tak prezentuje się pojedyncze ogniwko:



Postanowiłem podzielić sobie te gąsienice na mniejsze odcinki, które ułatwią mi późniejsze malowanie. Oczywiście wydaje mi się błędem, że nie pomalowałem wstępnie części na całym arkusiku przed sklejeniem. Zostały one jedynie zaimpregnowane rzadkim BCG w celu łatwiejszej dalszego klejenia i obróbki elementów.
Każde ogniwo składałem na drucikach imitujących sworznie.
Całość wygląda tak:



Oczywiście pierwsza przymiarka za mną, pierwsze wnioski też:
- zdaje się że gąsienice są lekko za wąskie
- otwory na zęby kola napędowego mają za mały rozstaw, stąd moja decyzja o powiększeniu ich w kilkunastu ogniwach które siądą na wyżej wymienionych kołach
- zęby prowadzące u mnie również mają za mały rozstaw, ale w tym wypadku to może być tylko i wyłącznie wina moich zabiegów z malowaniem kół jezdnych.
Malowanie rozpocząłem tymi o to specyfikami, dzięki uprzejmości Kylo Rena, który ową chemię mi udostępnił. Nigdy nie miałem z takimi rzeczami do czynienia, chętnie więc spróbowałem
Kolor bazowy to farba AK- Rubber Black
Budzenie to chemia MIG- Naturę Effect Earth


Oto efekty malowanek:











Ja tam jestem dość zadowolony z uzyskanego efektu, teraz tylko zawołam Gustlika coby mi gąsienice naciągnął!

Pozdrawiam wszystkich!

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 
29-11-22 22:04  Odp: [R] Rumuńskie działo samobieżne M5- Maresal Sklej-Model
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Przetrzyj je jeszcze metalizerem. To doda im smaczku.

--
serwusik

 
30-11-22 06:11  Odp: [R] Rumuńskie działo samobieżne M5- Maresal Sklej-Model
Kylo Ren 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


 - 6

RaVanku ładny efekt malowania i bardzo mi się podoba malunek gąsek. Teraz czekać aż będzie złożone to wszystko do kupy. Sam pamiętam jak w 4TP pierwszy raz malowałem gąski tą chemią.

--
W fabryce: Fokker E V KK , Sopwith PUP KK, Lublin R XIII D KK,
Wz.34, Typ 5 Chi-ri

Fabrykę opuśiły:
Fokker E. V. , Mitsubishi A6M2 Zero , F-4F Wildcat , Chi-he , Sopwith F1 Camel MM , Nieuport 11c.1 "BeBe" , 4TP , F-104G Starfighter , Lokomotywa Spalinowa EMD F40PHM-2 , Spowith F1 Camel KK,

 
30-11-22 09:10  Odp: [R] Rumuńskie działo samobieżne M5- Maresal Sklej-Model
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

MOżna by jeszcze kolorystyke tych gąsienic zróżnicować - trochę bązów, jakieś ciemniejsze i jaśniejsze pigmenty - żeby to licowało z resztą modelu:-) Ale pomalowane elegancko:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
30-11-22 11:46  Odp: [R] Rumuńskie działo samobieżne M5- Maresal Sklej-Model
żółtodziób 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

a nie boisz się, że na łączeniach odcinków będzie "kant kolorystyczny" na sąsiadujących ogniwach ?

--
pozdro
Wojtek
...może i lepię powoli, ale za to beznadziejnie....
Ja każdy model potrafię schrzanić, a jaka jest twoja super-moc ?
-------------------------------------------------------------------------------------
W lepieniu: Luxtorpeda , Cerkiew
Polepione : Kaplica M.B.Śnieżnej

 
29-12-22 14:32  Odp: [R/G] Rumuńskie działo samobieżne M5- Maresal Sklej-Model
ReVan_1991 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 11
Galerie - 29


 - 11

Witajcie,
Gdy coś się zaczyna to powinno kiedyś się skończyć. Kończy się rok, kończę i ja budowę wielkiej pluskwy.
Model sklejało się świetnie, wszelkie utrudnienia powstały na moje własne życzenie (patrz temat gąsienic). Model musiałem pobrudzić, że względu na bardzo brudny druk- jednakże wycinankowe ogumienie i gąsienice były czyściutkie, co uważam za lekkie potknięcie ze strony projektu, chyba że tak ma być:)
Nie umiem brudzić, stąd taki efekt.
Zapraszam do oglądania:








































Do zobaczenia niebawem, trzymajcie się przede wszystkim w ZDROWIU!

--
GEKO member

KLEJĘ MODELE DLA POCZĄTKUJĄCYCH

 
29-12-22 14:51  Odp: [R/G] Rumuńskie działo samobieżne M5- Maresal Sklej-Model
Piotr P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 1

Nie przepadam za zbyt ubłoconymi modelami. Pod tą warstwą brudu i błota ginie moim zdaniem zbyt dużo detali, a ja bardzo lubię detale :-) Tobie udało sie osiagnąć bardzo delikatny i subtelny efekt idealnie pasujący do oryginalnej oprawy graficznej modelu. Nic nie zginęło, wszystko widać i wygląda to świetnie. Super model! Gratulacje.

--
Pozdrawiam
Piotrek

 
29-12-22 15:12  Odp: [R/G] Rumuńskie działo samobieżne M5- Maresal Sklej-Model
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Brzydkie to i ładne:-)

Jestem pod wrażeniem wykonania - czysto, estetycznie i no i jak na moje standardy bardzo szybko:-)
Grafika w tym modelu robi robotę, aczkolwiek retuszowanie takich krawędzi nie jest najłatwiejsze. Tobie udało się to znakomicie, chociaż oczywiście musieliśmy wysłuchiwać niekończących się jęków i złorzeczeń na swój warsztat:-) Nie robiliśmy z tego zagadnienia, bo efekt finalny pokazuje, że masz fach w ręku i z przyjemnością ogląda się Twoje prace.

Super robota Mateusz:-)!

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024